Skocz do zawartości
slim

ATI Radeon 9500

Rekomendowane odpowiedzi

witam na stronie 63 :P radki staniały ludzie pokupowali i dobrze sie bawią i o to chodzi :D

oj bez v-moda na pamięciach go nie prześcigniesz v-mod musi być (najlepiej z obszerną fotorelacją :]) w chwili obecnej masz równo 100 pkt w 03 wyżej niż ja a ja mam grafe 128 bit :P proc też swoje robi :D

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@freelancer7: jeszcze sie poscigamy :P tylko plyte glowna wymienie ;)

moze jakis coolerek na grafe, vmod na pamiatki i jechane :D

taa, ta grafa smiga ladnie :D wydajnoscia goni nowe tytuły :D

pozdrawiam

Czekam na ciebie :P Chociaż ja bym wolał u siebie v-moda nie robić :] Także wykręce na tyle ile pójdzie na stock cooling :) Zaraz założe Silencera rev.3 i zobaczymy czy gpu pójdzie wyżej :)

Pozdro

 

EDIT:

Skończyło się V :( ;] Rdzeń max 375 (przy stock mem), mem max 630 (przy stock core). Teraz jade 370/620 i 0 problemów i chyba tak zostane ;) Na mem widać że im brakuje V, ponieważ są letnie i walą artami na 632mhz... (dobry nawiew mają :) )

Pozdro

Edytowane przez freelancer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 9500 dziwi mnie to podkręcanie, zazwyczaj jak mocno sie podkręci rdzeń to pamiatki szybko utykają, a w nich różnica to jakieś 10 mhz pomiędzy mocno wykręconym rdzeniem a standardowym przy różnych taktach pamięci, u mnie w ogóle sprawa jest dziwna, bo rdzeń poszedł (narazie) max 374 na standardowych memkach, ale po podskoczeniu mem do 624 mhz rdzeń nie zszedł nawet o 1 mhz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do was 1 prośbe :) Ktoś tutaj wyżej pisał że wgrał bios od 9700 pro i mu pamięci lepiej poszły ;] Mógłby ten ktoś zapodać screeny z Ati Tray Tools z zakładki Timings 1,2,3 ?? Byłbym bardzo wdzięczny ;]

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za banalne pytanie ale ten temat troche długi... ile pkt w 3dMarku 03 ma średnio podkręcony 9500 128MB 256bit ale 4 potokowiec? z góry dzięki. ps. szukałem na google ale nie moge znaleść :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem 3 sztuki 9500 256bit na moim sprzecie 3K w 03 na stock taktach ale są szybsze niż 9550 @ to co w podpisie mimo niższego wyniku w marku ( i to sporo niższego ) pisze to już chyba 5-ty raz ciekawe czy użyłeś szukajki na forum ...

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko mam pytanko. Czy odczuję dużą różnicę gdy zamienię swoją kartę w sigu na radka 9500pro. Po przeczytaniu paru stron tego topicu boję się kupić moda 9500@9700 bo jest mała szansa że mod się uda. A nie chciałbym nieprzyjemnych sytuacji ze sprzedającym. Może lepiej dołożyć troche kasy i upolować 9700 ?

 

aha i pytanie do Freelancer'a jaką mi polecasz płytke s478? Tylko w jakiejś rozsądnej cenie. Bo ten mój dupszrot nie ma nawet blokady agp/pci p.s wystarczyło by mi fsb 166. Sorry za offtopa

Edytowane przez Krzysztoph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

róznica bedzie ale nie kolosalna nie warto zamieniać na 9500PRO po prostu za mała różnica inaczej sprawa by się miała do 256 (9700) bitowej karty jeszcze inaczej przy 6600

ile twój radek wyciąga w 03? coś pewnie koło 4K może nieco ponad to 9500pro robi bez OC (na dobrych sterach) po takim oc jak u mnie robi 5K ale na tym koniec chyba że chcesz robić v-mody

popraw tego posta :D bo brzydki :/ tu sie nie śmieci jak w temacie 7300GS http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=185048&st=90 :mrgreen:

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie zrobiłem 3dmarka i wynik nawet dobry 4056. Bez OC 3400. Dla tego pewnie będę szukał 9700 ale w sumie najlepiej było by wziąć 9800 lub jakiegoś 6600.

6600 po oc zjada wszystkie 9500pro 9500@9700; 9700pro, ma wydajność na poziomie 9800pro. No i PS3 to duży atut B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego zjadania to masz pełną rację w markach oczywiście :lol2: a w rzeczywistości jakby mi ktoś dawał 6600 i 9700 ja wziąłbym 9700 a jakby zamiast 9700 było 9800 nawet bym się nie zastanawiał,gdzieś była taka dyskusja na forum i wyszło na korzyść 9800 :)

ps: 9800 też się kręci ...

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...5entry1991475 tu jest między innymi zażarta dyskusja :D

aaa czasami na gie forcach z serii 6xx oczy bolą :kijem: i bywają gupie spadki fps ;] itp itd

@hehe przemek from bydgoszcz dolewa oliwy oginia :D

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gf 6600 po oc lepiej wypada niz radeon 9700. Ma on wydajność mniej więcej równą do radeona 9800pro w niektórych grach gf jest wolniejszy od radka a w niektórych szybszy (szczególnie nowych - fear, q4, doom III cold fear, nawet bf2). Moim zdaniem do grania w rozdzielczości 800x600; 1024x760 z FSAA starczy gf6600 i bedzie on lepszy niz r9800 natomiast w wyższej rozdzielczości radeon go rozwala niemiłośiernie. Jak wiadomo w wyskoich rozdziałkach wymagana jest większa przepustowość pamięci i geforce ze swoją szyną będzie się dławił w rozdzielczościach powyżej 1024x768. Można polemizować nad wydajnością tych kart, ale bezpośrednio stwierdzić nie można która jest wydajniejsza, bo zawsze któraś z nich będzie gorsza lub lepsza w zależności od gry, rozdzielczości itp. Biorąc pod uwagę to iż radki można kupić wyłącznie z drugiej ręki lub na allegro od jakiegoś gościa który ma hurtowe ilości radków, wydaje mi się że bardziej opłaca się kupić gf'a. Cena ta sama co radosław 9800non pro masz pełną gware nie jakąś tam rozruchową, poza tym te radki to zazwyczaj leżaki albo selekcjonowane które mogą mieć słabo dovoltowane pamięci i w której może się słabo kręcić rdzeń. Bo dobre sztuki radków albo zostały dawno kupione albo są sprzedawane o wiele drożej jako bardzo podatne na oc. Dziękuję czekam na ripostę ze strony fanów ATI :) :D

 

EDIT

"co do tego zjadania to masz pełną rację w markach oczywiście "

tak naprawdę to nie interesują mnie wyniki w markach, a w grach

Edytowane przez Krzysztoph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zrobiłeś miszczu wielkiego offtopa :D bo to jest temat o 9500 a nie 9800vs6600 dalem linika tam sie produkuj :lol:

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie zrobiłem 3dmarka i wynik nawet dobry 4056. Bez OC 3400. Dla tego pewnie będę szukał 9700 ale w sumie najlepiej było by wziąć 9800 lub jakiegoś 6600.

6600 po oc zjada wszystkie 9500pro 9500@9700; 9700pro, ma wydajność na poziomie 9800pro. No i PS3 to duży atut B)

Abit IC7 / IC7-G / IC7-MAX3, lub jak kasy nie styknie to IS7 (bez innych końcówek :P) ;] A co do grafy to 9500pro będzie wydajniejsze o jakieś 50% :] Przynajmniej ja miałem taką różnice po przesiadce (tylko że na 9500 @ 9700) Na 9550 @ 500/450 - 4k marków w 03, Na tym co mam teraz - 6k marków ;) A co do gier to poprzednio NFS:MW w 800x600 + aax2 i wyłączone pare opcji average fps na poziomie 20-25, a teraz 1024x768 AA 4 (więcej w grze sie nie da na ati :) ) i all opcję włączone (oprócz vsync ofc :D) o average fps ~25-35 ;] Także jak dla mnie super [;

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale on (Krzysztoph)pytał o PRO, a nie 9500256bit@8*1 wiadomo, że:

8*1+256bit > 4*1+128bit i to sporo > :)

 

EDIT: znowuśmy się nie zrozumieli :) gościu pyta o sens zmiany z 9600xt na 9500pro ja mowie że sens jest niewielki więc w sumie sensu nie ma

ty mowisz że sens jest ale myśląc że gościu pyta o 9500@9700vs9600xt (tak mi się wydaje że tak myślisz)

ja próbuje cie rownankiem wyprowadzić z błędu a ty prawdopodobnie znowu mylnie mnie rozumiesz:D tzn ja pisząc pisząc 8*1+256bit > 4*1+128bit i to sporo > :) mam na myśli 9700> 9600xt i to sporo mam nadizeję że mamy jasność PEACE

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gf 6600 po oc lepiej wypada niz radeon 9700. Ma on wydajność mniej więcej równą do radeona 9800pro w niektórych grach gf jest wolniejszy od radka a w niektórych szybszy (szczególnie nowych - fear, q4, doom III cold fear, nawet bf2). Moim zdaniem do grania w rozdzielczości 800x600; 1024x760 z FSAA starczy gf6600 i bedzie on lepszy niz r9800 natomiast w wyższej rozdzielczości radeon go rozwala niemiłośiernie.

stary moj radek po podkreceniu polknął R9800pro ;p takze wisz, nie porownoj do takiej karty ;]

 

@freelancer: stary nie poscigamy sie ;p juz mnie polknoles dawno, a ja sprzedaje te grafike bo kasy potrzbuje a w sumie to taka grafika mi jest nijak nie potrzebna ;] noo... nie powiem :D fajnie sie krecilo :D potem sie korzystalo w grach, przeszedlem POPy, cos tam jeszcze i sie znudzilo granie ;p

Edytowane przez Tomcool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos cicho w Tym Temacie :lol2:

 

Moze jakeis nowe wyniki macie :)???

 

Moze jakeis Marki Bo nie mams ie z kim scigac :/... :sad: a konkurencja jest bardzo wskazana :)

W piątek ide kupić pot'y i sie pobawię w V-mody :) Napoczątku vGPU i vDDD (ale to wtedy jak jakieś radiatorki do tego czasu załatwie :P)

 

@freelancer: stary nie poscigamy sie ;p juz mnie polknoles dawno, a ja sprzedaje te grafike bo kasy potrzbuje a w sumie to taka grafika mi jest nijak nie potrzebna ;] noo... nie powiem :D fajnie sie krecilo :D potem sie korzystalo w grach, przeszedlem POPy, cos tam jeszcze i sie znudzilo granie ;p

B) :mrgreen: wygrałem na starcie :P :) ;]

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek ide kupić pot'y i sie pobawię w V-mody :) Napoczątku vGPU i vDDD (ale to wtedy jak jakieś radiatorki do tego czasu załatwie :P)

B) :mrgreen: wygrałem na starcie :P :) ;]

Pozdro

zapraszam ;]

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8753906

 

 

konkurencja z keinename jest nie na miejscu - on ma 128-bitowego radka ;] a ty 9500@9700 (tak, jak ja kiedys... :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sector19 -> 18k w 2k1, 5333 w 2k3 i ~2.5k w 2k5. Juz masz cel :P

Nie żebym coś mówił ale z tego co sie orientuje to Sector w 01 ma jakieś ~23k, w 2003 ma 7007 a w 2005 ma 3187. Także z nim to sie nie masz co mierzyć :mur: :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym coś mówił ale z tego co sie orientuje to Sector w 01 ma jakieś ~23k, w 2003 ma 7007 a w 2005 ma 3187. Także z nim to sie nie masz co mierzyć :mur: :lol: :wink:

sector19 ma procka 64bit (pewnie a64) i radka 9500@9700..?!

keinename mial radka 9500 4x1 256bit...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...