Skocz do zawartości
Szymoon

lacze radiowe 128 tak/nie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mozliwosc zalozenia lacza radiowego (jedyna alternatywa to modem 56k, albo ISDN ktory mam obecnie) 128kbit. Instalacja 500zl, abonament ok. 60zl

I teraz pytanie do was: co moglibyscie mi powiedziec o laczach radiowych(najlepiej z wlasnego doswiadczenia), czy i jak warunki atmosferyczne wplywaja na szybkosc, jaka jest ogolnie zazwyczaj szybkosc (firma ktora to lacze oferuja ma polaczenie polpak 2mbit). Oplaca sie zmieniac czy nie ? Jak juz wspominalem, zadnej innej alternatywy stalego lacza nie mam. Zalezy mi, zeby bez problemu z polski i zagranicy przyesyl byl powyzej 5kb/s i tyle mi wystarczy praktycznie.

Prosze tez o ogolne opinie (ale dluzsze niz "radiowki fe")

Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam radiowke od paru dni jak narazie narzekam tylko na wyskokie wachania pingow w grach ale to jest spowodowane zla konfiguracja serwera providera, transfery ze stronek mam zajebiste od 90 do 100 KB/s przez serwer proxy, jak narazie z czynnikow atmosferycznych moge wykluczyc tylko deszcz ktory w zaden sposob nie wplyea na transfer w sobote umnie byla zajebista burza i nic z transferem sie nie dzialo, tylko antena musi byc przymocowana na sztywnym maszcie bo ruchy antena no to juz wplyeaja na transfery ale ja mam przymocowana na sztywnym maszcie takze luz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam radiowke od paru dni jak narazie narzekam tylko na wyskokie wachania pingow w grach ale to jest spowodowane zla konfiguracja serwera providera, transfery ze stronek mam zajebiste od 90 do 100 KB/s przez serwer proxy, jak narazie z czynnikow atmosferycznych moge wykluczyc tylko deszcz ktory w zaden sposob nie wplyea na transfer w sobote umnie byla zajebista burza i nic z transferem sie nie dzialo, tylko antena musi byc przymocowana na sztywnym maszcie bo ruchy antena no to juz wplyeaja na transfery ale ja mam przymocowana na sztywnym maszcie takze luz

Ile zapłaciłeś za instalkę i abonament .

Jak myślisz jest lepsze od NEO+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam radiówke z wavenetu i czesto mam powody do narzekan bo czesto gram, uzywam emula i potrzebuje stabilnego transferu ok 15kb/s i radiowka potrafi sie czasami rozlaczyc i po 2 latach poteznie mnie to wkurza :). Choc jesli 5 kb/s Ci starczy to spokojnie mozesz sobie zakladac radiowke. Z jakiej firmy przypadkiem nie z V12 ?

Bany jaka ty masz predkosc tej radiowki ? i z jakiego serwera proxy korzystasz ? Aha sprawdz sobie ping do anteny głównej jeśli możesz to wtedy zobaczysz czy to wina serwera czy anteny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no...jesli chodzi o warunki atmosferyczne to szkodliwy moze byc mroz. u nas serwer stal na strychu :wink: ...no i karta sieciowa nie dzialala w temp. ponizej 0 st.C :!:, ale oblozenie budy styropianem pomoglo :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o boshe.. ok nic ;)

 

Jesli miał bys mieć "niezawodne" łacze z małymi pingami to moza sie pokusić. ransfer jak na ISDN wiec spoko nawet , czyli koło 13 KB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radio generalnie nie sprzyja pingom (w porownaniu do innych mediow) ale dobrze ustawione/skonfigurowane nie stanowi przeszkody; potencjalnych problemow szukalbym w tym, co provider ci za te pieniadze dostarczy tj: jakie pasmo maxymalne, jakie pasmo w ogole posiada, ilu abonentow ma teraz/planuje, czy jest jakas polityka QoS itd;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radio generalnie nie sprzyja pingom (w porownaniu do innych mediow) ale dobrze ustawione/skonfigurowane nie stanowi przeszkody; potencjalnych problemow szukalbym w tym, co provider ci za te pieniadze dostarczy tj: jakie pasmo maxymalne, jakie pasmo w ogole posiada, ilu abonentow ma teraz/planuje, czy jest jakas polityka QoS itd;

Czyli jesli dobrze sie wszystko ustawi to pingi nie powinny mi skakac ? czy zalezy to tez od innych czynnikow

 

pasmo maxymalne 128 kbit

pasmo w ogole posiada 2 mbit polpak

ilu abonentow planuje to sie bede musial zorientowac

 

co to jest polityka QoS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam radiówke 128kbit

Łącze jakie ma provider to 2mbit na ponad 200 użytkowników ale nie nie jest żle transfery oscylują w granizy 31kB i to o każdej porze dnia :D

Pingi w grach na polskich serwerach Q3 między 30-60 więc da sie jeszcze grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam radiówke 128kbit

Łącze jakie ma provider to 2mbit na ponad 200 użytkowników ale nie nie jest żle transfery oscylują w granizy 31kB i to o każdej porze dnia :D

Pingi w grach na polskich serwerach Q3 między 30-60 więc da sie jeszcze grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam radiówke z wavenetu i czesto mam powody do narzekan bo czesto gram, uzywam emula i potrzebuje stabilnego transferu ok 15kb/s i radiowka potrafi sie czasami rozlaczyc i po 2 latach poteznie mnie to wkurza :). Choc jesli 5 kb/s Ci starczy to spokojnie mozesz sobie zakladac radiowke. Z jakiej firmy przypadkiem nie z V12 ?

Bany jaka ty masz predkosc tej radiowki ? i z jakiego serwera proxy korzystasz ? Aha sprawdz sobie ping do anteny głównej jeśli możesz to wtedy zobaczysz czy to wina serwera czy anteny.

za podlaczenie zaplacilem 680 PLN abonament miesiecznie jest 50 PLN, nie wiem jak dokladnie dziala neo+ ale mysle ze to moje polaczenie jest lepsze przynajmniej narazie odemnie do serwera jest lacze 1Mb/s no i zalezy skad ciagne ze ston internetowych i przez getright-a ciagnie fajnie (strony 90 do 100 KB a przez getrighta nawet troche wiecej) w kazie czy w jakis innych tego typu programach najwiekszy ttansfer jaki uzyskalem to ponad 30 pare KB do 40 KB paru to jest max co jak narazie uzyskalem ale lacze mam dopiero od piatku ale jak widzialem jak kolesie cos odemnie ciagneli no to czasami jak 2 albo 3 sie z dobrymi laczami zebralo to mieli ponad 50 a nawet 60 KB transfer

jak mam sprawdzic pingi do anteny, nie wiem mam wypingowac jakisies IP na takie jak serwera ? (np " ping 100.100.100.100 -t " ) proksy mamy swoje jest autoryzacja tak ze i tak ci to nic nie da

no i jeszcze jedna zaleta lacza posiadam stali adres IP a nie tak jak w neo+ dynamiczny

 

czy bramka domyslna albo preferowany server DNS to adres do servera = antena :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesli dobrze sie wszystko ustawi to pingi nie powinny mi skakac ? czy zalezy to tez od innych czynnikow

 

pasmo maxymalne 128 kbit

pasmo w ogole posiada 2 mbit polpak

ilu abonentow planuje to sie bede musial zorientowac

 

co to jest polityka QoS ?

Nie powinno byc skokow pinga jesli wlasciwe anteny, kable itd beda dobrze ustawione, podlaczone. w mojej okolicy problemem okazal sie byc natlok czynnikow korzystajacych z czestotliwosci ~2.4Ghz - urzadzenia te maja kilkanascie zdefiniowanych zakresow czestotliwosci i rozni providerzy dzialajac bez porozumienia ze soba zaklocali sie nawzajem;

 

QoS czyli Quality of Service: w uproszczeniu chodzi o to, jak te 2mbity z polpaku sa przez providera rzadzone; np czy sa zdefiniowane priorytety dla ruchu www, poczty itd zeby jakis nalogowy ssacz nie pozapychal lacza; moga to byc ograniczenia w liczbie nawiazywanych polaczen, wielkosci przesylanych pakietow; kolejkowanie pakietow czyli zdefiniowanie, ktore z nich sa wazniejsze od innych;

 

moze bardziej przemowi przyklad; u nas jest tak:

provider ma chyba ze 4mbity, kilkanascie sieci lokalnych podlaczonych do siebie w rozny sposob (HDSL, radio); moj LAN ma podlaczenie 10mbitowe za pomoca linii dzierzawionej i pary modemow do serwera (co w polaczeniu z 60GB cachem na www odciaza w duzym stopniu wyjsciowy ruch www); na sztywno ustawione sa takie ramy:

 

- 600kbps dla www, ftp i poczty;

- 300kbps dla gier (lista gier i portow dostarczone przez userow - gwarancja niskich pingow ale graczy nie ma wielu);

- jeszcze jakies pasmo dla uslug ktorych juz nawet nie pamietam

- reszta dla p2p i wszystkiego co nie podpada pod ww uslugi

 

w sumie to jestesmy dobrze traktowani bo provider informuje nas o tym jak zarzadza laczem przez liste na ktora mozna zglaszac wszelkie zazalenia i w przeciwienstwie do wielu innych providerow mojemu lezy na sercu to co sie tam pisze; ciagle grzebie w tych ustawieniach zeby wszystko hulalo i w sumie niezle to wychodzi; postawil nawet huba DC zeby ludzie najpierw upewnili sie ze nie sciagaja z sieci 2x tego samego (mam na mysli filmy i mp3);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olkoo ale ci zazdroszcze mam radiowke i jak bylo wszystko na 2mbitach z tp.sa to chulalo elegancko a teraz niby zmienial lacze admin na 4mbity w co nikt nie wierzy i jest masakra!!!!!! ciagle mi prawie zrywa neta na sekunde nawet. admin jest lep kanciaty :/ ledwo umie poustawiac to wsyzstko. ludzi stracil z serwisu i zostal sam. nie placil :/ a kasy ma w piz.du peugeot 307sw nie wiem co to dalej bedzie ale mi mowi ze antene umnie na dach walnac chce a ja moiwe ze to u ciebie wina a nie umnie bo jak bylo stare lacze to elegancko mialem a on no tak i cisza :/ co poradzic na takiego lba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem pinga do glownej anteny i czas dostepu sredni nie przekracza nawet 10 a do jakiejs strony mam sredni czas dostepu wachajacy sie od 100 ms przy dobrych wiatrach do 700 ms albo i wiecej z czego wnioskuje ze u mnie w sieci maja cos z serwerem z<span style="color:red;">[ciach!]</span>e :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Primo: nie to forum [sieci i Internet!]

Secundo: bylo tyle razy ze zliczyc nie sposob [wniosek: dyskusje takie o kant tylka sa bo nie wazna technologia wazne wykonanie wiec pytaj sie sasiadow ktorzy maja lacze z tej firmy]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...