Skocz do zawartości
ghjkg

pierwszy składak do 3500 tysiąca

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka. Zastanawiam się nad swoją pierwszą składaną stacjonarką a jako, że nie umiem w komputery dobrze szukam pomocy. 

Do tej pory złożyłem na morele taki zestaw:

Płyta główna: MSI B350 PC MATE

Procesor: Ryzen 5 2600

Karta graficzna: GTX 1060 6GB

RAM: Ballistix DDR4, 8GB, 2400MHz, CL16

Zasilacz: Corsair CX450M 450W

Dysk: SSD Crucial MX500 500GB SATA3

Chciałbym się dowiedzieć czy zestaw taki będzie ze sobą fajnie współpracował bez żadnych problemów. I czy potrzebuje do tej płyty kupić adapter WiFi ponieważ inaczej internetu do swojego pokoju nie dostarcze.

Co do obudowy to podoba mi się SilentiumPC Gladius M35W ale jeśli macie jakieś fajne, kompaktowe propozycje to z chęcią je obczaje :)

 

 

Edytowane przez ghjkg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta nie ma wbudowanego WiFi więc potrzeba adaptera , czy to na USB czy to na PCI/PCI-E .

Do Ryśka warto brać szybsze ramy - 3000 mhz / 3 200 mhz np. Goodram 8GB DDR4 3000 mhz CL16 za 248 zł lub kilka zł droższe Ballistix 8GB 3 000 mhz CL16 , ew. jak to ma być zestaw 2x4GB to Patriot 2x4GB DDR4 3000 mhz CL16 za 280 zł .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/lista/rxu354415

Coś takiego mi wyszło, no i do tego dochodzi jeszcze karta z wi-fi. Można w tym zestawie zaoszczędzić z 50-80 zł kupując np. ten zasilacz zamiast tego z listy:

https://www.x-kom.pl/p/364862-zasilacz-do-komputera-silentiumpc-600w-vero-l2-bronze.html

i za 100 zł kupując tańszą kartę graficzną, w sensie też 1060 tylko jakiś tańszy model, który może być np. trochę głośniejszy podczas grania.

No i na płycie z 40 zł, bo zaczynają się w sumie już od 400 zł B450, ta z listy to tylko propozycja.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyżej można trochę budżetowo

Edimax EW-7612PIn (802.11b/g/n 300Mb/s) Low Profle 59,00 zł

GOODRAM 16GB 3000MHz IRDM X Blue CL16 (2x8GB) 467,00 zł

MSI GeForce GTX 1060 6GT OC V1 GDDR5 1 149,00 zł
NVIDIA 10xx m0nst3r hvnt3r w0r1d 0,01 zł

Crucial 500GB 2,5" SATA SSD MX500 319,00 zł

SilentiumPC Regnum RG2 TG 159,00 zł

AMD Ryzen 5 2600 729,00 zł
NVIDIA f0rtn1t3 4dd 0n 0,01 zł
SilentiumPC 600W Vero L2 Bronze 209,00 zł

MSI B450-A PRO 399,00 zł

 

Wartość zakupów: 3 490,02 zł

[dodało do koszyka jakieś gry za 1 grosz]

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo to są standardowe ATX, do tej obudowy wchodzi bardzo mała płyta mini ITX, taki PC trzeba dobrze przemyśleć, żeby bez problemu to potem zmontować i żeby nic ze sobą nie wadziło.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Firedash napisał:

Nie, bo to są standardowe ATX, do tej obudowy wchodzi bardzo mała płyta mini ITX, taki PC trzeba dobrze przemyśleć, żeby bez problemu to potem zmontować i żeby nic ze sobą nie wadziło.

B450 AORUS M AM4 B450 4 DDR4 by się nadała?

I jak to jest z chłodzeniem w takiej małej skrzynce? Czy ten zestaw, który planuje kupić da radę się tam zmieścić i nie grzać? Nie planuje nic podkręcać.

Edytowane przez ghjkg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam musiałbyś mieć coś takiego:

https://www.x-kom.pl/p/442451-plyta-glowna-socket-am4-asrock-b450-gaming-itx-ac.html

Grzać się pewnie trochę będzie, coś za coś, ale nie tak, żeby skrócić czas życia podzespołów. Tak jak wspomniałem wyżej, tutaj trzeba dokładnie sprawdzić wymiary każdego podzespołu, ja doradzać nie będę w tym temacie, nie składałem nigdy ITX.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Firedash napisał:

Tam musiałbyś mieć coś takiego:

https://www.x-kom.pl/p/442451-plyta-glowna-socket-am4-asrock-b450-gaming-itx-ac.html

Grzać się pewnie trochę będzie, coś za coś, ale nie tak, żeby skrócić czas życia podzespołów. Tak jak wspomniałem wyżej, tutaj trzeba dokładnie sprawdzić wymiary każdego podzespołu, ja doradzać nie będę w tym temacie, nie składałem nigdy ITX.

Dzięki za pomoc :)
Myślisz, że jak pójdę z tym do x-komu czy komputronika to mi pomogą złożyć taki mniejszy zestaw czy lepiej samemu wszystko pomierzyć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...