Skocz do zawartości
slim

ATI Radeon 9500

Rekomendowane odpowiedzi

No wreście dostałem ta karte.mechl!n czytałem o twoich wzmaganiach z ta karta i chętnie bym zobaczył zdjęcia te podwojnego chłodzenia GPU i co miales na memorkach.CHce teraz jakies chłodzenie na mem kupić tylko niewiem jakie bedzie wydajne no i GPU.

Mechl!n masz moze jakies fotki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Od roku jestem posiadaczem karty Saphire Atlantis 9500 PRO 128 MB z chlodzeniem Zalmana, karta byla kupiona jako lekko uzywana z komisu w sklepie komp. Smigala pięknie nie bawilem sie w jakis straszny overcloking najwyzej o jakies 10 %, nie bylo mi to po prostu az tak potrzebne. Karta wyglada mniej wiecej tak:Dołączona grafika Jednak teraz w grach pojawiaja sie straszne artefakty, nic nie widac po prostu sie nie da grac, to samo w ATI tools w scan for artifacts, nawet po zmniejszeniu taktowania zarowno pamieci jak i gpu poprawa jest niewielka. A wyglada to tak :Dołączona grafika

Pomozcie prosze! Moze mial ktos pdobny problem i udalo sie go rozwiazac,prosze o porady i sugestie...

Edytowane przez mathiz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz megabajta. Na allegro masz od 35-49zł zasilki Fortrona.Ja mam FSP350-60MDN czyli 350Watt. Wydajność i Cisza....

1699337[/snapback]

 

Dzięki Diablo666

 

Szukałem zasilaczy do 50zł i własnie poczytał sobie o fortronach,modecomach, i widze że chwalą te zasilacze. Ale ja chyba sie skusze na tego fortrona.

Edytowane przez _python_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No aż tak słabo to nie.

Co nie zmienia faktu, że rdzeń podkręca się lepiej :)

Ciekawym za to czy warto inwestować w raditory na pamiątki.

Może mi ktoś zdradzić, jaką różnicę w podkręcalności pamięci uzyskał względem pamiątek bez radiatorów??

Bo jakto jest 0 - 15 Mhz to sobie pomysł z zakupem radiatorów odpuszczę, zwłaszcza, że pod Silencera (1) to chyba mało ktore się zmieszczą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jakto jest 0 - 15 Mhz to sobie pomysł z zakupem radiatorów odpuszczę, zwłaszcza, że pod Silencera (1) to chyba mało ktore się zmieszczą??

1701598[/snapback]

Bez radiatorów miałem 310 z radiatorami arty pojawiały się przy 320, jak widać większej różnicy nie sprawiły, ale przynajmniej byłem spokojny co do temperatur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Od roku jestem posiadaczem karty Saphire Atlantis 9500 PRO 128 MB z chlodzeniem Zalmana, karta byla kupiona jako lekko uzywana z komisu w sklepie komp. Smigala pięknie nie bawilem sie w jakis straszny overcloking najwyzej o jakies 10 %, nie bylo mi to po prostu az tak potrzebne. Karta wyglada mniej wiecej tak:1696615[/snapback]

No i stało się mam ten sam problem. Od bez mała 2,5 roku jestem posiadaczem Atlantisa 9500 128MB ( 256 bit ) @ 9700 i nigdy, powtarzam nigdy z odblokowanymi dodatkowymi 4 potokami nie pojawiały mi się artefakty. Nie kręciłem ani pamiątek, ani rdzenia a tu proszę bardzo AtiTool wykrywa teraz zniekształcenia :blink:

Dodam, że karta ma pamiątki w kształcie "L" - czytałem niektórych wypowiedzi, że nie da rady zrobić moda z tak ustawionymi kośćmi, co jest czystą bzdurą.

Kartę kupiłem wyselekcjonowaną z gwarancją na sprawne 8 potoków w jednej z lepszych wg mnie firm od moddingu i oc grafik w europie czyli http://www.mad-moxx.de/ ( jeśli ktos nie odwiedzał tego sklepu to zachęcam ).

Na koniec dodam, że karta ma standardowe chłodzenie i brak radiatorów na pamiątkach. Czy ktoś z Was wie dlaczego teraz pokazują mi sie robale :) na ekranie? Bo dla mnie to dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc mam pytanko jakie polecicie sterowniki do radeona 9500 na którym są artefakty po odblokowaniu? (nie chcem ich odblokowac). Mam klopot z pewnymi grami gdyz niezle mi sie przycinaja i obie sprawdzilem 3dmarkiem kompa wynik 9000 ptk jeszcze rok temu na 256ram i kt333 mialem 11100 :/ co robic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz teraz zainstalowane stery?pewnie używasz Omiegi. Najlepiej zainstaluj omegi normalnie czyli gdy instalator pyta sie ciebie jakie stery zainstalować (9500 soft mod, normal omega driver czy jakoś tak 9800 soft mod) wybież normal omega driver.Wtedy dodatkowe potoki nie bedą odblokowywane i arty powinny zniknąć. Z podpisu widze ze nie @ swojego radka więc to powinno na 99% pomuc. Oczywiście spadnie wydajność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MeWho

Ati Tool wykrywa arty ale czy w grach lub w 3d markach masz arty?Jak nie to czym sie martwisz?:) A jeżeli w 3d 200x i grach masz arty to nie pozostaje nic innego jak zainstalowanie omeg bez odblokowywania potoków. Może dlatego tak ci sie stało bo ścieżki od dodatkowych potoków w rdzeniu po jakimś czsie (2,5 roku) ryply się, bo w radkach 9500 instalowano rdzenie które nie przeszły testów na radka 9500pro (8 potoków) (Jestem po 4 piwach więc nie zabardzo wiem co pisze i możecie mnie zjechać za to stwierdzenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MeWho

Ati Tool wykrywa arty ale czy w grach lub w 3d markach masz arty?Jak nie to czym sie martwisz?:) A jeżeli w 3d 200x i grach masz arty to nie pozostaje nic innego jak zainstalowanie omeg bez odblokowywania potoków. Może dlatego tak ci sie stało bo ścieżki od dodatkowych potoków w rdzeniu po jakimś czsie (2,5 roku) ryply się, bo w radkach 9500 instalowano rdzenie które nie przeszły testów na radka 9500pro (8 potoków) (Jestem po 4 piwach więc nie zabardzo wiem co pisze i możecie mnie zjechać za to stwierdzenie)

Thx za odp.

Sam doszedlem co jest nie tak, rzecz prosta na rdzeniu mialem za duza temp. Swirowal mi wiatrak, to raz wlaczal to znow wylaczal się. Naprawilem smiglo i karta zaczela dzialac poprawnie :)

 

BTW. Karta na dzien dzisiejszy jest i tak trafiona bo przy wymianie chlodzenia na Silencera upier....lem rdzen :mur: Niby nie mozna zrypać tak prostej rzeczy a jednak...

Po odkreceniu standardowego chlodzenia okazalo sie ze radiator jest PRZYKLEJONY do gpu !!! Dalej wiadomo co zrobilem B) Radek wyzruca mi robale juz przy starcie biosu i nic nie da sie z tym zrobic.

Czy ktorys z waszych Radkow tez ma przyklejony radiator do rdzenia??

Edytowane przez MeWho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie raczej mają. Ja mojego podkręcałem i się trochę stopiło to badziewie które jest pomiędzy rdzeniem a radiatorem.Myślę że bardziej się trzyma blaszki niż rdzenia przynajmniej ja tak miałem.A co do Ati tool to mam artefakty przy stnd taktowaniu i tylko tam w żadnej grze ani benchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ostatnio radeona Ati His 9500 128Mb 128bit Hynix 3,6ns HY5DU283222 F-36 i po uruchomieniu kompa artefakty są już wyświetlane z poziomu biosu ( w dosie ich nie ma ). Na karcie nic nie jest upalone ma ona wgrany bios od wersji PRO. Moim zdaniem jest to wlaśnie przyczyna tych artefaktów dlatego szukam oryginalnego biosu do tej karty. Wgrywałem już inne biosy od różnych producentów ale nie dawało to żadnego efektu. :mur: albo efekt z artefaktami jest taki sam albo jest jeszcze gorzej. Jesli jest jakaś możliwość odratowania karty to każda sugestia mile widziana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@_RAZOR_

 

Może ten??

 

http://downloads.rojakpot.com/files.php?cat=50

 

@dustone

 

Jesli grafa wyswietla robaki przy ukruszonym rdzeniu to juz nic z tym nie zrobie.

Co do klejenia radiatorów do blaszki to rzecz normalna :) tyle, że u mnie jest a raczej było inaczej luknij na fotki. One mowia same za siebie

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy zdejmujecie blaszkę na około rdzenia?Ta blaszka ma za zadanie chronić rdzeń przed ukruszeniem, ale często gęsto ta blaszka jest wyżej od rdzenia i dlatego karta sie słabo kręci na standardowym chłodzeniu.W moim przypadku po zdjęciu "zerwaniu tej blaszki na standardowym chłodzeniu mogłem podnieśc zegary o kolejne 20-30 mhz.Oczywiście est to ryzykowne, ale jeżeli zachowa sie ostrożność przy zakładaniu radiatora to nic sie nie stanie bo rdzeń może i jest kruchy ale za to bardzo twardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy zdejmujecie blaszkę na około rdzenia?Ta blaszka ma za zadanie chronić rdzeń przed ukruszeniem, ale często gęsto ta blaszka jest wyżej od rdzenia i dlatego karta sie słabo kręci na standardowym chłodzeniu.W moim przypadku po zdjęciu "zerwaniu tej blaszki na standardowym chłodzeniu mogłem podnieśc zegary o kolejne 20-30 mhz.Oczywiście est to ryzykowne, ale jeżeli zachowa sie ostrożność przy zakładaniu radiatora to nic sie nie stanie bo rdzeń może i jest kruchy ale za to bardzo twardy.

 

Patrz co ja zrobiłem z Moja Blaszka :rolleyes:

 

Dalo mi to 20 Mhz wiecej na rdzeniu bez zmienienia chłodzenia B) B) B)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_RAZOR_ -> jeśli na karcie 9500 NON-PRO masz wgrany bios od 9500 PRO znaczy masz aktywne osiem potoków. Skoro występują arty znaczy że odblokowane dodatkowe cztery potoki są walniętę i tak jak dobrze kombinujesz musisz wgrać bios z aktywnymi tylko czterema potokami (NON-PRO).

 

 

TUTAJ znajdziesz dużą ilość biosów- wprawdzie od HISa jest tylko ten bios, który prawdopodobnie masz aktualnie wgrany (HIS 9500 Pro 128 MB Hynix 3.6) ale są referencyjne biosy ATI- 9500 Non-Pro 128 MB Hynix (wprawdzie nie ma podanych ns pamięci ale warto spróbować). Raczej nie wgrywaj biosów od kart z innymi pamięciami.

 

To tylko porada- wszystko robisz na własną odpowiedzialność 8-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich omegach jakie sie ukazały od stycznia 2004roku miałem róznice żędu od 100 do 300 3d marków więc nie ma za bardzo różnicy, aczkolwiek polecam najnowsze, bo lepiej chodza nowsze gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ale przeszukiwanie tego tematu zajeloby mi caly dzien wiec mam pytanie:

 

zastanawiam sie nad kupnem FIC Radeona 9500 Pro:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=70780352

 

lub

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=70274691

 

co mozecie powiedziec o tych kartach? czy moze lepiej skusic sie na jakiegos 9550 z gwarancja itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ale przeszukiwanie tego tematu zajeloby mi caly dzien wiec mam pytanie:

 

zastanawiam sie nad kupnem FIC Radeona 9500 Pro:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=70780352

 

lub

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=70274691

 

co mozecie powiedziec o tych kartach? czy moze lepiej skusic sie na jakiegos 9550 z gwarancja itp.

A wystarczyło sprawdzić ostatni post na poprzedniej stronie i pierwsze na tej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam R9500 128MB od Hisa. Niestety nie udalo sie odblokowac kolejnych 4 potokow :sad: . Karta chodzila na standardowym chlodzeniu 2 lata (lekkie O/C) i nagle spadla wydajnosc zaczely sie arty potem wszedzie arty nawet w biosie. Karta po gwarancji a wiec [gluteus maximus]. Nie majac nadzieji zrobilem vmoda i nagle zadzialalo GPU poszlo na 450 a pamiatki na 750 :lol2: oczywiscie po zalozeniu zestawu Zalman VGA VF700-Cu. Wszystko ladnie smigalo i po 2 miechach to samo - spada wydajnosc i arty sa wszedzie. Po pomiarze napiec okazalo sie ze na jednej stronie PCB na pamiatkach jest o 1,2 V mniejsze napiecie. Takie sprawy byly na kartach R9000 i R9700 bez zadnego O/C. Moim zdaniem poszedl kontroler napiecia i daje za male napiecie na jednej stronie PCB. Jak ktos rozwiazal ten problem lub wie jak to naprawic to prosilbym o odpowiedz bo teraz jusz chyba tylko jako ozdoba na sciane. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...