Skocz do zawartości
Amfidiusz

6900XT vs RTX3090

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Gdybyście dostali w prezencie obie karty, którą byście zatrzymali dla siebie?

Pół roku temu zacząłem kompletować dla siebie średniobudżetowego peceta do gier w 1440p. Jednak obecna chora sytuacja na rynku kart graficznych doprowadziła do tego, że trzymam w rękach Radeona 6900XT i RTX3090. Obie w wersjach referencyjnych. W benchmarkach wypadają podobnie, różnica kilku klatek na korzyść jednej lub drugiej. Ray Tracing to wciąż jednak haczyk marketingowy. DLSS już z kolei nie - może się przydać przy przyszłorocznych premierach gier. W swojej szklanej kluli widzę też, że za te dwa lata więcej wezmę za 3090 przy jej sprzedaży. Z drugiej strony AMD mocno dopracowało swoje sterowniki i na dniach zobaczymy Super Resolution (które nie wiadomo jak będzie działać w przyszłości). Radeon zżera też znacząco mniej prądu. AMD siedzi też we wszystkich konsolach, a te dyktują warunki rynku gier.

W testach padło stwierdzenie:

Cytat

Gdybym miał wskazać zwycięzcę dzisiejszego pojedynku, patrząc wyłącznie na czystą wydajność, bezdyskusyjnie wygrałby GeForce RTX 3090.

https://www.purepc.pl/test-kart-graficznych-amd-radeon-rx-6900-xt-vs-geforce-rtx-3090?page=0,25

Jednak jest to porównanie z zeszłego roku, wiele się zmieniło od tego czasu. Co Wy byście dzisiaj wybrali?

Reszta mojego sprzętu (tak jak mówiłem, mid-end):

Monitor 32" 1440p 165Hz

CPU: 10400F (czekam na jakąś promocję na 11600/11700)

MoBo: MSI Z490-A Pro

RAM: 16GB Viper 3700 MHz

PSU: RM850X

Fakt, że też kopię trochę na boku, gdy PC jest nieużywany. Tu chyba RTX3090 da podwójnego kopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jesli kasa nie gra roli to jasne ze 3090, ma wiecej vram a to sie moze przydac przy odsprzedazy dla userow pro, jest deczko wydajniejsza i ma wydajniejsze rt +dlss.

Z drugiej strony ja bym lunal 3090 TERAZ bo za nia dostaniesz prawie 2x tyle co za 6900Xt a to ostatni dzwonek zeby na kartach zarobic.

W wielkim skrocie zalezy co robisz i czy kasa ma znaczenie czy nie ma.Dostaje tutaj troche mixed signal, bo jesli kopiesz to niby ma znaczenie.No i na 3090 wykopiesz z 40% wiecej,ale przy sporo wiekszym poborze pradu, do tego zamiast kopac mozesz ja sprzedac z duzym zyskiem i miec kasa gwarantowana i od kopa a nie niepewne w przyszlosci kopanie, no i 6900 tez costam kopie..

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrz sobie na wyniki. AMD w testach bez rateracingu wypada lepiej od Nvidii o jakieś 15%. Natomiast RTX lepiej wypadają właśnie z rateracingiem. Myślę, że to mocno zależy od twoich preferencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...