Jump to content
bumple.it

Monitor do grania

Recommended Posts

Witam, przymierzam się do zakupu monitora do 500zl 

Gpu: rx580

lg 24mp59g vs acer nitro vg240ybmiix 

Co byście wybrali? 

Słyszałem że w LG występują smużenia i jakieś paski? 

Myślicie że warto poczekać na Black Friday? 

Jak masz możliwość poczekać/dozbierać do Samsung LC24RG50FQUXEN albo AOC 24G2U to tak zrób? Oba mają Freesync i można na nich odpalić gsync (to tak jakbyś kiedyś w przyszłości chciał zmienić kartę). No i mają odświeżanie 144Hz.

Ten Samsung jest teraz na promce na weekend za 599zł.

• Upvote 1

Dokładnie jak napisał @Phill76 na morelach w alarmie cenowym :) 

tak @bumple.it będzie lepszy, poszukaj sobie recenzji online :) Samsung to jednak Samsung i jak dla mnie matryce zawsze mają świetne i wszystko jest na nich ostre i wyraźne.

Ja się w sumie pozwolę podłączyć, gdyż poszedłem za poradą @Michikun w moim temacie odnośnie modernizacji komputera i zdecydowałem się zmienić swój monitor 60Hz na 144Hz. Właśnie dziś udało mi się sprzedać mój monitor, więc chciałbym w najbliższym czasie coś kupić, i stoję przed tym samym dylematem, co autor tego tematu.

Również pod uwagę biorę wszystkie te modele, które padły w tym temacie, czyli po prostu budżetowe modele 144Hz. Faktycznie, Samsung w morelach za 599 zł kusi, bo to świetna cena, aczkolwiek miałem kiedyś okazję zobaczyć zakrzywiony monitor Samsunga (bodaj model LC24F390FHUXEN) w Media Expert i byłem kosmicznie na "nie". Owszem, 90% wykorzystania to gry, gdyż nie pracuję już w domu, ale nadal zdarza mi się przygotowywać dokumenty i artykuły - jak otworzyłem w sklepie na tym monitorze Worda i zobaczyłem autentycznie zagiętą kartkę, to miałem wrażenie, że nigdy się do tego nie przyzwyczaję :/ 

Czy ktoś ma doświadczenie z modelem LG 24GM79G-B? On również w tej chwili jest w alarmie cenowym na Morele (689 zł). Jestem ciekaw, jak on się ma do tego Samsunga. Pod uwagę biorę jeszcze Lenovo D24F-10 (tak, wygląda jak model z 2009 a nie 2019 roku, ale szczerze mówiąc zupełnie mi to nie przeszkadza - do tej pory miałem ładny, stylowy monitor i jarało mnie to przez parę dni, a potem już nie zwracałem na takie rzeczy uwagi).

Edited by TearfulRhino
  • Upvote 1

@TearfulRhino a ten LG nie jest czasem na TNce? Jak tak to chyba jeden z niewielu monitorów na tego typu matrycy jaki mogę polecić to HP 25Mx, ale też głównie przez wzgląd na to, że ma zajebisty design, no i jak na TNki to mimo wszystko akurat ta matryca jest okej.

Nie mniej jednak nawet ta nowa TNka od HPka nie ma podjazdu do VA od Samsunga.