Skocz do zawartości
pinio1999

Płyta msi Z490 nie widzi karty graficznej ati

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prośba o pomoc. Nowa płyta msi na z490 EDGE WIFI z procesorem i5 10500 nie wykrywa karty grafiki. W załączeniu foto info o nie wykryciu GPU. Nie można wejść nawet w Bios. Podłączenie do monitora przez DVI jak i HDMI - efekt ten sam. Karta sprawna przełożona z działającego sprzętu. 

 

płyta msi Z490 Gaming  EDGE WIFI

procesor I5 10500

Ram XPG Gaming G10

GPU Radeon HD 7850

Z góry dziękuję za pomoc

 

 

 

20200616_203208.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jeśli nie postawiłeś jeszcze systemu, to sprawa jest prosta.

Odpalasz bez GPU na wbudowanej karcie i ustawiasz w UEFI wsparcie dla urządzeń Legacy (instrukcja strony 45 i 55). BTW, wszystko jest napisane w instrukcji do płyty - przeczytał waćpan?

Jak chcesz pracować na tej karcie w trybie zgodnym z UEFI, piszesz do supportu producenta karty/na forum producenta karty i aktualizujesz bios GPU.

pzdr

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za informację. Oczywiście post napisałem po odfajkowaniu wszystkich spraw znanych i instrukcyjnych. Na zintegrowanej grafice również był ten sam komunikat dlatego zawracałem głowę (połączona przez hdmi).

Radka łączyłem przez dvi jak i hdmi z jednakowym skutkiem jak powyżej. 

Płyta ma fajny system informacji ledowej o  rozruchu i zawsze stawała przy diodzie gpu, po czym następował reset i po uruchomieniu info o treści jak na foto. 

W sumie po kilku kombinacjach uruchomiłem grafe z procesora i po aktualizacjach bigosu i sterowników grafiki Radek ruszył. 

Po tym dysk momentalnie łyknął Windowsa z pamiec i USB.

Dziś po testach widze, że z nim coś nie tak, gdyż wchodzi na duże obroty przy obciążeniu po czym  zawiesza kompa. 

W planie odrestaurowanie jego systemu chodzenia więc trochę rozbieranie i czyszczenia choć rok temu robiłem to zmieniając pastę na gpu.

W każdym bądź razie dziękuję za podpowiedź dotyczącą aktualizacji karty od producenta w kierunku UEFI, gdyż o tym nie pomyślałem. 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za informację. Oczywiście post napisałem po odfajkowaniu wszystkich spraw znanych i instrukcyjnych. Na zintegrowanej grafice również był ten sam komunikat dlatego zawracałem głowę (połączona przez hdmi).

Radka łączyłem przez dvi jak i hdmi z jednakowym skutkiem jak powyżej. 

Płyta ma fajny system informacji ledowej o  rozruchu i zawsze stawała przy diodzie gpu, po czym następował reset i po uruchomieniu info o treści jak na foto. 

W sumie po kilku kombinacjach uruchomiłem grafe z procesora i po aktualizacjach bigosu i sterowników grafiki Radek ruszył. 

Po tym dysk momentalnie łyknął Windowsa z pamiec i USB.

Dziś po testach widze, że z nim coś nie tak, gdyż wchodzi na duże obroty przy obciążeniu po czym  zawiesza kompa. 

W planie odrestaurowanie jego systemu chodzenia więc trochę rozbieranie i czyszczenia choć rok temu robiłem to zmieniając pastę na gpu.

W każdym bądź razie dziękuję za podpowiedź dotyczącą aktualizacji karty od producenta w kierunku UEFI, gdyż o tym nie pomyślałem. 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...