Skocz do zawartości
DrFelipe

Graty pod AM4

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Nie mogę się zdecydować co do części pod Am4, chodzi o ram cpu i gpu. Wstępnie projektem miał być mały komputer do zastosowań domowych na ryzen 5 2400g z 16gb ram 3400mhz. 

Ale im więcej myślę tym bardziej zastanawiam się nad zmianą konfiguracji i powiedzcie mi bo zastanawiam się nad takimi połączeniami jak  ryzen 5 1400 plus rx 570/580 i 8gb ram lub 1600x (ktory jest teraz w dobrej cenie) i rx 570. A może tańsza wersja i np ryzen 3 1200 i rx 580/570 8gb ram. Testów w sieci pełno i zglupiec można bo wszystkie różne i każdy ma swoje zdanie. Kwota gdzieś do 1700 zł 

Do zestawu posiadam 

Obodowa phanteks evolv itx

Zadilacz: silentiumpc 600w 

Płyta główna Micro itx msi b450i gaming plus

Dysk ssd crucial bx 500 240GB i jakies starsze hdd WD po około 1 tb

Jakieś propozycje? Ceny patrzę na morele bo są całkiem spoko. Pograć też czasem lubię w coś pokroju battlefield czy titanfall. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już chcesz GPU pokroju RX570/580 to raczej nie schodziłbym poniżej Ryzena 5 1600X. Ryzeny 3 są już zauważalnie słabsze i miejscami mogą jednak niedomagać w grach.

Ewentualnie jeżeli planujesz CPU kręcić a w niedalekiej przyszłości wymienić to taki 1200 na początek wystarczy, ale weź wtedy najlepszą możliwą kartę jaka będzie dostępna. Poczekałbym nawet na GTX 1660Ti.

Edytowane przez neomagnet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...