Skocz do zawartości
Hulleck

Nowy zestaw na ryzenie 3700x - 7000

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Chcę się wreszcie przesiąść z laptopa na komputer. Zestaw będzie używany do pracy(programowanie, maszyny wirtualne) oraz gier. Zależy mi na wydajnej i cichej pracy.

Zestaw o jakim myślałem:
CPU: AMD Ryzen 7 3700X + SilentiumPC Fortis 3 140mm
GPU: MSI Geforce RTX 2070 SUPER GAMING X 8GB GDDR6 -> według recenzji cicha i wydajna, jest jakiś inny lepszy model? nie chcę nic co będzie głośne i będzie piszczeć
MOBO: MSI MPG X570 GAMING EDGE WIFI -> chcę coś z WiFi i bluetooth
RAM: Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 -> Czy coś lepszego do ryzena? Można je chyba podkręcić?
SSD: Kingston A2000 1 TB
Zasilacz: SilentiumPC Supremo FM2 650W 80 Plus Gold
Obudowa: be quiet! Pure Base 500 Black -> bez światełek, okien itp

Budżet: to jak widać wyżej, jak można coś lepszego taniej to super, jak trzeba dołoży 200zł żeby było lepiej to ok

Do tego czy możecie polecić jakiś monitor do pracy i żeby dało rady się w coś zagrać w stylu Wiedzmin, Assasin, RDR2.
I co oprócz pasty termoprzewodzącej będę jeszcze potrzebował do złożenia?

Dzięki wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do obudowy to możesz ją brać, ale dokup od razu dwa wiatraki do dołożenia na front. Karty Palita wypadają bardzo fajnie w testach czy to Palit Jetstream czy Gamerock Premium.

W zasadzie w cenie Fortisa masz dużo wydajniejszego i cichszego Arctic Freezer 34 eSports Duo gdzie w pudełku masz od razu topową pastę termoprzewodzącą.

Monitor to zależy na co się nastawiasz, ale powinieneś rozważyć:

Acer Nitro VG240Ybmiix 23,8" 75Hz IPS
AOC 24G2U 23,8" IPS 144Hz
Samsung LC27JG50QQUXEN 27" 144Hz VA
AOC CQ32G1 31'5" 144Hz VA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopłaciłbym do asusa x570-plus(wifi) dla dwóch  dodatkowych portów sata

lepiej od razu kupić ram 3200 niż ryzykować ze się 3000 nie uda podbić do 3200

psu jednak bym wziął 750 a nuż wymienisz gpu w przyszłości na coś bardziej żarłocznego

chłodzenie cpu do grandisa 2 jednak warto dopłacić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, robertsup napisał:

1 niższe temperatury to większa kultura pracy i dłuższa żywotność komponentów

Cziplety w nowych ryzenach są zbyt małe by dobrze oddawać ciepło na czapę, więc niższych temperatur nie osiągniesz. I z tego powodu nie wróżę tym procesorom długiej żywotności, ale mogę się mylić. Kultura pracy może i tak, ale podczas grania to chyba macie włączony dzwięk...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2019 o 16:50, B@nita napisał:

Cziplety w nowych ryzenach są zbyt małe by dobrze oddawać ciepło na czapę, więc niższych temperatur nie osiągniesz. I z tego powodu nie wróżę tym procesorom długiej żywotności, ale mogę się mylić. Kultura pracy może i tak, ale podczas grania to chyba macie włączony dzwięk...:)

ja tam wolę 120/140 mm chłodzenie w budzie niż takiego mikroskopijnego wyjca na chipsecie, jak ktoś wciśnie ryzena do wąskiej budy matx może mieć problem ale w full tower są alternatywy...

a co do dźwięku to nie zawsze jak się gra w środku nocy to 500 watowe głośniki (moc rzeczywista) nie są wskazane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robertsup napisał:

a co do dźwięku to nie zawsze jak się gra w środku nocy to 500 watowe głośniki (moc rzeczywista) nie są wskazane...

W nocy się śpi, a co do reszty to chyba nie zrozumiałeś. Nie chodziło o chipset płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy spokojnie podbijesz nie musisz brać od razu 3200hz.

Monitor ten nowy robi wraźenie AOC 24G2U ma ekran IPS + 144hz (nie zakrzywiany)

  • Wbudowany HUB USB
  • Regulacja kąta pochylenia (Tilt)
  • Regulacja wysokości (Height)
  • Regulacja kąta obrotu (Swivel)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...