Skocz do zawartości
DewoIf

2x16 3200 16 czy 2x8 4133 c19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pierwsze to corsair vengeance, drugie to xpg spectrix D60 możliwe zejście do cl16 przy xpg, przy vengeance słabiutko fes.

Xpg będzie lepszym wyborem przyszłościowo, ale teraźniejszym nie, bo kiedyś moge dokupić kolejne 2 kości. Teraz za to vengeance lepsze bo 32 gb. Co wy o tym myślicie?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka reszta zestawu? Amd nie lubi więcej niż 3733 mhz, bo później wchodzi na tryb asynchroniczny i takie ramy i tak mają słabą wydajność.

Jakie zastosowanie? Gry lubią wysokie megaherce przy niskim cl, programom to wisi.

Generalnie obsadzanie 4 slotów ramem często wiąże się z różnymi problemami, brakiem stabilności, brakiem ich oc itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka reszta zestawu? Amd nie lubi więcej niż 3733 mhz, bo później wchodzi na tryb asynchroniczny i takie ramy i tak mają słabą wydajność.
Jakie zastosowanie? Gry lubią wysokie megaherce przy niskim cl, programom to wisi.
Generalnie obsadzanie 4 slotów ramem często wiąże się z różnymi problemami, brakiem stabilności, brakiem ich oc itp.
Zastosowanie wszystko, Intel 11 gen. Podzespoły są z wysokiej półki.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Jaka reszta zestawu? Amd nie lubi więcej niż 3733 mhz, bo później wchodzi na tryb asynchroniczny i takie ramy i tak mają słabą wydajność.
Jakie zastosowanie? Gry lubią wysokie megaherce przy niskim cl, programom to wisi.
Generalnie obsadzanie 4 slotów ramem często wiąże się z różnymi problemami, brakiem stabilności, brakiem ich oc itp.
Wolałbym vengeance bo będą fajnie działać z iCUE tylko czy 3200 mhz nie będzie przyszłościowo za mało? Zawsze można te 3200 cl16 przerobić na 3600 cl18

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram 3200 bedzie hamowal wydajnosc w grach w miejscach procesorowych, 4133 to juz rozsadna szybkosc, ale cl 19 to bardzo slabo, cene widze za nie okolo 750+- zł ? Przy cl 19 to one  w grach wcale nie musza byc szybkie od tanich 3600 z malym OC do  cl 16 takich jak moje, za ktore dalem 340 zl 😉 

 

1 punkt CL w wielu grach to rownowartosc 200MHz taktowania, gry nie lubia opoznien.

Edytowane przez tyr83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram 3200 bedzie hamowal wydajnosc w grach w miejscach procesorowych, 4133 to juz rozsadna szybkosc, ale cl 19 to bardzo slabo, cene widze za nie okolo 750+- zł ? Przy cl 19 to one  w grach wcale nie musza byc szybkie od tanich 3600 z malym OC do  cl 16 takich jak moje, za ktore dalem 340 zl  
To cl 19 bez problemu można podkręcić na cl16

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Bardzo słabe pamięci do OC. Sprzedałem je i kupiłem Crucial i dopiero mogłem się pobawić i osiągnąć zamierzony cel, czyli 3600Mhz.

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...