Skocz do zawartości
Elmer

Zalman CNPS7000A !!!

Rekomendowane odpowiedzi

mnie.toze.sie.ruszal..ale.mocniej.dokrecilem.i.przestal

ale.mozesz.zrrobic.tez.tak:

"wystarczy na środku kanału na zapinkę umieścić coś, co lekko podniosłoby klips, a zarazem zwiększyło nacisk na rdzeń." :roll:

a wiesz, że Athlony mają coś takiego jak maksymalny dopuszczalny nacisk na jądro procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aloha :D

mam malo pytanko bo zakupilem tego potwora :lol: i w sumie wszystko wyczytalem z tych postow ale nieznalazlem niczego w kwesti szlifowania, i tu moje pytanie wlasnie, czy mialo by sens go jeszcze wyszlifowac i wypolerowc na glanc?

 

z gory dzieki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aloha :D  

mam malo pytanko bo zakupilem tego potwora :lol: i w sumie wszystko wyczytalem z tych postow ale nieznalazlem niczego w kwesti szlifowania, i tu moje pytanie wlasnie, czy mialo by sens go jeszcze wyszlifowac i wypolerowc na glanc?

 

z gory dzieki za odp.

A uda ci się go lepiej wyszlifować niż fabrycznie jest wyszlifowany? Jak tak to szlifuj - ale nie widzę sensu lustra jeszcze bardziej doszlifowywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek jest dośc dłuuugi, więc nie chce mi się go czytać, a mam pytanka :).

 

1. Czy ten cooler pasuje do każdej płyty z Socket 478?

2. Jaka musi być odległośc między krawędzią socketa, a zasilaczem, abo Zalman się zmieścił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek jest dośc dłuuugi, więc nie chce mi się go czytać, a mam pytanka :).

 

1. Czy ten cooler pasuje do każdej płyty z Socket 478?

2. Jaka musi być odległośc między krawędzią socketa, a zasilaczem, abo Zalman się zmieścił?

Nie wchodzi na każdą płytę

Odległość powinna być min 1 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej...niedawno pisałem na tym forum, że mam problem ze swoim Zalmanem 7000A AlCu ,bo mialem bardzo wysoka temperature na plycie Epox 8RDA+ ver 2.1 (w trybie low dochodzila mi do 68 C a w trybie High koło 55 C ) Cooler nie byl zakurzony i na poczatku myslalem ze to wina zlego coper shima nie pasujacego do nowego Thortona...a potem napisaliście ,ze te nowe Epoxy maja czujnik temp. zewnetrzny i temp. zwykle jesy wyzsza o 10 C. Wiec niby wszystko ,ok..

 

..ale ostatnio odkrecilem komputer i zobaczylem,ze srubki ktore dalem sa troche za duze w porownaniu do gwintu i zamocowalem te uszczelki papierowe od Zalmana i teraz jest superrrrrrrrrrrrrrrr

 

temperature spadla od razu ....teraz w trybie high temp podczas godz. katowania w Pime95 temp nie przekracza 48 C ....teraz wentylatr mam ustawiony na 1500 obr a temperatura wynosi 46 C....a wczesniej bylo kolo 65

 

uwaga do innych > naprawde warto sprawdzic czy cooler bardzo dobrze docisniety jest...teraz cooler nawet minimalnie nie drgnie u mnie jest max docisniety i cale szczescie ze to jest wersja Al_cu bo moze w wersji Cu za mocny nacisk na plyte by byl i jeszcze cos by sie stalo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz dokladnie jak i co zalozyles a tak wogole to na ile masz oc ten procek , jaki napieci i czy masz jakas wentylacje w budzie.

 

Ja mam dlt3c 0320 1700+ @ 10,5x220 1,75V i w prime mi dochodzi do 60C , a wentylacje mam (widac na avatarze )

 

To normalna temperatura ???

bios d23subzero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ( Zalman 7000 AL-CU) aktualnie procek chodzi na 2200 mhz na 1,725 ( real 1,74 v). W idle mam 38 stopni , w prime okolo 45 stopni. W budzie mam 2 wentyle wciagajace i 2 wyciagajace puszczone na 1800 obr ( wszystkie 80X80). W tym jeden wiejacy bezposrednio na Zalmana. Na napieciu 1,8 mam okolo 42 stopni w idle, 48 w prime. Po zmianie z falconrocka II od Spire'a jestem super zadowolony, zwlaszcza tym, ze spadek z temperatury 45 do 38 po wylaczeniu prime zajmuje kilka sekund a nie kilkadziesiat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7000A to dziadek już przestarzały model...

A widzieliście juz nowego Zalmanka???

Jak nie to popatrzcie...http://www.tweakpc.de/mehr.php?news_id=6041

Niezly...Obnizyli obroty w stosunku do CNPS7000 dzieki 120mm wiatrakowi.

 

U mnie kreci sie tak : (wg MBM)

 

CNPS7000Cu/7700

 

LOW 1450rpm/1200rpm

HIGH 2550rpm/2200rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to juz ten alman na zadne mobo nie wejdzie :lol: bedzie bardzo wysoko wystawal nad mobo. u mnie 7000a wystawalo prawie 2cm ten bedzie wystawal ze 4 i juz nie wejdzie za chiny ludowe, no chyba, ze ktos bedzie mial caseteca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...