Skocz do zawartości
MorawskA

Aura Sync (czyli podświetlenie RGB) nie działa z wentylatorem Fortis 3 RGB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, ale w innym dziale.

Płyta główna ASRock B450 PRO4 + karta graficzna RTX ROG Strix 2070S OC + wentylator Fortis 3 RGB.

Zainstalowałam program Aura Sync i mogę sterować podświetleniem karty graficznej, natomiast program nie wyszukuje mi podświetlenia wentylatora. Wentylator świeci się na biało w ciągłym trybie jaśniej/ciemniej i tylko tyle.

Czy ktoś ma jakiś pomysł, jak to zsynchronizować? Dodam jeszcze tylko, że komputer był składany przez morele i w opakowaniu po Fortis 3 RGB jest kabel z trzema końcówkami i nie wiemy z synem, jak i gdzie go podłączyć, żeby czegoś nie zepsuć?

Nie działa również myszka Razer i klawiatura MAD DOG, z tym programem, ale to już mniej istotne. Dla dzieciaka ważnym jest, żeby w obudowie móc sterować kolorami karty graficznej i kolorami wentylatora.

Ktoś coś doradzi? Będę niezmiernie wdzięczna ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to płyta główna i specjalne oprogramowanie do niej steruje kolorem podświetlenia wiatraka i karty graficznej. U Ciebie powinno być tak samo. Czy płyta ma już wbudowane jakieś światła LED RGB? Czy to tylko ma działać po podłączeniu wiatraka... Z wiatraka musi wychodzić też drugi kabel do płyty oprócz tego zasilającego na 4pin, który podłącza się pod wejście RGB.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że ma świecić wiatrak i karta, to wiem, ale np płyty MSI, które obsługują sterowanie światłem RGB, mają wbudowane też małe takie podświetlenie na płycie. Jeśli płyta nie będzie tego obsługiwać, a Twój Asrock niestety nie posiada wbudowanego kontrolera to powinieneś mieć dołączony do wiatraka dodatkowy "pilot", którym zmieniasz barwę. W Twoim chłodzeniu zwie się to Kontroler Nano Reset RGB.

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Rozumiem to tak, że moja płyta nie obsługuje sterowania RGB. Nic się na niej nie świeci, nie ma żadnych ledów wbudowanych w płytę.

2. Natomiast sama karta graficzna obsługuje takie sterowanie, bo wgraliśmy program Aura Sync i działa, ale to nie ma nic wspólnego z płytą, tak?

3. Z wiatraka wychodzą dwa kable i obydwa są wpięte w płytę. Jedna w CPU, a druga w RGB Led 1. Wiatrak świeci tylko na biało i cały czas moduluje jasność.

4. Kontroler Nano Reset RGB jest w pudełku do chłodzenia. Jeżeli wyjmę wtyczkę z płyty RGB LEd 1 i wepnę w nią Kontroler Nano, to do sterowania kolorami potrzebuję specjalnego pilota, który jest do tego przeznaczony, którego nie ma w zestawie (taki zwykły od taśm ledowych nie zadziała?). Dlaczego wpięta jest ta druga wtyczka w płytę, skoro ona niczym nie steruje?

5. Za tym kontrolerem Nano Reset na tym samym kabelku są jeszcze dwie wtyczki - jedna to SATA POWER, a druga jakaś taka zwykła z dwoma bolcami. Tych wtyczek nigdzie nie należy podpinać? 

Przepraszam za takie banalne pytania, ale chcę się upewnić, czy wszystko dobrze rozumuję?

EDYCJA:

Żeby było ciekawiej, znalazłam takie samo białe wejście na płycie pod nazwą AMD FAN LED RGB 1 i wpięliśmy tam wentylator. Działa tak samo, jak działał, ale...... jest iskierka nadziei, że to wejście jest do sterowania RGB wentylatora z poziomu płyty! Tylko jak to uruchomić, hmmm...

EDYCJA 2:

JESTEM GENIALNA ?

Zainstalowałam program ASRock Polychrome i DZIAŁA!!! Tzn. działa oddzielnie sterowanie kolorami wentylatora i karty graficznej za pomocą dwóch programów, ale i tak jestem z siebie dumna!!!!!!!

Dziękuję za zainteresowanie tematem i odpowiedzi, bo jak by nie było, to pomogliście mi w zrozumieniu działania tego całego ustrojstwa na płycie.

Pozdrawiam ?

 

 

Edytowane przez MorawskA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...