Skocz do zawartości
slim

ATI Radeon 9500

Rekomendowane odpowiedzi

Hipo: nie sposob sie nie zgodzic, jednak chyba krecony 9500 polozy kreconego 9600...

 

carloss: a sciagales cooler?

no ale jesli byl by to mod hardwarowy to nie wymagal by sterownikow zhackowanych, chyba ze sie myle i do moda hardwarowego tez trza instalowac omegi zeby miec 8 potokow odblokowanych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec kupilem dzisiaj ta karte "Power Color R9500 ULTRA 128MB 256BIT 300MHz" I po przerobce soft-modem stwierdzilem ze niestety trafilem na egzemplarz z uszkodzonymi potokami :(. I jeszcze do tego karta nie jest taktowana jak pisza w opisie 300 Mhz tylko 275 Mhz a pamieci ma Infineony 3.6 ns i sa one ustawione nie na 550 Mhz ale na 540 Mhz :( Dobrze ze przynajmniej te 256bit jest :) No ale Powercolor to Powercolor i za duzo wymagac nie mozna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm mmam dziwny problem z moim sapphire 9500@9700, w sumie jest malutki ale moze pomozecie, nie wiem od kiedy bo to malo widoczne, mam w 2D poziome paski zasuwajace w dol po ekranie, na bialym tle sa to jakby prazki szare zasuwajace szybko na dol, grubosc oko pol centymetra, bardzo malo widoczne, jakby fale, nie wiem co to jest, mzoe juz widze jakies cykle odswiezania bo za duzo artefaktow szukalem :D anyway moze ktos pomoze:) strasznie to wkurza jak sie juz to zauwazy :D

dzieki

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, helpmeplissss, bo normalnie juz mnie nie powiem co trafia ... robie chyba 4 podejscie do zdjecia radiatorka z R9500 (czarny referencyjny) i nie moge ruszyc tych kołków ... z tego co wyczy talem to nalezy jednoczesnie scisnac je od spodu i nacicnac z gory, wtedy cos tam ma sie odblokowac i ... a ja juz mam niezle zryte te kolki od sciskania od spodu i nic, jak tak dalej pojdzie to gwarancje szlag trafi :( moze ktos zapoda lamerska instrukcje step_by_step ?? bede wdzieczny jak cholera

 

pzdr

sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dałem rade !! Na początek walnołem bronka coby ręce przestały latać. Potem .. wzieła mnie ochota na drugiego ;) ale się powstrzymałem i naparłem na kołki z większą niż dotychczas mocą myśląc w duchu "hoooj z gwarancja" i poszły w dół jak szalone ... aż przez moment nie wierzyłem że to już :lol: no i potem leciutko przekręciłem radiator i .. odpadł sam 8O to się nazywa fart : żadnych lodówek i takich klimatów ;) od wczoraj moje R300 chłodzi miedziany TITAN 8) zobaczymy jak z wydajnością, bo trafił mi się niezły egzemplaż radka, na fabrycznym kulerze leciał 385 :)

 

dzięki za pomoc !!

sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniższy tekst napisałem na potrzeby jednego Forumowicza - może się przyda innym

 

------------------------------------------------------

 

Po pierwsze żeby zmodować kartę do poziomu 9700 musisz mieć egzemplarz na PCB od 9700, czyli pamięci nad i po prawej stronie procesora graficznego (i po obu stronach karty).

 

Po drugie zainstalowany WinXP lub Win2000 - pod WinME mod nie chciał mi działać

 

Ściągnięty RivaTuner (RT)

 

Ściągnięte sterowniki ze strony ATI-rozpakuj je np. do c:ATI

 

(instrukcja pisana bezpośrednio dla WinXP, nie wiem jak niektóre opcje będą się nazywać pod Win2000)

 

Zakładam, że sterowniki do karty masz już zainstalowane

 

1. Uruchamiasz RT i przechodzisz do zakładki "Power user"

2. Klikasz na dole zakładki w ikonę "Trybik i katalog" (Open patch script)

3. Idziesz do PatchScripts-> ATI -> SoftR9x00 i wybierasz plik SoftR9x00 w2k.rts

4. Z okna któresię pojawi wybierasz "force RADEON 9700 capabilities" i klikasz Continue

5. W oknie, które się pojawi otwierasz katalog, do którego rozpakowałeś sterowniki, np. C:ATI - w tym samym okienku zmień jeszcze w polu "Pliki typu" nazwę pliku na ati2mtag.,sy_

6. Otwórz plik ati2mtag.,sy_

7. Powinno pojawić się okno informujące o sukcesie operacji patchowania sterowników.

8. Zamknij okna RT

 

Sterowniki masz spatchowane, teraz musisz je ręcznie zmienić w "Menedżerze urządzeń" pod Windowsami.

 

1. Uruchom Menedżera urządzeń, przejdź do karty graficzne

2. W zakładce sterownik kliknij "Aktualizuj sterownik"

3. Wybierz "Aktualizuj sterownik"

4. Wybierz "Zainstaluj z listy lub ..."

5. Wybierz "Nie wyszukuj, wybiorę sterownik ...."

6. Wybierz "Z dysku"

7. Wybierz "Przeglądaj" - znajdź te wcześniej spatchowane sterowniki - wybierz plik "cx_10027.inf"

8. Kliknij OK

9. Odkliknij "Pokaż zgodny sprzęt"

10. Wybierz "RADEON 9500 PRO / 9700"

11. Zainstaluj sterowniki

12. Punkty 2-11 zrób też dla karty "secondary" - przynajmniej u mnie karta zaintalowała się dwa razy - podobno dlatego, że obsługuje dwa monitory.

13. Zrestartuj komputer

14. Uruchom RT żeby sprawdzić czy modowanie się udało

 

Niektórzy zalecają najpierw odinstalować stare stery a poźniej instalować nowe - ja tak nie zrobiłem a jakoś wszystko działa

 

NIE BIORĘ ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI JAK COŚ POPSUJESZ PRÓBUJĄC ZMODOWAĆ KARTĘ!!!! - ROBISZ NA WŁASNE RYZYKO!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamowilem do swojego radka 9500 te radiatorki :http://www.4max.com.pl/produkt.asp?g=25&id=247

myslicie ze wystarczy je przykleic na ta tasme co jest na nich czy sie bawic w paste termoprzewodzaca i tasma tylko na krawedziach albo klej. I czy duzo da zmiana pasty pod coolerem w sapphire 9500 256 bit ze zlotym coolerem, ze zwyklej na thermopoxa srebrnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW ktos cos wie otych falach,kreskach na radeonie co pisalem pare postow wczesniej?

Nie czytalem dawno tego watku i widze ze cos przegapilem...

 

U mnie jest dokladnie to samo, ale jak dotad zauwazylem to tylko w 1024x768@100Hz. Dlatego teraz jade na 90Hz i nie ma tego problemu. Co ciekawe te pasy pojawialy mi sie dosc sporadycznie (czasami znikaly same po jakims czasie, czasami nie...) i tylko z prawej strony monitora (z tej strony mam kompa, ale w odleglosci ok 0.5m).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie sie udalo polowicznie jak na razie :) Radeon 9500 Powercolor i w RT pokazuje mi 128Bit R300 (8*1) czyli ze tak powiem cos jakby R9500Pro ale chyba nie do konca, teraz tylko jak zapodac te 256Bit :?: Omegi zmienily tyle co wyzej, czyzby pora na mod RT :?: :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde i lipa panowie :( RT wywala mi taki komunikat:  

This file is not certified to use with this patch script, therfore it may not function properly.  

 

Ten sam komuniat wywala przy Cat 3.4 co i 3.2 kurde ja chce moje 256 bit :D

masz wersje 128 bitowa i mozesz modowac tylko do 9500pro, sorry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...