Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie, jakie mogę zainstalować dyski SSD M.2 i ile sztuk na płycie Gigabyte  Z390-AORUS-MASTER , procesor to: i7-9700K

Jakie wybrać i ile, a nie chciałbym później oddawać wymienić itp. 

z tego co rozumiem to 3 sztuki  na M.2 i to by mi pasowało:

-pierwszy dysk na samego windowsa : Samsung 970 PRO 512GB

-drugi dysk na gry i programy Samsung 970 PRO 1 TB

-a trzeci na magazyn danych (dokumenty itp.)Samsung 970 EVO 2 TB

ale czy to nie za duzo? bo naczytałem się linich PCI Express i prawie nic z tego nie rozumiem... proszę o pomoc,

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie taką konfigurację odradzam

Wynika to z tego, że w przypadku platformy Z390 M.2 podpięte jest pod chipset, który ma łącze do cpu klasy DMI 3.0, które ma przepustowość 32Gb/s.

Czyli już 1 nośnik M.2 zapycha całe to łącze.

To co radzę, to jeśli są środki to:

1) Samsung 970pro 2TB na wszystkie programy, gry i system

2) Samsung 860 EVO 2TB jako magazyn.

Pojemności nośników mogą być mniejsze w zależności od potrzeb

Edytowane przez barwniak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szybka odpowiedz :) 

  Dysk pierwszy Samsung 970pro 2TB podzielę na dwie partycje: windows i programy, gry

a trzeci dysk na magazyn...

ok a karta graficzna będzie przy tej konfiguracji mi działała PCI-e x16? czy  to wogole ma cos wspolnego z dyskami? bo naczytałem się ze do dyskow M.2 potrzebne są linie x4 ( mama nadzieje ze dobrze to rozumiem)

 

 

 

 

Edytowane przez CUBEGAME

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje to rozwiało moja wątpliwość bo nie do końca to rozumiałem :( 

to teraz już wiem co i jak ( mniej wiecej :P - teraz tylko muszę się zastanowić jaka pojemność jak zdecyduje to na pisze  co wybrałem i ostatecznie podejmę decyzje :) bo resztę podzespołów już ma ustalone płytę procesor grafike i ram, jeszcze tylko dyski zostały:) po 10 latach czas na nowy komputer :)

 

Edytowane przez CUBEGAME

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he :) Mam własnie, a dokładnie 1070Ti i 3 dyski ssd po 256GB ( za mała pojemność) płyta gł. tylko sata 2, choć po 10 latach płyta i reszta podzespołów 100% sprawna :) bardzo jestem z niej zadowolony trochę lat mi służy - wzorowo, miedziane radiatory i japońskie kondensatory robią swoje -  tak myślę, a procesor to juz staruszek ;) 

Widzę ze bardzo dobrze się orientujesz, tak jak piszesz mam tyle własnie fps w grach, ale to za mało, mam monitor 120 Hz , czasem mam spadki fps do 20- 30, zużycie procesora 70-90% a karta graficzna 50-70%.

co do dysków wciąż się zastanawiam jak to najlepiej rozwiązać żeby było dobrze. 

bo teraz nawet się zastanawiam może jeden dysk M.2 i  dwa dyski normalne SSD - rozważam każdą opcje... zobaczę co wymyślę 

Edytowane przez CUBEGAME

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz dwa podłączyć pod M.2 Przecież sytuacja kiedy oba dyski wykorzystają całą magistrale jednocześnie w normalnym uzytkowaniu nie wystepują a jak już to chwilowo. Zdecydowanie wygodnie mieć na M.2 i korzystać z zalet niż w zamian dwa SATA

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2019 o 22:43, rafa napisał:

Spokojnie możesz dwa podłączyć pod M.2 Przecież sytuacja kiedy oba dyski wykorzystają całą magistrale jednocześnie w normalnym uzytkowaniu nie wystepują a jak już to chwilowo. Zdecydowanie wygodnie mieć na M.2 i korzystać z zalet niż w zamian dwa SATA

a wiec tak zrobiłem i zainstalowałem dziasiaj dwa Samsung 970 PRO 512 i 1TB na M.2  ,oprócz tego mam na SATA 850 PRO 3 x 256 GB.

Jestem bardzo zadowolony :) wszystkie śmigają z prędkością światła ;) tyle ile fabryka dała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...