Jump to content
morfi_

Czy ktoś robi solidny soft do gpu/aio

Recommended Posts

Uwaga, pytanie jest subiektywne, więc kierowane do tych, którzy też to widzą jak ja. Proszę żeby temat nie skupił się na przekonywaniu mnie, że nie mam racji:P

 

Czy jest jakiś producent kart graficznych i chłodzenia AIO, który do sprzętu dorzuca porządny soft? Obecnie mam gpu od gigabyte a aio od corsair i jak muszę uruchomić ten soft do obsługi tego to aż mam cofkę w układzie pokarmowym. Soft który wygląda jak sklejka jpgow, jakbym patrzył na interakywny bios, ograniczony, nieczytelny  i nieresponsywny. Klikam i nie wiem czy zapisało czy nie, czy ta opcja jest permanentna tj zapamietana w HW czy "działająca" tylko gdy ten soft działa i "coś" robi — nie wiem co, może strzela impulsy w kartę mówiąc jej jak teraz mają się kręcić wiatraczki. Czas reakcji jest również słaby co nie ułatwia zrozumienia czy "już działa". Normą jest ze ustawiam coś a wynik jest zupełnie odwrotny albo żaden. Dla przykładu żeby ustawić profil na wentylator w iCUE, powiniem go wybrać z listy, ale nie, to by było za proste. Najpierw muszę kliknąć prostokąt w którym ten select jest, dopiero potem wybrać coś z tego selectu a następnie  kliknąć inny kwadracik (zmienić focus), ALE nie może być to prostokącik innego wentylatora, bo ustawienia "nie wejdą w życie"(mimo że będą widoczne jako aktywne).

 

Po tym krótkim płaczu wracam do pierwotnego pytania. Ja wiem ze chińczyki mają w nosie UX, co pokazuje alibaba, firma która robi obroty w setkach miliardów dolarów a ja ciągle dostaje a to język kataloński a to peruwiański, a jak już wpadnie niechcący polski, to zamiast "zapisz" man "ratować" albo "moje rozkazy"(orders) ;-))

 

Odkąd pamiętam to tego typu soft (patrzę na ciebie afterburner) wyglądał jak konkurs na najbardziej dojebaną skórkę do winampa co robiło szał jakieś 30 lat temu. Dzisiaj chciałbym żeby soft przede wszystkim *działał*, a wyglądać może jak hwinfo. 

 

ps: dzisiaj instalowałem nowe icue — i co widzę — wybór tapety w oknie programu. chuj ze będę się męczył ze zrobieniem czegokolwiek ale przynajmniej popatrzę sobie na góry albo zielone listki 

Share this post


Link to post
Share on other sites

20 hours ago, joorvishoon said:

Ale chodzi o kontrolę obrotów względem temperatur czy coś więcej?

akurat jak pisałem o AIO to siłą rozpędu poszedłem w temat chłodzenia jako przykład, natomiast pytanie rozszerzam do całości opcji jakie daje soft — jako inny przykład mogę wziąć soft od gigabyte, który miał mi pomóc wyłączyć rgbtqqia+++ w gpu. 

najpierw musiałem zainstalować 200mb softu (jakiś manager) który ma przycisk do jakiegoś fusion (do zainstalowania), który to fusion przy uruchamianiu ma nieskoczony loading. oczywiście chuj mnie strzelił, mimo że powinienem się już przyzwyczaić, ale nie potrafię.

na szczęście jakąś dobra dusza napisała sofcik i wypuściła go jako OS: https://gitlab.com/CalcProgrammer1/OpenRGB

I tym jednym, minimalistycznym a mającym wszystkie potrzebne opcje mam progs, którym mogę wyłączyć (lub ustawić) światełka w całym HW. tak bym sobie wyobrażał inne programiki do sterowania czymkolwiek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do RGB do gigabyte'a to faktycznie. Można go zainstalować jako standalone (bez app center) ale i tak chodzi z płynnością pasjansa pod win 3.11. Chętnie obadam ten programik to RGB.

Co do wentylatorów i prędkości obrotowych to wyczaiłem niedawno taką perełkę:

https://github.com/Rem0o/FanControl.Releases

chyba jedyny soft z płatnych i niepłatnych które znalazłem na googlu, który pozwolił mi złożyć temperaturę GPU, CPU, zrobić z tego MAX i tym sterować pracą wentyli. Szczerze polecam.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...