Skocz do zawartości
Elmer

Zalman CNPS7000A !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam bigtowera od Chiefa i bede musial ciac.

 

Maly [OT] Gdzie w Polsce mozna kupic teraz Zalmana ??? NIGDZIE niema. A w Discotechu telefony milcza...

Giełda Komputerowa w Warszawie ul. Batorego, przy klubie studenckim "Stodoła", a w tygodniu w podziemiach Warszawskiej Giełdy Elektronicznej w podziemiach, przy GUSie. Albo możesz tesz szukać w www.Cooling.pl w Warszawie ul.Róg Wołoskiej i Odyńca pawilon nr 10 Telefon:423-35-42 Czynne: poniedziałek-piątek w godzinach od 10 do 18. Łatwy dojazd tramwajem:17,10,33. Tam jest napewno zabacz na stronie, byłem tam w piątek i jeszcze były

 

http://www.cooling.pl/index.php?manufactur...537cab95f7a0aac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kicha bo ja mam zwyklego codegena i tam ma gdzies 10-15mm. to znaczy ze wszyscy maja big towery?

Wcale jeszcze nie wszystko staracone. Ja tesz mam Codegena i ABITA nf-7s, Płyta jest tak zamontowana do obudowy że miedzy zasilaczem a płytą jest jakieś 6cm, a żeby zamontować Zalmana potrzeba 10cm. Bo krótkim namyśle jedyną rzeczą jaką zrobiłem to było podniesienie Zasilacza do góry. Tzn przewierciłem dziurki o jakieś 4 cm i podniosłem go du góry. to wystarczyło, zalman nie styka z zasilaczem i wszysko jest ok

 

Dołączona grafika

 

Czrnym kolorem rarysowany jest zasilacz przed operacją, czerwonym juz po przewierceniu i przeniesieniu

 

Tylko sprawdz czy nawet jesli przewiercisz to wejdzie, bo niektore obudowy są niewymiarowe, to co pokazuje pasuje do obudow które mają 43-44 cm lub wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez juz pomyslalem ady zasilacz podniesc to da mi dodatkowe 10-12mm

10-12mm ???? Pred chwilą zmierzyłem u Siebie i musze ci powiedzieć że w moim wypadku zasilacz przenosłem do góry o jakieś 3cm czyli 30mm, trochę mnie dziwi że u ciebie poszedł do góry tylko o 12mm, może nie dałeś go do samego konca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze go nie mam w prolinie maja jakos byc niedlugo to kupie. tylko zastanawiam sie czy jest sens jezeli bede miec dokladnie 5 mm przerwy miedzy radiatorem a zasilaczem a jak podniose zasilacz (jesli podniose bo juz widze ze bedzie problem) to o 7mm wiecej. Czyli jakies 10-12mm. to dobrze czy zle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze go nie mam w prolinie maja jakos byc niedlugo to kupie. tylko zastanawiam sie czy jest sens jezeli bede miec dokladnie 5 mm przerwy miedzy radiatorem a zasilaczem a jak podniose zasilacz (jesli podniose bo juz widze ze bedzie problem) to o 7mm wiecej. Czyli jakies 10-12mm. to dobrze czy zle?

Z tego co sie orientuje to bedzie na styk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dziwny problem. Zakupiłem Zalmana CNPS7000A CU i założyłem na płytę Abita NF7. Po małym OC Bartona 2500+ na 3200+ mam w spoczynku 37C a kiedy położę obudowę na boku temp spada mi o jeden stopień. Moim zdaniem jest to spowodowane słabym dociskiem radiatora do procesora (poruszałem radiator ręką i ma delikatny luz). Kiedy położę kompa na boku ciężar Zalmana sprawia, że lepiej dolega do procka i tym samym lepiej odprowadza ciepło. Zastanawiam się w jaki sposób docisnąć radiator do procesora, aby dolegał idealnie w normalnej pozycji obudowy... Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dziwny problem. Zakupiłem Zalmana CNPS7000A CU i założyłem na płytę Abita NF7. Po małym OC Bartona 2500+ na 3200+ mam w spoczynku 37C a kiedy położę obudowę na boku temp spada mi o jeden stopień. Moim zdaniem jest to spowodowane słabym dociskiem radiatora do procesora (poruszałem radiator ręką i ma delikatny luz). Kiedy położę kompa na boku ciężar Zalmana sprawia, że lepiej dolega do procka i tym samym lepiej odprowadza ciepło. Zastanawiam się w jaki sposób docisnąć radiator do procesora, aby dolegał idealnie w normalnej pozycji obudowy... Ma ktoś jakiś pomysł?

1) przykrecic go innymi srubami

2) dac wiecej pasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dziwny problem. Zakupiłem Zalmana CNPS7000A CU i założyłem na płytę Abita NF7. Po małym OC Bartona 2500+ na 3200+ mam w spoczynku 37C a kiedy położę obudowę na boku temp spada mi o jeden stopień. Moim zdaniem jest to spowodowane słabym dociskiem radiatora do procesora (poruszałem radiator ręką i ma delikatny luz). Kiedy położę kompa na boku ciężar Zalmana sprawia, że lepiej dolega do procka i tym samym lepiej odprowadza ciepło. Zastanawiam się w jaki sposób docisnąć radiator do procesora, aby dolegał idealnie w normalnej pozycji obudowy... Ma ktoś jakiś pomysł?

1) przykrecic go innymi srubami

2) dac wiecej pasty

Hmm a co dadzą inne śruby? Najwyżej zerwą gwinty :) Myślałem raczej o delikatnym podpiłowaniu tych aluminiowych podpórek, do których przykręca się Zalmana. Pomysł z większą ilością pasty też moim zdaniem nie należy do najlepszych... Pasta jest tylko po to by wyrównać nierówności w styku radiator-procesor. To nie Rama, że im więcej tym lepiej, a jak tego jeszcze mało można posmarować z dwóch stron :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dziwny problem. Zakupiłem Zalmana CNPS7000A CU i założyłem na płytę Abita NF7. Po małym OC Bartona 2500+ na 3200+ mam w spoczynku 37C a kiedy położę obudowę na boku temp spada mi o jeden stopień. Moim zdaniem jest to spowodowane słabym dociskiem radiatora do procesora (poruszałem radiator ręką i ma delikatny luz). Kiedy położę kompa na boku ciężar Zalmana sprawia, że lepiej dolega do procka i tym samym lepiej odprowadza ciepło. Zastanawiam się w jaki sposób docisnąć radiator do procesora, aby dolegał idealnie w normalnej pozycji obudowy... Ma ktoś jakiś pomysł?

Witam!

Wg mnie ta roznica temp spowodowana jest zjawiskiem fizyki - cieple poietrze unosi sie do gory :D (ale jestem odkrywczy ;) ). W pozycji poziomej radiator rownomiernie oddaje cieplo, a w pozycji pionowej ogrzane powietrze z dolnej czesci przelatuje przez gorna czesc radiatora podgrzewajac ja tym samym.

Problem bylby gdyby roznica byla z 5*. Ale jesli jest 1* to maly pikus.

BTW z jaka predkoscia chodzi fan na Zalmanie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Shima ale wydaje mi się, że jest on tylko po to, aby zabezpieczać krawędzie rdzenia przed ukruszeniem. Nie daje on zadnej poprawy temperatury. Tak wywnioskowalem używając go pod poprzednim coolerkiem. Czasami nawet z shimem jest cieplej :( W przypadku Zalmana używanie shima mija się z celem, ponieważ mocowanie poza socketem jest całkowicie bezpieczne i ryzyko ukruszenia procesora jest praktycznie żadne... Nie jestem specjalistą od takich gadżetów, ale staram się logicznie rozumować i wyciągać wnioski ze swoich doświadczeń, zamiast ślepo wierzyć w to co piszą inni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Shima ale wydaje mi się, że jest on tylko po to, aby zabezpieczać krawędzie rdzenia przed ukruszeniem. Nie daje on zadnej poprawy temperatury. Tak wywnioskowalem używając go pod poprzednim coolerkiem. Czasami nawet z shimem jest cieplej :( W przypadku Zalmana używanie shima mija się z celem, ponieważ mocowanie poza socketem jest całkowicie bezpieczne i ryzyko ukruszenia procesora jest praktycznie żadne... Nie jestem specjalistą od takich gadżetów, ale staram się logicznie rozumować i wyciągać wnioski ze swoich doświadczeń, zamiast ślepo wierzyć w to co piszą inni.

Ja osobiście wywaliłem Shima - zauważyłem, że w przypadku zalmana miałem większą temperaturę niż bez niego. Nie wiem czy podkładka jest za wysoka i dlatego cooler nie styka dobrze z prockiem, czy coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bigtowera od Chiefa i bede musial ciac.

Wlasnie, jak jest z tym Chieftec'iem Big tower, nawet sie do niego ten Zalman nie zmiesci?? Na zdjeciach widzialem jakas blache ktora jest zaraz nad plyta, nie da sie jej usunac???

Poniewaz nie wiem czy kupic BigTower czy medium, bo jak nawet to big nie wejdzie to ja do pierdziele .... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bigtowera od Chiefa i bede musial ciac.

Wlasnie, jak jest z tym Chieftec'iem Big tower, nawet sie do niego ten Zalman nie zmiesci?? Na zdjeciach widzialem jakas blache ktora jest zaraz nad plyta, nie da sie jej usunac???

Poniewaz nie wiem czy kupic BigTower czy medium, bo jak nawet to big nie wejdzie to ja do pierdziele .... :?

W Midi nic nie musisz przerabiac. W przypadku biga musisz poszerzyc nieco otwor znajdujacy sie w tej blasze nad mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wywaliłem Shima, ponieważ temperatura była większa o jakieś 3-4 stopnie. jak zdjąłem wszystko jest już OK. Gdzieś na jakiejś zagranicznej stronie przeczytałem że do tego Zalmana nie sugeruje się zakładac Copershimów, nie wiem dlaczego ale tak ludzie pisali........jak mialem CM Aero 7 to shim pomagał a przy Zalmanie przezszkadza i podnosi temperature.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie właśnie zastanawiam się nad zakupam zalmana ale nie wiem czy mi w budzie sie zmieści. Mam obecnie V11 a MoBo wsadzoną do budy codeshita. Poczytałem troche i wiem że zalman na średnice 11 cm. Mieżyłem że środem mojego V11 jest równo 5,5 cm od zasiłki. Więc zalman powinien sie zmieścić . A jak wy sądzisie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie właśnie zastanawiam się nad zakupam zalmana ale nie wiem czy mi w budzie sie zmieści. Mam obecnie V11 a MoBo wsadzoną do budy codeshita. Poczytałem troche i wiem że zalman na średnice 11 cm. Mieżyłem że środem mojego V11 jest równo 5,5 cm od zasiłki. Więc zalman powinien sie zmieścić . A jak wy sądzisie  :?:

Jak masz 5,5 cm wolnego od gornej krawedzi Volcano to raczej wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie właśnie zastanawiam się nad zakupam zalmana ale nie wiem czy mi w budzie sie zmieści. Mam obecnie V11 a MoBo wsadzoną do budy codeshita. Poczytałem troche i wiem że zalman na średnice 11 cm. Mieżyłem że środem mojego V11 jest równo 5,5 cm od zasiłki. Więc zalman powinien sie zmieścić . A jak wy sądzisie  :?:

Tak jak mówili poprzednicy - zalman wystaje jakiś centymetr ponad płytę - przynajmnjiej u mnie - i wygląda bosko:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie podnioslem zasilacz wyzej i zmiescil sie zalman i jest jescze ze 3-4 mm luzu do zasilki

 

tyle ze zamontowalem te podporki odwrotnie niz w instrukcji bo mi na abicie ta srebrna dotykala tych 4 pier,,dolonych kondesatorow co po ciu.laska wrzucili kolo socket A .. wiec odwrtonie jest niz tu>> http://www.zalman.co.kr/images/swimages/20...3/CNPS7000A.htm

 

totez miedziana czesc jest lekko przesunieta z nad jadra...

 

pytanko - czy ewentualnie ta podporka zalozona zgodnie z ww, instrukcja dotykajaca kondensatorow mogla by robic zwarcie????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...