Skocz do zawartości
SanDiego

Zakup monitora do laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

czytam trochę tych artów w necie, ale to trochę marketingowy bełkot, więc lepiej będzie jak zapytam praktyków z forum.

Otóż mam lapy z Ryzen 7 3700U i Radeon Vega 10 i chciałbym mu kupić nowy monitor.

Chcę go przymocować na ścianę (biurko nie będzie zbyt głębokie) i pomyślałem, że 27/29 cali to chyba będzie w porządku?

Niby jakieś tam modele patrzyłem, ale tak: czy zwracać uwagę na czas reakcji? Część ma 5 ms, część 1 ms. Inne znowu mają 144 Hz czas odświeżania, inne mniej - czy to istotne? Czy karta Vega z laptopa i tak będzie swoje ustawienia powodować?

Właśnie tego nie jestem pewien jak podejść do tych różnych ustawień. Będę wdzięczny, gdyby ktoś mógł polecić też jakieś modele - cena 1000, no max 1200 :) 

Zastosowania: praca biurowa, filmy HD/FHD, gry np. WoT i inne ;) - kolejność losowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie według mnie do takich zadań najlepiej sprawdziłby się monitor na ips - dobre odwzorowanie kolorów, więc do filmów będzie najlepszą opcją. Tylko, że w takiej cenie ciężko będzie znaleźć 27cali na ips. Tym bardziej jak masz małe biurko to ja bym polecał 24 cale. Np msi z odświeżaniem 144hz i z opcją montażu na ścianie. Tylko, że nie wiem w czym ta karta może uciągnąć stabilne 144fps, więc to trochę będzie za dużo dla tego gpu. No chyba, że wolałbyś 27 cali to masz acera na wqhd, ale jest niedostępny aktualnie, więc możesz zapytać kiedy będzie dostawa. Tutaj masz też ips, ale już z odświeżaniem 75hz. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli sugerujesz szukać raczej 27 cali, z IPS i odświeżaniem 75 Hz i nie zwracać uwagi na ms?

 

Patrzyłem tego Acera, co poleciłeś, wygląda nieźle, tylko w opiniach czytam, że w ciemności matryca źle radzi sobie z ciemnymi kolorami na filmie i z blb cokolwiek to znaczy ;)

Edytowane przez SanDiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi mi o te zależności.

 

Karta ma 1920x1080 i 60 Hz, monitory mają też wyżej 2560x1080 i 75 Hz lub 144 Hz - czy coś się nie będzie gryzło, albo wykluczało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, mam Dell 5401 i jeden monitor 28" FullHD 60Hz i drugi 27" 144Hz (właśnie ten Acer tylko wyższy model) i przez stację dokującą wszystko śmiga. Więc skoro na integrze Intela to działa to u Ciebie też będzie ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli niezależnie czy kupie monitor 75 Hz czy 144 to i tak będzie "wyświetlał"o się w 60 Hz zgodnie z tym co "oferuje" karta? :)

Pytanie jeszcze czy jak będzie monitor 27 lub 29 i będzie pracował z rozdziałką 1920x1080 czy nie będzie to "słabo" wyglądało? (jeśli miałby do wyboru 2580x1080, ale karta nie ma aż takiej) ;)

Edytowane przez SanDiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm poczytałem trochę w necie i zacząłem się martwić, bo piszą coś o typie złącza HDMI, jeśli jest w jakimś starszym typie, to co prawda rozdzielczość będzie w porządku, ale jakieś 30 Hz i będzie kaszan :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, napisałem do HP jaki standard ma gniazdo w laptopie i napisali mi: Standard HDMI to HDMI v1.4 supporting: up to 1920 × 1080 @ 60Hz. 

Czyli, jeśli dobrze rozumiem, to tylko w takim standardzie mogę kupić monitor,  żeby poprawnie działał? 2580 i nawet 75 Hz nie pójdzie dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...