Skocz do zawartości
Thomaspank

Pomocy, komputer nie chce się włączyć

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie sprawa wygląda tak, iż oddałem komputer do serwisu tam wszystko było ok, sprawdzali obciazali komputer, normalnie ładnie chodził. 

U mnie w domu natomiast gdy próbuję włączyć komputer włącza się na około 2 sekundy (?) słychać tylko jak wiatraczki się włączają i natychmiast sam wyłącza a po chwili znów włącza i w tym samym procesie wyłącza i tak w kółko, próbowałem włączyć go na czysto bez niczego z samym kablem zasilającym, bez skutku, zmieniłem nawet kabel zasilający jak i również bez skutku, nie wiem gdzie leży problem pomocy!!! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słychać jakieś dzwięki lub jest jakieś info na wyświetlaczu POST ( o ile takowy jest - lepsze płyty czasami je mają ) ?

Podociskaj wszystkie przewody - od karty i dysków/napędów , przewody zasilania do płyty ( zarówno 24-pin jak i 4/8 pin ) , podociskaj ram w slotach , to samo zrób z kartą graficzną

Ram masz w jednej kości czy jest więcej kości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, reyden napisał:

Słychać jakieś dzwięki lub jest jakieś info na wyświetlaczu POST ( o ile takowy jest - lepsze płyty czasami je mają ) ?

Podociskaj wszystkie przewody - od karty i dysków/napędów , przewody zasilania do płyty ( zarówno 24-pin jak i 4/8 pin ) , podociskaj ram w slotach , to samo zrób z kartą graficzną

Ram masz w jednej kości czy jest więcej kości .

No właśnie słychać jedynie te wiatraczki, wszystko jak być powinno, wyświetlacza nie mam, chociaż od razu mówię że jestem zielony w tych tematach i większości tego co napisałeś nie rozumiem, ale raczej wszystko powinno działać, skoro w  serwisie działało, a jeśli kabel byłby słabo docisniety to raczej komputer bez zasilania by się nie włączył hmm, kurde nie wiem co zrobić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o kabel zasilający od zasilacza a o przewody idące z niego do płyty , karty i dysków / napędów .

Tak samo jeżeli chodzi o przewody sygnałowe SATA , choć bez tego komp powinien wstać .

Zobacz czy płyta nie ma mechanicznych albo elektrycznych uszkodzeń .

Może reset bios pomoże , wyjmij baterię zasilającą bios na 5-10 minut i potem włącz kompa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...