Skocz do zawartości
slim

ATI Radeon 9500

Rekomendowane odpowiedzi

wako :arrow: ladny wyniczek :) mi udalo sie zrobic http://service.futuremark.com/compare?2k3=3676281 tyle na 128bitach ;D

 

feluś :arrow: ja tez kiedys nie wyobrazalem sobie lutowania Vmodow ale jakos sie przelamalem i nie zaluje, w sumie nic trudnego ;)

 

radosuaf :arrow: jak na nie podkrecona karte to wynik spoko, jak na krecona to bym sprobowal innych sterow chociaz pewnie te 64Mb tez swoj udzial w tym wyniku maja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, na moim sprzecie mam w Marku 3800!! Co może być nie tak?

Zasadniczo nic, dla karty z 64 Mb masz wynik w dolnych granicach normy. (przy tym taktowaniu proca i platformie)

Możesz zainstalować inne stery, ew. postawić je na nowym systemie.

Mozna tez popracowac nad timingami pamięci RAM.

Ale mimo wszystko jakiegoś dramatycznego wzrostu wyniku się nie spodziewaj.

Na szczęście w 3DMarka się nie gra to tylko bench.

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest kręcona - 360/610. Na tej karcie i płycie KT3V (FSB 333 MHz) miałem w 3DMarku (b340 co prawda, teraz testowałem w b360) 4167!!!. Potem jakoś tak zeszło na 3900... Sam nie wiem jak. A w sobotę robiłem reinstall systemu, bo wymieniałem płytę główną.

Co do real performance, w NFS:MW gram w 800x600 full detal (z menu Basic - reszty nie dokręcam) a w MOH:PA 1024x768 full detal. Nie wiem, czy to OK, czy nie...

 

P.S. Też mam Wheelera, ale ostatnio kupiłem sobie Garego :D.

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wako :arrow: ladny wyniczek :) mi udalo sie zrobic http://service.futuremark.com/compare?2k3=3676281 tyle na 128bitach ;D

Ty masz dopiero bdb wynik :) moj sredniawy... glownie to przez pamiatki (infineony 3,3ns bez vmoda ida cienko)

obecnie juz nie mam tej karty / cos chyba na niej padlo, bo czasami po uruchomieniu kompa sypala artami (na stockowych ustawieniach), a czasami jak sie uruchomila poprawnie to cale dnie mogla chodzic bez przeklaman....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kręcicie AGP?

 

UPDATE: W sumie, jak sprawdziłem na ORB-ie, dla buildu 3.6.0 najlpeszy wynik to 3575 (dla kart 64MB)...

Mój wynik jest na 3.6.0, ale zerknąłem w ORBa, a tam pokazuje, że moja karta ma 128 Mb. Ciekawe gdzie?? Chyba krasnale na czas testu przylutowały :D

UPDATE:

Zrobilem kolejnyu test z 3DMark'a 03 i znowu pokzauje Video Memory 128 Mb, co jest kłamstwem w żywe oczy.

Niestety nie wiem dlaczego tak się dzieje :(

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAKIM CUDEM 4541???!!! Wyjaśnienia pliz :) .

Z leciutkim OC tyle robilem na R9500Pro.

Rekord to bylo cos kolo 5k.

Sa wyniki w okolicach 5300-5500 nawet

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAKIM CUDEM 4541???!!! Wyjaśnienia pliz :).

Radeon Omega Drivers 2.5.90 (Catalyst 4.11 Beta), zegary 360/640 i ponad 4300smarków2k3 na Radeonie 9500@pro 64MB na starej małowydajnej platformie, z FSB w ORB 66MHz :lol:

 

EDIT: W built:3.6.0

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magistrala 200, RAM synchro dual channel, FW AGP x8, procek 2200 MHz, kara 360/610, stery Cat 5.7 softmodded - i TAKA różnica???!!!

 

 

Kaeres, na 128 bitach?! Nie sądzę...

Nie trzeba mi magistrali 200Mhz.

Ja mialem 12x180Mhz

Karta juz nie pamietam ale nawet 600 na pamieciach chyba nie mialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) niedlugo tu zabawilem... zmienilem karte na prawdziwego 9700 :] reklamacja zostala uznana i od dzis jestem (mam nadzieje na dluzej) szczesliwym posiadaczem 9700, co mnie jeszcze bardziej cieszy... teraz ten radek jest na pamieciach hynixa 3,6ns ktore bez zadnych v-modow chodza spokojnie na taktowaniu 9700pro ;]

Edytowane przez wako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy Radek 9500 8x1 128MB 128bit sprosta grom pokroju Far Cry, Doom 3, HL2 na 1280x1024 w prawie najwyższych detalach bez AA? Bo w tej chwili mam Radka 9550@400/500, który przy takich ustawieniach lekko czka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z hl2 nie powinno byc wiekszych problemow

 

w dooma3 mozesz pomarzyc o graniu w 1280x1024 przy wysokich detalach (glownie dobija szyna 128-bit ale takze to ze 8 potokow to za malo na ta gre)

 

farcry... moze nie bedzie problemow, ale 1280x1024 i high raczej nie osiagalne (choc tutaj duzo zalezy tez od ilosc ramu conajmniej 1gb, a nawet wiecej by gra nie haczyla irytujaco)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy Radek 9500 8x1 128MB 128bit sprosta grom pokroju Far Cry, Doom 3, HL2 na 1280x1024 w prawie najwyższych detalach bez AA? Bo w tej chwili mam Radka 9550@400/500, który przy takich ustawieniach lekko czka.

W takiej rozdz. to D3 i FC dostanie niestety czkawki.

O stopien nizsza i juz ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, może nie dokońca high.

Ja gram teraz na 1280x1024 w far cry'a na średnich detalach (woda + otoczenie na wysokim) i nawet da się zagrać, acz kolwiek lepiej byłoby to uplynnić. I chyba ten Radek do tych zastosowań da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wlasnie katuje radka 9500@9500pro 64mb/128bit.

do tej pory uzywalem GeCuba z opisu, jednak kumpel przyniosl do testow tego r9500.

 

wrazenia mam mieszane :/

4 dodatkowe potoki odblokowane, obraz czysciutki... jednak wydajnoscia to mnie nie porazil :mur:

myslalem, ze 8 potokow da jakiegos kopa grom, ale roznice w porownaniu do mojego extremalnego :) gecuba sa mozna powiedziec zadne...

do tego karta niezle sie grzeje, ale to chyba przypadlosc wszystkich radkow 9500 i 9700. radiatorki na memkach po godzinie grania sa baaaldzo cieple :)

 

kilka tygodni temu mialem innego r9500 tez z odblokowanymi 8 potokami i wydajnosc byla podobna, tamten byl minimalnie slabszy.

 

przydalaby sie chyba szyna 256bitowa, zeby bylo wydajniej.

w 3dmarku03 robie niecale 4000pktow przy taktach 300/640, wiec wynik taki sobie. na podkreconym gecubie dochodzilem prawie do 4300.

ten sam r9500 z nieodblokowanymi dodatkowymi potokami jest juz strasznei mulasty...

 

podsumowujac, stawiam pytanei kiedy 8 potokow cos daje? bo ja roznicy miedczy 4 potokowym gecubem a 8 potokowym radkiem 9500 nie widze, przynajmniej jakiejs znaczacej :)

Edytowane przez Mazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba robię coś nie tak, skoro mam prawie tysiąc mniej...

No i faktycznie robiłem coś nie tak... Okazało się, że zapomniałem odznaczyć "Reset frequencies..." w ATT! :mur:

 

Teraz mam 4440 :) , czyli w miarę przyzowicie chyba... Drivery Omega 5.12 - ustawienia standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie nie....

...tego 9550 wykrecisz wyzej niz 9500 (i to na koszmarnych infineonach 3.3ns ... pamieciach ktore bez v-modow nie wyciagaja najczesciej wiecej niz 580...) wiec bedzie lepsza karta (9500 tego, o ktorym piszesz, a 9550 rozni tylko szyna, a ta przy 4 potokach nie ogranicza zbytnio tego 9550, a 9500 nie ma az dzieki niej takiego duzego kopa.. choc oczywiscie w wyzszych rozdzielczosciach i wiekszych detalach 9500 bedzie *kapke* lepszy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema! Czy nie modowalny Radek9500 z 256-bitową szyną i pamiątkami Infineon 3.3ns bedzie lepszym wyborem niż GeCube 9550? Obie karty w tej samej cenie...

ja wzialbym gecube, i nie tylko dlatego ze takiego mam i chce sprzedac :lol:

mialem, jak wczesniej pisalem r9500@pro i ten byl sporo slabszy niz gecube. tutaj w sumei jest nieco inaczej, masz szyne 256bitow jednak 4 potoki. przy tych czestotliwosciach raczej nie wykorzystasz tej szyny. a gecube jest przynajmniej mniej pradozerny i chlodniejszy, do tego jak dobrze trafisz to i podkreci sie przyzwoicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...