Jump to content
Solon

Problem z pojawiającymi się artefaktami - karta czy monitor ?

Recommended Posts

Witam, mam trochę specyficzny problem z monitorem, firmy AOC 27G2G4 - kilka dni temu podczas grania zaczęły się pojawiać w jednym miejscu paski (tak jak na zdjęciu poniżej), były one sporadyczne raz na jakiś czas. Natomiast ten symptom zaczął się powtarzać i nasilać. Do komputera mam podłączony drugi monitor na którym obraz jak i w/w gra chodzi normalnie. Natomiast próbując różnych sposobów, chcąc wyeliminować winę po stronie karty graficznej - podłączyłem do monitora PS4 oraz inny laptop i o dziwo działa wszystko poprawnie - tzn. nie ma tych pasków. Coś podkusiło mnie aby obniżyć odświeżanie monitora z poziomu 144 Hz na 120 Hz i na tym samym komputerze monitor zaczął działać poprawnie - natomiast przełączenie go w taktowanie 144 Hz powoduje już teraz notoryczne występowanie tego efektu nie ważne czy podłączę monitor przez HDMI czy może Display Port. Zastanawiam się czy takie symptomy może powodować monitor (działa na niższym odświeżaniu poprawnie) czy może już karta graficzna ma problemy (jest już leciwa - 970 TI) - niestety nie mam możliwości sprawdzenia przy innym urządzeniu czy monitor będzie miał problem z ponownym ustawieniem 144 Hz ponieważ nie mam żadnego urządzenia na którym takie odświeżanie mogę ustawić.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc ! 🙂

IMG_20210604_224353.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej, dzięki za odpowiedź ! Jednak w międzyczasie udało mi się podłączyć inny laptop z możliwością uruchomienia odświeżania na poziomie 144 Hz i okazuje się że jednak wina leży po stronie monitora bo na drugim lapku dodkładnie podobne symptomy :(... chociaż w tym przypadku na szczęście, bo monitor nadal na gwarancji :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

31 minut temu, cochin napisał:

Jeszcze kabel sprawdź 🙂

Ja miałem coś podobnego, co ustąpiło po wymianie kabla. W sumie przesiadłem sie z hdmi na DP.

Może być to problem z kablem, jednak że jest to małe prawdopodobieństwo. Najprawdopodobniej jest to problem z kartą graficzną.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


×
×
  • Create New...