Jump to content
JeroG

Laptop bez dysku + moj ssd z komputera

Recommended Posts

Mam zamiar kupić laptopa do gier, mam pare wariantów, jeden jest bez systemu lecz ja mam dysk ssd m2 z systemem ze starego komoputera. Moglbym go wlozyc do lapka i wszystko by chodzilo? czy to tak nie dziala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz Windows 10, to jest spora szansa, że ruszy - aczkolwiek potem i tak bym sugerował reset/odświeżenie systemu, żeby pozbyć się niepotrzebnego balastu z poprzedniej konfiguracji sprzętowej.

Dodatkowo, o ile na starym komputerze, przed wyjęciem dysku, zalogujesz się kontem Microsoft i przypiszesz do niego licencję Windows, jest pewna szansa, że uda się licencję przenieść na nowy komputer i poprawnie zaktywować system Windows. Wkładasz dysk, odpalasz sprzęt, modlisz się, aby system wstał, logujesz się do swojego konta Microsoft i następnie postępujesz tak, jak opisano tutaj: https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/ponowne-aktywowanie-systemu-windows-10-po-zmianie-sprzętowej-2c0e962a-f04c-145b-6ead-fb3fc72b6665

Legalność nieco dyskusyjna w przypadku licencji OEM, fakt 🙂

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

W dniu 30.07.2021 o 15:03, roar.RAR napisał:

No teoretycznie tak. W praktyce, musisz go pierw sformatować i powinno banglać

Nie musi, instalator Windows wykryje dysk i partycje jakie są na nim i umożliwi ich usunięcie i zainstalowanie OS na wyczyszczonym bądź ręcznie spartycjonowanym dysku.

 

Co do przekładki aż tak radykalnej jak @JeroG chce zrobić, to może to nie zadziałać, a jeśli nawet to śmietnik w sterownikach będzie przeokrutny, ja bym stawiał system od nowa.

Tym bardziej, że instalacja Windows 10 trwa jakieś 8 minut...

Edited by SpiderMAN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli komuś to pomoże to ja miałem Lenovo Legiona Y540 i wziąłem sobie z niego dysk z systemem i zainstalowałem od nowa na nowym laptopie i śmiga. Wymogiem koniecznym jest jednak uprzednie założenie konta Microsoft na starym laptopie. U mnie licencja się zaczytała i można aktualizować do Win11.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.