Skocz do zawartości
slim

ATI Radeon 9500

Rekomendowane odpowiedzi

Dzienx za stery B) Tak myślałem że będzie taka wasza reakcja ;] Widziałem te 2 negi i jakoś dziwnie się domyślałem że są od userów tweak'a ;] (a jeszcze bardziej się utwierdzałem w tym przekonaniu widząc to co pisałeś że miałeś takie jazdy z tymi "modowalnymi r300 ;]) Mam nadzieje że grafa będzie modowalna bo bawienie w odsyłanie grafy \ czekanie aż koleś przyśle nową aż do skutku mnie nie bawi :mur: Ale meijmy nadzieję że będzie modowalna ;) Koleś grafe wysłał w piątek także jutro powinna dojśc :)

Pozdro

Edytowane przez freelancer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jakim programem mozna zrobic update biosu??chciałbym wgrac bios z 9700 Pro do mojego Radeona 9500. Ma ktos moze bios z z Ati Radeona 9700 pro z pamieciami Samsungi 2.8 ns??

 

To Ati robiło 9500 z takimiu pamiatkami z tego co wiem to albo infeniony (czy jakoś tak) 3.0 lub 3.3

albo taka jak ja czyli hynixy 3.6 shit :?

 

 

czy taki bios od 9700 moana zapodać do kazdego radka 9500 mój akurat się moduje

więc nie musiałbym po każdej instalce sterów modować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w ten sposób (DNA) odblokowaną moję 9500 256bit

Dołączona grafika

czyli relatywnie powinienem mieć 9700, ale ktoś wspomniał o wgraniu BIOSu od 9700 do 9500 i stąd to pytanie

zatem moje pytanie czy jak wrzucę jej BIOS od 9700 czy odczuję jakąś różnicę?

podobno główna różnica pomiędzy zmodowaną 9500 a 9700, polega na Buforze-Z, który ta pierwsz ma nie aktywny, 9700 natomiast tak

Z tego co wiem bufor mozna odblokować zmianami w rejestrze, które wykonałem, ale jak sprawdzić czy działa? dlatego zmiana BIOSU wydawała mi sie rozsądna, gdyż każdorazowe wgrywanie zmodowanych sterów i odblokowywanie w rejestrzez bufora jest dość uciążliwe

 

 

zatem raz jeszcze czy do takiej karty mozna wrzucic BIOS z 9700 jeżeli tak to jaki?

Edytowane przez macias84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa doszła ;] Już siedzi w PC, teraz ssam stery i sprawdzam czy chodzi z 8 potokami... Oby chodziła...

 

EDIT:

Małe kwadraciki w NFS:MW i CS:S (w video stress test) - omegi 5.2. Ssam teraz najnowsze, oby to była wina sterów :/ Reszta gierek czysta (w tym Far Cry) no i jeszcze zaraz marki poinstaluje ;)

 

Dołączona grafika

 

 

Coś mi sie wydaje że grafika jutro z rana jedzie spowrotem :mur: :mur: :mur:

Edytowane przez freelancer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w innych grach tego nie widać :/ Kwadraciki tylko w CS:S/Hl2 na powierzchniach z wodą, w NFS:MW na całym ekranie :blink: , Far Cry tez tylko woda... No ale cuż, trzeba grafe odesłać :| :mur:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak mówiłes :P Ale dam kolesiowi 1 szanse. Jak następna grafa przyjdzie tez jebnięta to biore kase spowrotem ;) A tymczasem bawie się w o/c tego co mam :) TYlko coś mem słabo leci - Infineony 3.3ns a idą 290 :/ Przy 292 już arty ;] Także nawet się ciesze że tą grafe wymieniam :P Aktualnie 355/290 - 3d 2k3 - 5610 score ;) Ale jeszcze trochu walcze :P

---------------------------

Tak jakoś mam nieodpartą chęć o/c tej grafy :] BTW, co tej grafice daje większego kopa ? Takt mem czy rdzenia ? :>

Pozdro

Edytowane przez freelancer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro masz zamiar dalej handlować z tym bałwanem to ja już nie mam słów :blink: i co może jeszcze dasz mu pozytywa :lol2: ? za to że cie w **ja zrobił prawdopodobnie 2 razy :blink: ?

co do OC to nie ruszaj tej grafy na standardowym chłodzeniu rdzenia i jak nie masz w budzie wentylacji bo ją upalisz (dodam jeszcze że jak ja upalisz to już jej nie wymienisz - żeby była jasność) ona sie strasznie grzeje u mnie pamięci bez radiatorków 320(640) 3,3 ns infeon ale ja mam w budzie wiaterek dobrze ci radze a jak nie usłuchasz mnie 2 raz to juz radź sobie sam bo bedziesz sobie sam winien :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to ta moja 9500@9700 miała najmniej uszkodzone potoki ;]

A z tym że te karty są nie dowoltowane to chyba się mogę zgodzić ponieważ mam teraz 9700 z infineonami 3,3ns tak jak w poprzednim 9500 który nie był w stanie osiągnąć taktów 9700pro a ten aktualny 9700 osiąga bez problemu a nawet rdzeń lata 385 ;] na stockowym chłodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do OC to nie ruszaj tej grafy na standardowym chłodzeniu rdzenia i jak nie masz w budzie wentylacji bo ją upalisz (dodam jeszcze że jak ja upalisz to już jej nie wymienisz - żeby była jasność) ona sie strasznie grzeje u mnie pamięci bez radiatorków 320(640) 3,3 ns infeon ale ja mam w budzie wiaterek dobrze ci radze a jak nie usłuchasz mnie 2 raz to juz radź sobie sam bo bedziesz sobie sam winien :/

Słuchać to ja sie ciebie nie musze :) Handlować nie a raczej wymienić sprzęt na działający ;] Mi się coś wydaje że ten ktoś kto dla niego testuje te grafy moją zaliczył do modujących się (suma sumarum arty mam tylko w FC na wodzie i w nfs:mw) a reszta gierek + 3d marki są czyste ;] Skąd ty możesz wiedzieć czy mam wiaterek czy nie ?? :> Na grafe z boku wiała 120mm a z dołu 80mm także wiaterek miała ;] I nie zwracaj się domnie jeśli można cię o to prosić jak do n00ba który nie wie jak się kręci :blink: :mad:

Co do o/c to jak pisałem wyżej, mem leci maxymalnie 580, wyżej są arty, rdzeniem dobijam do 365 i działa bez problemu ;]

3D mark 2oo3 ;]

Wyniczek do poprawienia :) Ale to już na działającym w 100% egzemplarzu, tego wole bardziej nie ruszać, mówiąc o działającym egz mam na myśli zmiane wentyla + radiatory :]

3D mark 2oo1

To tak dla zabawy puszczone żeby zobaczyć różnice między 9550 ;]

 

Podsumowując ta grafa zjada 9550 na śniadanie ;]

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem sobie biosik do 9700 na hyniksy 3,6ns

 

ale mam dylemat bo jeden jest to

ATI 9700 non pro

natomiast drugi to

SAPPHIRE 9700 pro

 

moja 9500 nie posiada żadnych oznaczeń producenta oprócz ATI ma standattowe chłodzenie czyli spory czarny radiaor(nie złoty i okrągły) no i oczywiście kostki w układzie L i odblokowane softowo 8 potoczków i rejestrem bufor Z

 

zatem czy opłaca się zmieniać BIOS (w sumie to po kazdorazowym reinstalu niechce mi się znów bawić ze sterami ani z rejestrem aby odblokować Bufor)

 

To jak radzićie wgrywać BIOS czy nie a jak już to który?

 

 

@Freelancer7

wysłałeś już kartę?

może ten temat Ci pomoże

http://www.republika.pl/misiek666saver/images/1.html

polecam poczytać tak od środka

Edytowane przez macias84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchać to ja sie ciebie nie musze :)...

*pewnie że nie musisz, poczekamy zobaczymy co dostaniesz za 2 razem :lol2:

*nikt tych graf nie testje a nawet jeżeli to najwyzsza forma testów to 3dmark03

*suma sumarum <-> hehe co komu przeszkadza 1 pasek nie odsyłaj jej daj mu pozytywa i rozstańcie się w przyjaźnie jesteście z tej samej gliny ulepieni widze:D

* o ile pamietam napisałem

jak nie masz w budzie wentylacji

a nie że nie masz wentylacji a to jest różnica

*nie traktowałem cie jak nooba tylko jako człowieka potrzebującego informacji - niedawno jeszcze o sterowniki pytałeś - rzecz prosta nie będąca zwykle problemem dla ludzi po godzinie czytania w danym temacie

*czy wiesz jak kręcić to ja pojecia nie mam bo mem 580 na memkach to tragedia :D możliwe że pojechałeś z rdzeniem a później kręciłeś memki i ci wyszło tak śmiesznie:D

* i na koniec zachowałes się lekkomyślnie kręcąc karte na stockowym chłodzeniu to są leżaki mogła dwa lata lezeć :blink: , ten żółty glut udający paste termoprzewodzącą mógł skruszeć nie dolegać przyschnąć być po prostu mało sprawny w przekazywaniu ciepła a ty mimo wszystko w pendzel :twisted2: no comment :lol:

 

 

znalazłem sobie biosik ...

http://www.techpowerup.com/bios/ <- przede wszystkim musisz wiedzieć jak odratowac karte w razie niepowodzenia potemmusisz wiedzieć jaką masz karte a na koniec wgrywasz bios o ile oczywiście chcesz w linku pobierasz sobie bos w opcji advanced i robisz sobie takie takty jakie chcesz :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) bo mem 580 na memkach to tragedia :D możliwe że pojechałeś z rdzeniem a później kręciłeś memki i ci wyszło tak śmiesznie:D(...)

Uwierz, ze infinieony 3,3ns potrafia sie tak ""krecic"" [u mnie nawet bylo jeszcze gorzej bo powyzej 281mhz / 562mhz w ddr / pojawialy sie takie arty, ze tylko restart pomagal...) i nic oprocz vmoda im wtedy nie pomoga...

Nie jest tak wazne, ze rdzen byl zbyt podkrecony... bo karta tak samo sie zachowuje przy core na 275 jak i 320...

 

Mialem kiedys radeona 9500 na tych pamieciach i rdzen krecil sie ok, ale pamieciu beznadzienie...

Jak sie pozniej okazalo... z karta cos bylo nie tak, bo pokazywala paskudne arty, nawet jak byla niepodkrecona [czasami po uruchomieniu komputera, zreszta... chyba w tym temacie nawet o tym pisalem] i dostalem zamiast 9500@9700 pelnego 9700 z hynixami 3,6ns

Z kolei w tym egzemplarzu, bez zadnego vmema, pamieci chodza na taktowaniu pro [310] a nawet troszeczke wiecej [315] Wiem, wyniki nie sa rewelacyjne... ale z drugiej strony to tylko 3,6ns...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupic nowa karte graficzna, jaka karte polecicie mi ( z radeonów)??? Chcialbym aby karta nadawala sie do OC! Podajcie mi pelna nazwe dobrego produktu!!!

wszystko zalezy od tego ile chcesz na karte wydać

Nie jest tak wazne, ze rdzen byl zbyt podkrecony... bo karta tak samo sie zachowuje przy core na 275 jak i 320...

ale on nie pojechał z rdzeniem 320 tylko 365 :D taki efekt czasami jest widywany po prostu :D w swoim egzemplażu widze że rzeczywiście czy jest 277 czy 390 na rdzeniu oc pamięci rock stable :lol2: i mam rozumieć że mam szczęście że lecą na 324 a smarka to bez artów nawet na 327 przechodzą ?:mrgreen:?

hyhy

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez jechalem z rdzeniem do 360... pamieci zawsze krecily sie tak samo... zeby, nie bylo - nikogo nie usprawiedliwiam - po prostu z wlasnego doswiadczenia wiem, ze sa karty ktore sie jakos kreca i sa "taborety" ;] z pamieciami, na ktore ktos zalowal dac wieksze napiecie ;] i oprocz vmem nie ma mozliwosci nawet osiagnac takty 9700pro... co w moim odczuciu swiadczy o ich beznadziejnosci... jak to jest, ze 3,3ns nie moga przekroczyc 300mhz - mozliwe... (podobna chale odwalil gainward z 4ti - 4200 ktore byly na eltrontechach 3,6ns - modele z 4ns potrafily dobic do 650mhz co stanowilo wtedy odpowiednik 4600, a gainwardy nie mogly osiagnac 600mhz ;D )

 

Luk3... ty masz 9500pro z tego co widzialem to (statystycznie) 9500pro krecily sie bdb... w wiekszosci wypadkow (bez zadnych vmodow) lepiej niz 9500... poza tym, po tym co widze w temacie z 9700 to moj egzemplarz kreci sie bardzo slabo... ;] ale mnie to i tak cieszy... bo placac za 9500 dostalem praktycznie 9700pro...

Edytowane przez wako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: Karta o takich parametrach nadaje sie do OC, czy cena 170 zł niejest cena wygurowana??

 

Producent chipsetu ATI

Model chipsetu Radeon 9550 (4 potoki)

Wielkośc pamięci 256 MB

Typ zastosowanej pamięci DDR (128bit) T

aktowanie rdzenia 250 MHz

Taktowanie pamięci 400 MHz RAMDAC400 MHz (podwójny)

Typ złącza AGP 8x

Rodzaj wyjść/wejśćWyjście video (tv-out), wyjście DVI, wyjście D-Sub

Typ chłodzenia Wentylator

Obsługiwane standardy OpenGL 1.4, DirectX 9

Zaawansowane technologie SmartShader 2.0, SmoothVision 2.0, Hyper Z III, DualHead Display, Trueform 2.0, VideoShader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...