Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, do mojego PC podłączyłem dzisiaj 3 nowe dyski twarde 2x3 TB Toshiba P300 i 1x 480 SSD Adata. System się wykrzacza, wylatują bluescreeny. Generalnie komputer nie nadaje się do użytku. Co mogę w takim przypadku zrobić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sformatowane są dyski - MBR czy GPT ?

Jak MBR to tutaj może być problem , system MBR ma już swoje lata i pozwala na obsługę dysków o pojemności ~2,2 TB  , jak chcesz obsługę większych dysków to tylko GPT .

Jak jednak dyski są sformatowane na GPT to może gdzie indziej leży problem , podaj model płyty .

Przy jednym podpiętym dysku jest to samo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem je  wszystkie na raz, system zaczął sypać błędami i restartować się, aż nie chciał się już wcale uruchomić (nawet po odpięciu nowych dysków system już był tak uszkodzony, że nic nie pomagało) i musiałem zrobić przywrócenie ustawień fabrycznych (na szczęście usunęło mi tylko aplikacje, ale zostawiło pliki). Teraz z podpiętymi dyskami (sformatowanymi na GPT) system znowu co jakiś czas sypie błędem ale to może być wina tego, że usunęło wszystkie sterowniki. Dzisiaj siądę - poinstaluję wszystkie sterowniki i zobaczymy co będzie się działo.

P.S.płyta to Gigabyte Aorus B450M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...