Skocz do zawartości
NiemacieK

ENLIGHT HPC-300-202 vs. FSP300-60PNA (FORTRON)

Rekomendowane odpowiedzi

jak da mnie to juz nie aktualne :) wlasnie zamowilem sobie chieftecalack dragon hi-fi z zasilka 360W DF - to powinno rozwiazac moje problemy :) te z wizualnoscia kompa tez :)

Wlasnie robie to samo tylko z 420 W :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie - doplacilem do DF :) nie stac mnie na kolejne 56zl na 420W - wziolem hi-fi black dragon z 360W dF

wiesz na twoim miejscu wolalbym kupic bude jakies mniej znanego producenta albo wrecz noname'a bo tez niektore sa bardzo ciekawe a zasilke jednak wsadzic ta 420W no ale to w koncu twoj wybor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaa - lae mnie sie ten chieftec zajakwowo podoba :))))) i ostrzylem sobie zabki juz dawno na nia  :twisted:  :twisted:

yep - ten Chieftec rox :D, poza tym odliczajac cene zasilki to sama buda chiefteca stoi jakies 300 zl - to chyba nie tak duzo w porownaniu do 200 za fajnego noname ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze z specyfikacji obydwu modeli to maja podabnie rozlozone prady na poszczegolne napiecia  info fortona ... dodam ze model GTP ma aktywne PFC a 60PN ma pasywne i wentylator 12x12 ... ja jak uda mi sie wylictowac to bede mial tego 60PN

To ty jesteś niejaki BUYMAN ? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaa - lae mnie sie ten chieftec zajakwowo podoba :))))) i ostrzylem sobie zabki juz dawno na nia  :twisted:  :twisted:

yep - ten Chieftec rox :D, poza tym odliczajac cene zasilki to sama buda chiefteca stoi jakies 300 zl - to chyba nie tak duzo w porownaniu do 200 za fajnego noname ? :)

no wiesz 200 pln fajny noname ale jak sie dogadasz w sklepie zeby ci bez zasilki sprzedali to zrobi sie 150 pln lub mniej a to juz polowa ceny chiefteca no ale co fak to fakt budka jest cool

pozdro

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P3le napisał:

Z tego co widze z specyfikacji obydwu modeli to maja podabnie rozlozone prady na poszczegolne napiecia info fortona ... dodam ze model GTP ma aktywne PFC a 60PN ma pasywne i wentylator 12x12 ... ja jak uda mi sie wylictowac to bede mial tego 60PN

 

 

To ty jesteś niejaki BUYMAN ?

 

Hyh ... P3le to p3le ;) Jeszcze do aukcji sie nie wlaczylem ... mialem zamiar na koniec walnac jakas odpowiednia sumke ktora jestem jeszcze w stanie za uzywany zasilacz zaplacic ... mysle ze wiecej niz 100 sie za niego nieoplaca ... a nawet jak sie nie uda to mam jeszcze jedna mozliwosc http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14833548 taki sam zasialcz za 65 zl ... jeszcze 2 dni temu byly po 55 zl ... ale coz widac ze jest popyt na te zasilacze ... Wole jedna ta zasilke od haszyda gosciu sprawdzony, pewny, 3 miechy gwarancji, uzytkownik KyCoL mial taki przypadek ze rozjechaly mu sie napiecia na tej zasilce po 2 miechach u haszyda na gwarancje i spoko ... tu link do tego watku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

mam pytanie

 

nie wie wiecie gdzie mogę nabyć tanio Chiefteca 300W lub Huntkeya 300W?

 

u mnie w mieście niestety nie mają ich, a mam do dyspozycji 130 zł :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyh ... P3le to p3le ;) Jeszcze do aukcji sie nie wlaczylem ... mialem zamiar na koniec walnac jakas odpowiednia sumke ktora jestem jeszcze w stanie za uzywany zasilacz zaplacic ... mysle ze wiecej niz 100 sie za niego nieoplaca ... a nawet jak sie nie uda to mam jeszcze jedna mozliwosc http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14833548 taki sam zasialcz za 65 zl ... jeszcze 2 dni temu byly po 55 zl ... ale coz widac ze jest popyt na te zasilacze ... Wole jedna ta zasilke od haszyda gosciu sprawdzony, pewny, 3 miechy gwarancji, uzytkownik KyCoL mial taki przypadek ze rozjechaly mu sie napiecia na tej zasilce po 2 miechach u haszyda na gwarancje i spoko ... tu link do tego watku

No właśnie dlatego chce kupić u Haszyda :-). Myślałem, że to ty się mi wpierdzieliłeś w aukcje tego pNA od Haszyda ale jak widać jednak nie :-). Zobaczę co będzie w środę o 9:55 :-D. Ja go tak łatwo nie odpuszczę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli PN z pasywnym bedzie lepszym wyborem? ENT- od hermana nie biore bo jakos mi ten gosciu nie pasuje- z HASZYDEM jest zajefajny kontakt a ten herman robi wielka lache, ze na maila odpisze, nie chce robic interesow to ja sie narzucac nie bede.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli PN z pasywnym bedzie lepszym wyborem? ENT- od hermana nie biore bo jakos mi ten gosciu nie pasuje- z HASZYDEM jest zajefajny kontakt a ten herman robi wielka lache, ze na maila odpisze, nie chce robic interesow to ja sie narzucac nie bede.

Generlanie, chcę dopaść PN z powodu 120mm wiatraka co powoduje, iż będzie napewno cichszy od GTP. Jednak z drugiej strony GTP ma activ PFC co czyni go lepszy w napięciach, może nie jakieś starszne różnicę ale jednak ma się tą świadomość o active pfc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyh ...

Oba modele maja ta sama moc ale model GTP ma aktywne pfc (PN pasywne (wazne ze jest :P)) i model pna ma wentylator 12x12 i jest troche dluzszy od zwyklych zasilaczy ... link do specyfikacji forton'ow

 

 

Sh4d0W: musimy sie jakos podzielic sie tym zasialczem bo nie ma sensu se podbijac ceny :P GTP poszedl za 86 i za tyle tez powinien PN pojsc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTP poszedl za 86 i za tyle tez powinien PN pojsc ...

To nie licytujcie ;D wtedy ja go kupie za te 86 zeta :P

 

A co do GTP.....to koles przebil moja oferte doslownie w ostatniej minucie :evil:

Cos czuje ze walka o PN bedzie do ostatniej sekundy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozecie mi w w miare prosty sposob wytlumaczyc ta roznice? Na czym polega przewaga aktywnego PFC i czy roznice sa duze, czy minimalne???

Generalnie to jest tak ze jak juz zapewne wiesz PFC to stabilizator napiecia i jak sama nazwa mowi "activ" jest on aktywny czyli dziala caly czas i "usztywnia" napiecia w "locie" pasywne PFC no wlasnie i tu jest problem bo nie potrafie tego jakos logicznie wytlumaczyc z tego co mi wiadomo to wielu ludzi zasilacze z pasiv PFC porownuje do zasilek bez PFC :? wiec cos w tym prawdy musi byc napewno zasilacze z aktywnym PFC maja stabilniejsze napiecia to nie ulega watpliwosciom wiec spokojnie mozesz brac takowego

pozdro

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sh4d0W: musimy sie jakos podzielic sie tym zasialczem bo nie ma sensu se podbijac ceny :P GTP poszedl za 86 i za tyle tez powinien PN pojsc ...

Ja byłem pierwszy :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Sh4d0W: musimy sie jakos podzielic sie tym zasialczem bo nie ma sensu se podbijac ceny :P GTP poszedl za 86 i za tyle tez powinien PN pojsc ...

Ja byłem pierwszy :lol: :lol: :lol:

Hyh ... ok kupuj ... i tak narazie mam inne wydatki. Napisalem maila do Pana Haszyda to mi odpisal ze w przyszlym tygodniu beda te zasilacze w 'kup teraz' :) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyh ... ok kupuj ... i tak narazie mam inne wydatki. Napisalem maila do Pana Haszyda to mi odpisal ze w przyszlym tygodniu beda te zasilacze w 'kup teraz' :) Pozdro

Ok, dzięki :-). Ale oferte możesz wycofać :-D. To się nazywa społećżność forum :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Hyh ... ok kupuj ... i tak narazie mam inne wydatki. Napisalem maila do Pana Haszyda to mi odpisal ze w przyszlym tygodniu beda te zasilacze w 'kup teraz' :) Pozdro

Ok, dzięki :-). Ale oferte możesz wycofać :-D. To się nazywa społećżność forum :-).

Hyh nie moge wycofac bo jak pisalem jeszcze oferty nie zlozylem ...

 

To nie licytujcie ;D wtedy ja go kupie za te 86 zeta

 

A co do GTP.....to koles przebil moja oferte doslownie w ostatniej minucie

Cos czuje ze walka o PN bedzie do ostatniej sekundy

tera juz wiesz kto uczestniczy w aukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mi jeszcze powiedziec czy duzo roznia sie od siebie CHIEFTEC 360W z pasywnym PFC i CHIEFTEC 360W dual fan z aktywnym PFC? Jak wypadaja w porownaniu z FORTRONEM 300W (chociazby z tym PNA)? Czy oplaca sie za doplata 50zl wziac tego CHIEFTECa z aktywnym PFC i czy wogole co jest lepszym pomyslem: nowy CHIEFTEC 360W z pasywnym PFC za 190zl czy uzywany FORTRON 300W powiedzmy GTP z aktywnym PFC od HASZYDA za 100zl? Czy moze macie jakies inne pomysly bo dzisiaj zwiekszyla sie ilosc kaski, ktora moge przeznaczyc na zasilke i jest to w tej chwili 200zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...