Skocz do zawartości
chmurek22

Gainward 2070 super phantom gs + przewód 2x8pin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam zasilacz Seasonic Focus gx-750w modularny oraz karte graficzną Gainward 2070 super Phantom GS. Mam dołączony do zasilacza w zestawie kabel 8 pin -> 2x8pin, a karta graficzna ma właśnie 2x8 pin. Powinienem podłączyć kartę graficzną tym jednym kablem 2x8pin czy może dwoma kablami 8 pin ?

Wszystkie kable PCI-E mam z podwójnymi końcówkami i zastanawiam się czy powinienem używać jednego kabla do 2x8 pin i czy moc wyjściowa zasilacza pociągnie kartę i czy coś się nie stanie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, chmurek22 napisał:

Cześć,

Mam zasilacz Seasonic Focus gx-750w modularny oraz karte graficzną Gainward 2070 super Phantom GS. Mam dołączony do zasilacza w zestawie kabel 8 pin -> 2x8pin, a karta graficzna ma właśnie 2x8 pin. Powinienem podłączyć kartę graficzną tym jednym kablem 2x8pin czy może dwoma kablami 8 pin ?

Wszystkie kable PCI-E mam z podwójnymi końcówkami i zastanawiam się czy powinienem używać jednego kabla do 2x8 pin i czy moc wyjściowa zasilacza pociągnie kartę i czy coś się nie stanie.

Pozdrawiam

Są dwie wersje tego zasilacza jedna ma podwójne wyjście +12V, a druga ma pojedyncze z podwójnym kablem 2x8.

Więc skoro masz tylko taki kabel to znaczy że masz pojedyncze wyjście w zasilaczu. Drugie jest EPS do zasilania płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki panowie to jeszcze jedno pytanko na szybko. 

Czy mając takie wyjścia na zasilaczu mogę podpiąć to w taki sposób :
1. wyjście 8 pin podpinam do 8 pin do zasilania proca
1. wyjście 8 pin podpinam do 4 pin do zailania proca
2. wyjście 8 pin podpinam do 8 pin karty graficznej
2. wyjście 8 pin podpinam do 8 pin karty graficznej 
?
 

 

7237C5A0-9D44-4D54-89AD-C9B22AA57983_1_105_c.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę sensu w kombinowaniu i prowadzeniu kabli bez sensu. Zasilacz ma jedną linię 12V, więc nie ma czego na co rozkładać. Podłączenie dwóch przewodów mogłoby to obciążenie rozłożyć na dwa przewody przez co przewody się będą mniej grzać, ale są to tak minimalne wartości, że różnica jest zerowa, a dochodzi upływność prądu na przewodach, która też jest znikoma. Wpinaj pojedynczo, mniej roboty i mniej zakłóceń EMI z przewodów w obudowie.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale kombinujecie hahahahah.

Jeśli Seasonic, jeden z lepszych "producentów" zasilaczy, dostarczył do swojego produktu po jednym kablu z dwoma wtyczkami 8 pin do karty graficznej to znaczy, że ów przewód przeszedł wewnętrzne testy i spełnia wszystkie wymogi do zasilania karty. Jeśli było by inaczej, było by to wyszczególnione w instrukcji. Dwa kable są pod zestaw SLI lub po prostu zapasowy.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Setnik napisał:

Jeżeli przekrój przewodu będzie zbyt mały to spali zasilacz i kartę, dlatego rozkłada się obciążenia na możliwie dużą ilość złączy.

Jeśli przekrój przewodu będzie za mały, ale nie będzie, o tym zapomniałeś. Producent dał przewód 2x8pin i ręczy za niego, ale ty wiesz lepiej, że jest zbyt cienki i się spali.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi!

Ostatniego kompa złożyłem samodzielnie z 15 lat temu, lubię pewne rzeczy robić sam i wiedzieć dla czego tak powinienem zrobić, wiec nie bądźcie źli na te głupie pytania, które zadawałem :)

Podłączyłem wszystko osobno (tzn 1 kabel do 1 gniazda, nie używając rozgałęzienia wtyczki w każdym z kabli). Z tego co wyczytałem to rozumiem, że tak może być, i skoro tak to już nie chce mi się wszystkiego rozbierać i podłączać inaczej mimo, że można było by to zrobić lepiej :), (no chyba ze jednak tak nie jest ok...)

Jest mi jeszcze ktoś w stanie powiedzieć co to znaczy dla użytkownika, że zasilacz ma jedną linie 12v ? Nie znam się zbyt na elektronice, i nie mówi mi to nic.

Edytowane przez chmurek22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, chmurek22 napisał:

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi!

Ostatniego kompa złożyłem samodzielnie z 15 lat temu, lubię pewne rzeczy robić sam i wiedzieć dla czego tak powinienem zrobić, wiec nie bądźcie źli na te głupie pytania, które zadawałem :)

Podłączyłem wszystko osobno (tzn 1 kabel do 1 gniazda, nie używając rozgałęzienia wtyczki w każdym z kabli). Z tego co wyczytałem to rozumiem, że tak może być, i skoro tak to już nie chce mi się wszystkiego rozbierać i podłączać inaczej mimo, że można było by to zrobić lepiej :), (no chyba ze jednak tak nie jest ok...)

Jest mi jeszcze ktoś w stanie powiedzieć co to znaczy dla użytkownika, że zasilacz ma jedną linie 12v ? Nie znam się zbyt na elektronice, i nie mówi mi to nic.

bez wchodzenia w szczegóły mniej skomplikowany i łatwiejszy w obsłudze,trudniej coś s******lić

główna linia 12v nie jest podzielona na kilka,kiedyś jak była to trzeba było patrzeć pod które złącza podpinasz taką 250w kartę

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...