Jump to content
kink57

Nowa Karta.

Recommended Posts

Witam, 

jakiś czas temu spaliła mi się karta MSI GeForce GTX 960 GAMING 2GB GDDR5 i teraz jestem zmuszony kupić nową.

Dlatego zgłaszam się do was z pytaniem jaka będzie pasowała do tego setu:
Procek:  

Intel Core i3-3220/3.30GHz BOX

Płyta główna: 

MSI B75A-G43

Ram

2X Pamięć Corsair Corsair Vengeance 4GB

Zasilacz:

OCZ CoreXStream Series 500W.
Na innym forum polecono kupno używanego procesora :
i5 3570, a do niego wybranie z pośród kart:
Radeon RX 570,  MSI Radeon RX 570 Armor OC 8GB, Gigabyte GeForce GTX 1650 SUPER WindForce OC 4GB GDDR6 128Bit PCI-E

Jak sądzicie, co będzie lepszym wyborem, a może wy macie lepsze propozycję?
Proszę o pomoc i pozdrawiam

Ciężki wybór,

1650 super ma wydajność na poziomie rx 580, czyli jest szybsze o 10-20% od rx 570, i pobiera dużo mniej prądu co twojemu staremu zasilaczowi byłoby na rękę.

RX 570 8gb jest tańszy o te 100zł, ma więcej Vramu co może mieć znaczenie teraz i w przyszłości ze względu na to że masz tylko 2x4gb ram.

https://foxkomputer.pl/pl/p/XFX-Radeon-RX570-8GB-RS-XXX-ED-3xDP-1xHDMI-1xDVI-PROMOCJA-FOXKOMPUTER/7355

Lipton niedawno zrobił filmik porównujący właśnie rx 570 vs gtx 1650s w tanim komputerze. Być może 1650 super będzie trochę lepszym wyborem.

Co do procesora to zamiast i5 3570 (3.6 all core turbo) który jest ok, ale ja bym się zastanowił nad czymś z 4c/8t, pamiętaj o tym że xeony nie posiadają zintegrowanej karty graficznej i będzie potrzebna aktualizacja biosu.

e3 1230 v2 (3,5ghz all core turbo) - $40
https://pl.aliexpress.com/item/33011537436.html

e3-1240 v2 (3.6ghz all core turbo) - $45
https://pl.aliexpress.com/item/32854211602.html

Edited by topdog

Dzięki za odpowiedź. 
Mógłby ktoś jeszcze się wypowiedzieć, bo teraz jestem tak skołowany, że osobiście nie wiem co będzie lepszym wyborem.

I5 3570 + GTX1650 Super to będzie dobra opcja .

Ew. I7 3770 albo jakiś Xeon E3 4c/8t .

Karta wydajna i mało prądożerna .

Znowu RX570 ma więcej VRAM i szerszą szynę , co może mieć znaczenie w przyszłości .

Zdecydowałem się na MSI GeForce GTX 1650 SUPER Gaming X 4GB GDDR6.
Tylko zastanawiam się jaki finalnie procek, czy jakiś lepszy i5, a może jednak ta i7?

Edited by kink57

No tak, tylko zakup tego procesora, łączy się z wymianą płyty głównej, a także nowych kości ram..

Edited by kink57

19 godzin temu, kink57 napisał:

No tak, tylko zakup tego procesora, łączy się z wymianą płyty głównej, a także nowych kości ram..

No niestety tak, zależy też czy chcesz tanio czy przyszłościowo. Bo jeśli przyszłościowo to można brać b450 ( na razie nie wiadomo czy będą działać z ryzenami 4xxx, ale to kwestia czasu, tak samo było z b350) pro 4 + cruciala balistix, bo się fajnie kręcą i wychodzi taki zestaw za 1.3k https://www.x-kom.pl/lista/yqx7q24py. Możesz też napisać do xkomu o rabat. 

• Upvote 1

dopytam jeszcze co do pasty termoprzewodzacej to jest jakaś różnica czy to obojętne jakązamówię do tej i5