Jump to content
Sign in to follow this  
tajemniczy33

Zbliżająca się śmierć dysku SSD?

Recommended Posts

Witam.

Posiadam dysk SSD Samsung Evo 850 250GB. Niedawno w mojej okolicy nastąpiła krótkotrwała przerwa w dostawie prądu. Korzystałem wtedy z komputera. Kiedy wróciło zasilanie, wróciłem do korzystania z niego. Niestety dostałem kilka blue screenów. Wyłączyłem komputer i zostawiłem go na około 45 minut. Komputer zaczął działać stabilnie i trwa to do teraz. Dzisiaj znalazłem trochę czasu by potestować mój dysk. Wszystko chyba ok, tylko HD Tune wskazuje mi I/O Error podczas File Benchmark(czasem test przejdzie bez problemu, czasem nie). Oznacza to problemy z moim dyskiem?

Kilka miesięcy temu miałem niemal identyczną sytuację z wyłączeniem zasilania. Wtedy również dostałem blue screeny, a skończyło się na tym, że na końcu płyta nie chciała bootować z mojego dysku, a instalator Windowsa widział dysk jako pusty(a taki nie powinien być). Zainstalowałem windowsa i działało bez problemu do niedawna.

Mój sprzęt:

Asus Prime X470-Pro

Ryzen 7 3700X

MSI Rtx 2070 Armor

Crucial Ballistix Sport Lt Gray 3000MHz CL 15 2x8GB

ThermalTake Smart SE 630W

 

Edited by tajemniczy33

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanim kupiłem UPS, to mój SSD nie raz zaliczył "odcięcie" (co prawda Crucial MX100 512GB) i nie spowodowało to jakiegokolwiek problemu ... a nawet jak wystąpił jakiś błąd to scandisk systemowy go usunął, bo zawsze profilaktycznie po zaniku go odpalałem. Także skoro u mnie kilka zaników nic sprzętowo nie uszkodziło (najwyżej jakiś plik, który w chwili zaniku był modyfikowany), to nie sądzę, by u Ciebie jeden zanik załatwił dysk. .... może dysk był wadliwy, a ten zanik i pojawienie się problemów to zbieg okoliczności?

Edited by Kyle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję że to przypadek. Ten dysk pochodzi ze starego komputera. Wtedy też zdarzały się krótkotrwałe dostawy prądu i problemu nie było.

Edited by tajemniczy33

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.