Skocz do zawartości
slim

ATI Radeon 9500

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie założyłem na Radka 9500@9700 Ati Silencera 1. Przetestowałem w ATI TOOL i Core poleciał 360Mhz bez żadnych artów - przerwałem, bo się bałem(270 default). Potem puściłem 3dMarka03 - 4000 pts. Czy kręcić dalej? Trochę się boję.

Pamięci jeszcze nie kręciłem, bo nie nakleiłem jeszcze radiatorów zrobię to jutro.

Troszkę pokręcić jeszcze możesz, ale dużo więcej już się nie spodziewaj.

A propo Silencer'a skąd wytrzasłeś "1" ??

Ja też mam już ponad dwuletnią "1", ale niestety już dogorywa, po odpaleniu kompa strasznie buczy, aż się rozkręci tak z 5 minut - potem jest już cicho.

Znacie jakieś dobre i nietrudne w montażu chłodzonko na Radka 9500 ??

O Silencerach "3" czytałem w jednym z topic'ów zle opinie, nie najlepiej przylegają i łatwo spalić kartę :(

Macie jakieś inne alternatywy?? Czy są zadowoleni użytkownicy innego chłodzenia na tę kartę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę pokręcić jeszcze możesz, ale dużo więcej już się nie spodziewaj.

A propo Silencer'a skąd wytrzasłeś "1" ??

Ja też mam już ponad dwuletnią "1", ale niestety już dogorywa, po odpaleniu kompa strasznie buczy, aż się rozkręci tak z 5 minut - potem jest już cicho.

Znacie jakieś dobre i nietrudne w montażu chłodzonko na Radka 9500 ??

O Silencerach "3" czytałem w jednym z topic'ów zle opinie, nie najlepiej przylegają i łatwo spalić kartę :(

Macie jakieś inne alternatywy?? Czy są zadowoleni użytkownicy innego chłodzenia na tę kartę??

 

Z Allegro za 30 zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę pokręcić jeszcze możesz, ale dużo więcej już się nie spodziewaj.

A propo Silencer'a skąd wytrzasłeś "1" ??

Ja też mam już ponad dwuletnią "1", ale niestety już dogorywa, po odpaleniu kompa strasznie buczy, aż się rozkręci tak z 5 minut - potem jest już cicho.

Znacie jakieś dobre i nietrudne w montażu chłodzonko na Radka 9500 ??

O Silencerach "3" czytałem w jednym z topic'ów zle opinie, nie najlepiej przylegają i łatwo spalić kartę :(

Macie jakieś inne alternatywy?? Czy są zadowoleni użytkownicy innego chłodzenia na tę kartę??

pentagram al/cu -bardzo fajne chłodzonko które jest ciche ,wydajne i spokojnie daje radę przy 380/630

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, sorry za pytanie, ktore pewnie przewijalo sie wiele razy, ale siedze na modemie i czasu na szukanie brak :(

jakie stery polecacie do r9500 Pro bo skladam kumplowi zestaw i nie wiem czy warto instalowac cos z nowosci (cat 6.x)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam już ponad dwuletnią "1", ale niestety już dogorywa, po odpaleniu kompa strasznie buczy, aż się rozkręci tak z 5 minut - potem jest już cicho.

Znacie jakieś dobre i nietrudne w montażu chłodzonko na Radka 9500 ??

O Silencerach "3" czytałem w jednym z topic'ów zle opinie, nie najlepiej przylegają i łatwo spalić kartę :(

Macie jakieś inne alternatywy?? Czy są zadowoleni użytkownicy innego chłodzenia na tę kartę??

Przeczysc i przesmaruj wentylator. Moze byc np. smar grafitywy. Powinien ucichnac i nabrac znowu checi do pracy ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupilem sobie wlasnie Radeona 9500 z TEJ AUKCJI. Jak widac czarno na bialym napisane jest, ze karta moduje sie na 8 potokow. Rano dostalem karte i uradowany rozpoczelem ciag testow. Niestety, przy zmodowaniu na zekome poprawnie dzialajace 8 potokow, w grach i benchmarkach zaczely pojawiac sie artefakty. Ponizej macie kilka zrzutow z 'walacymi' sie grami.

Zawsze myslalem, ze zle dzialajace odblokowane potoki tworza szachownice, ale tutaj wyglada to na zwykle artefakty. Czy sprzedawca sprzedal mi karte z niedzialacacymi porokami i zostalem oszukany?

 

Zauwazylem jeszcze, ze artefakty pojawiaja sie glownie w grach gdzie wykorzystywany jest Bump Mapping i dynamiczne cienie (FEAR, Riddick).

 

Wszystko oczywiscie na stockowych taktowaniach.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze sie oplaca. masz wtedy 9700 czasami 9700PRO a ona bije na glowe 9550 9600 9500pro i inne FX. kupilem takiego radeona od kolesia z forum i jutro powinien dojsc wiec napisze jak wrazenia po przesiadce z mx440 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie założyłem na Radka 9500@9700 Ati Silencera 1. Przetestowałem w ATI TOOL i Core poleciał 360Mhz bez żadnych artów - przerwałem, bo się bałem(270 default). Potem puściłem 3dMarka03 - 4000 pts. Czy kręcić dalej? Trochę się boję.

Pamięci jeszcze nie kręciłem, bo nie nakleiłem jeszcze radiatorów zrobię to jutro.

 

Troszkę pokręcić jeszcze możesz, ale dużo więcej już się nie spodziewaj.

Właśnie doszedłem do 402,3 MHz na rdzeniu i znowu przerwałem test. Coś mi tu nie gra. Może AtiTool coś żle pokazuje? Czy mogę spalić grafę? Do jakiej granicy to jest bezpieczne?

Edytowane przez rudy 102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doszedłem do 402,3 MHz na rdzeniu i znowu przerwałem test. Coś mi tu nie gra. Może AtiTool coś żle pokazuje? Czy mogę spalić grafę? Do jakiej granicy to jest bezpieczne?

ryzyko zawsze iistnieje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie:

Czy opłaca mi sie wymieniac radeona 9600 1/2 pro ;) od szafirka (400/466, bios 400/500) na radka 9500. Mój radek smiga spokojnie 500/558 bez żadnego zajakniecia (pentagram na rdzeniu, ale temperatura w budzie ponad 54 stopnie) Na oryginalnym wentylatorku bez problemu 485 na rdzeniu, a max 510, na pentaku 535 :). Wszystko ładnie pięknie ale te 4 potoki :sad:

Od razu pisze że nie chodzi mi o to żebyscie pisali, dozbieraj kase i kup karte xxx albo yyy, bo to inna technologia. W związku z tym że mojego szafira kupiłem pod koniec zeszłego roku (zostało sporo gwarancji) to nie zamierzam dużo dokładać do interesu.

 

Zastanawiam sie nad zmiana na 9500 no i tu zaczynaja sie schody:

 

Czy wymienic ją na coś w tym stylu (128 ddr, 128 bitów, gwarantowane 8 potoków):

http://allegro.pl/item87318138_sapphire_at...9700_128mb.html

 

Czy może na coś takiego (128 ddr, 256 bitów, może się zmoduja potoki 4@8 ):

http://allegro.pl/item89209081_ati_radeon_...a_do_9700_.html

 

Co bedzie lepsze, bo juz nie mam pojecia.

Prosze o rzeczowe odpowiedzi na temat, mogą być wysyłane na wiadomość prywatną, albo gg, numer podany w profilu. Pozdrawiam B)

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TEN chłopaczek kręci, są conajmniej 2 osoby na tym forum co kupiły od niego tą kartę i się nie zmodowała później chce oddawać kasę, albo część tak 60 zł za te brakujące potoki, u mnie potoki nie działały kata była szybsza niż radek 9550 z podpiso mimo o 600 punktów mniejszego wyuniku w 3dmark03 odpowiednio: 3000 r9500 stock 4 potoki, i 3600 r 9550 417/520) ale odpaliłem sobie ET i 9500 było szybsze o kilkanaście procent

 

w mojej sytuacji to sprawdziłem karte ( w miedzyczasie musiałem wydłużyć kabel od zasilania bo fortron ma za krótki btw. nie wie ktoś czy nie da sie niczego zj***ć jak sie czarne zamieni w tym kablu od fdd bo dociąłem i dopiero później pomyślałem ) po czym drugiego dnia z ranka karte wysłąłęm do niego i umawiałem się nalegałem ładnie prosiłem żeby mi wysłał ZGODNĄ Z OPISEM kartę co ma zrobić dziś mam nadzieję że się trochę przestraszył fajnego maila wysłąłem do allegro a on przypadkiem dostał kopie :P

 

i jeszcze jedno daleeeko mieszka biedak bo priorytetem ode mnie szło do niego od wtorku ( przed 9 rano wysąłałęm) do poniedziałku a powinna dojść w czwartek :blink:

 

co do modowalnej to nie ma porównania z 9550 nawet jakbyś taką wziął co 4500 smarków robi nie dogoni 9500 na 8 potokach i 256 bitach

 

:mur: druga karta to ten sam facet :D tak że jak kupujesz to przygotuj się na mocne wrażenia :mur:

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na poprzedniej stronie wsio masz opisane.

a no dzieki rzeczywiście jest, czyli z tego co przejrzałem to lepiej brać 9500 pro i gwarantowane 8 potoków niż 4 potoki 256 bitowe i moze się zmoduje. Po głębszych przemyśleniach wzięłem pod uwage jeszcze radeona 9700 (ewentualne polowanie na pro), wydaje mi się że droższego gf6600 (beż zadnych dodatkowych koncówek) to te 9700 powinna zjeść, a co do 9500 pro to wydajność będzi podobna, no tyle że lepiej się kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no dzieki rzeczywiście jest, czyli z tego co przejrzałem to lepiej brać 9500 pro i gwarantowane 8 potoków niż 4 potoki 256 bitowe i moze się zmoduje. Po głębszych przemyśleniach wzięłem pod uwage jeszcze radeona 9700 (ewentualne polowanie na pro), wydaje mi się że droższego gf6600 (beż zadnych dodatkowych koncówek) to te 9700 powinna zjeść, a co do 9500 pro to wydajność będzi podobna, no tyle że lepiej się kręci.

ekmh no nie wiem przy całej sympatii do ati chyba jednak 6600 jest szybsze mimo węższej szyny :D wysokie taktowania po OC rdzenia i pamięci ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze to 6600 zje radka ale nie mam akurat na nie kasy :sad: więc mocno zastanawiam sie nad 9700 moze uda sie złapać coś w ciekawej cenie, a jak nie to bede lookał na 9500 pro, z pentagramem powinno sie pokręcić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Luk3

mozliwe ze to 6600 zje radka ale nie mam akurat na nie kasy :sad: więc mocno zastanawiam sie nad 9700 moze uda sie złapać coś w ciekawej cenie, a jak nie to bede lookał na 9500 pro, z pentagramem powinno sie pokręcić :)

szkoda kasy na pentagrama lepiej dołozyć do lepszej katryt, chłodzenie można zrobic za grosze ja na radka mam zamiar włożyć to wygląda badziewnie ale to jest wentyl miedziany z ładnym małym okrągłym spodem wielkości 5-złotówki :D myślę że bez vmodów na karcie w zuełności wystarczy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze pentagrama ja juz mam :)

 

 

**********************

 

EDIT

teraz Was rozwale ;)

 

zadałem kolesiowi który kupił od jednego sprzedawcy radka (allegro) pytanie dotyczące odblokowania 8 potoków. Oto odpowiedź jaka otrzymałem:

 

 

"nie modowalem jeszcze, moja plyta glowna obsluguje tylko 4 potoki"

 

 

ja nie mam pytań, przy takich kupujących nie ma co sie dziwić, że sprzedający mają same pozytywy :mur:

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...To mnie Panowie zesmuciliscie!!

Zastanawialem sie nad tymi modowalnymi radeonami,ale jesli z nimi takie cyrki to sie chyba powstrzymam!

 

Mysle teraz nad radkiem od tego goscia ale z tej aukcji http://www.allegro.pl/item87318138_sapphir...9700_128mb.html

 

Niby 8 potokow, ale jak pisze na poczatku aukcji dane wygenerowane z programu diagnozujacego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Luk3

nie bierz nic od tego skoorwysyna reklamowałem karte przysłał drugą i smarka 03 przechodzi ale et i fear już nie :/ wstawie screena ...

nom FW nic nie ma do szachownicy sprawdziłem z resztą na wszelkiwypadek, sprawdzilem aa włączane w sterach w openGl i w diect3d żadnej różnicy tylko fps w et mi polecialy na pysk :/ 4 wersje sterowników żadnych efektów :/

 

@erOl a do tego to karta co ją chcesz kupić jest nie 256 bit a 128 więc nie jak 9700 tylko co najwyżej 9500 pro o ile się wogóle zmoduje na co imo są małe szanse

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co fw ma do szachownicy ? :mur:

kurde ja odsyłam jutro swoja-po przypadkach luk3 niestety pozostaje zarządać zwrotu kasy..gośc w kulki sobie elci-jakim cudem nie ma jeszcze negów? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...