Skocz do zawartości
Drake90s

Upgrade PC do 8-9 tysięcy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam zamiar ulepszyć komputer z obecnego zostaje tylko karta graficzna MSI GeForce GTX 1080 GAMING X+ ( w niedalekiej przyszłości będzie zmieniana na 2080 TI)  Zasilacz Corsair RM 750i 750W  ( jak braknie mocy to też pójdzie do wymiany) 2x Dysk HDD 1x Dysk SSD  i Monitor Asus ROG PG278QR. Mój wybór nowych podzespołów padł na:

Procesor Intel i9 9900k

Płyta główna ASUS ROG MAXIMUS XI EXTREME Z390

Pamieć RAM G.SKILL 16GB 3600MHz Trident Z CL15

Obudowa be quiet! Dark Base Pro 900 Orange Rev.2

Chłodzenie Procesora NZXT Kraken X62 v.2 albo be quiet! Silent loop 280mm

Pamieć Samsung 500GB 970 EVO Plus M.2 2280 NVMe  i  Samsung 1TB 2,5'' SATA SSD 860 EVO

Co sądzicie o tym " Składaku"? Co można zmienić według Was?

Moje oczekiwania co do Płyty główniej to dobra karta dźwiękowa ( Słuchawki Beyerdynamic DT1990 Pro do słuchania muzyki druga para do gier Astro A50 i zestaw głośników Edifier S760D  ) i karta sieciowa ( żeby wykorzystała potencjał internetu światłowodowego 1Gb/s) dużo złącz USB i SATA . Komputer będzie typowo pod gry ( nagrywanie i stream ).

Co do obudowy i chłodzenia lubię dużą przestrzeń i cisze, świecidełka nie chcę. Wybór padł na zestaw AiO bo nie mam zamiaru robić bloku wodnego.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie szukałeś najdroższej płyty dla CFL czy akurat tą wybrałeś ?

Audio - zamiast dawać ponad 2 k zł kup coś tanszego np. Asrock Z390 Taichi Ultimate za ~1400 zł , za resztę jakąś dobrą kartę dzwiękową na PCI/PCI-E .

Ile potrzebujesz złącz SATA / USB ?

USB 3.0 czy wyżej ?

Obie płyty mają po 6 gniazd SATa III z chipsetu , dodatkowo Asrock ma 2 gniazda więcej z dodatkowego kontrolera .

Asus ma 2 gniazda M.2 , Asrock 3 .

Reszta może być .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...