Skocz do zawartości
phranzee

Screenshoty pulpitów Windows

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Wlasnie zainteresowalem sie modowaniem desktopu jednak mam maly problem:/ Zainstalowalem Samurize z polska nakladka i w momencie gdy wchodze w configu cos dodam i probuje go zapisac do .ini wyskakuje taki blad: "Access violation at addess in module 00143C0F "config.exe". Read of address 0000000". Ma ktos jakis pomysl?? mam windows xp z sp1 i innymi latkami microsoftu:/ Nie wiem czy to wlasnie nie one psuja mi prace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qucik lunch poprawiony + mirka: http://www.diabel86.neostrada.pl/pulpit9v2.jpg

 

Jak teraz ? :D

od razu lepiej :)

 

A ja mam taki fajny minimalny :]http://ayem.w.interia.pl/images/tweak/pulpit.JPG

ogolnie ok tylko ten start razi.

 

Czesc Wlasnie zainteresowalem sie modowaniem desktopu jednak mam maly problem:/ Zainstalowalem Samurize z polska nakladka i w momencie gdy wchodze w configu cos dodam i probuje go zapisac do .ini wyskakuje taki blad: "Access violation at addess in module 00143C0F "config.exe". Read of address 0000000". Ma ktos jakis pomysl?? mam windows xp z sp1 i innymi latkami microsoftu:/ Nie wiem czy to wlasnie nie one psuja mi prace.

probujesz edytowac plik ini jakims notatnikiem czy cos? tak mowiac szczerzetego posta zrozumialem. jak wlaczysz samurize'a i klikniesz prawym na ikonce w trayu i pozniej na edit configfile to powinno byc ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dune: Wlasnie zrobilem tak jak napisales. Jednak po jakiejkolwiek modyfkiacji trzeba zapisac ten plik .ini. I przy rpobie zapisu wywala mi taki blad:(. Jak sie z tym nie uporam to chyba nici z samurize:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie czasem taki problem z objectdock'iem ze raz na jakis czas robi freez'a, zabierajac przy tym 100% procka ?. Trzeba go wylaczyc z menadrzera zadan i uruchomic ponownie...

hmm

moze jakeis rozwiazanie problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dune: Wlasnie zrobilem tak jak napisales. Jednak po jakiejkolwiek modyfkiacji trzeba zapisac ten plik .ini. I przy rpobie zapisu wywala mi taki blad:(. Jak sie z tym nie uporam to chyba nici z samurize:(

hmm nie spotkalo mnie cos takiego. sprobuj przeinstalowac samurize'a (jest nowa wersja od jakis 2 dni). nie wiem czy to moze miec cos z tym wspolnego ale moze ten plik ini jest tylko do odczytu albo cos...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprawka, poprawką ale wyszedł tesz plik z jezykiem polskim dla Samurize 1.50

http://samurize.hslab.pl/modules.php?op=mo...sdownload&sid=2

PS. A tak przy okazji ...Czy zna ktoś może jakieś ciekawe font.....ala MAC.....bardzo by mi na nich zależało.........adres strony albo nazwe czcionki.....Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RS: może zainstaluj yz docka ;) mam go od 2 miesięcy i jeszcze nie miałem problemów

kurde wyswiatla mi komunikat ze ttylko pod xp dziala, a ja mam 2000.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To moj pulpit:

Dołączona grafika

 

Chcialem w konfigu samurize umiescic wyswietlanie informacji o pogodzie w Krakowie (wraz z obrazkami takimi jak teraz mam na pulpicie) -zainstalowalem DesktopWeatherXML v1.4 ale nie moge go skonfigurowac tak by wyswietlal cokolwiek poza NA :) -jak to sie konfiguruje i czy ten skrypt jest w stanie pokazac pogode w Krakowie :?:

Obecnie mam skrypt ktory wyswietla pogode ze strony Onetu -ale ten skrypt nie wyswietla obrazkow :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładny konfig.

weatrherXML koniguruje się tak, że tylko w jednym miejscu podajesz linka do Twojego miasta i to wszystko. dobrze jeszcze skasować wtedy pliki desktopweatherXXX.xml. bo tam moge być stare informacje..

kod miasta uzyskuje się tak: w przygladarce wpisujesz np http://xoap.weather.com/search/search?where=krakow

i dostajesz wynik:

<loc id="PLXX0012" type="1">Krakow, Poland</loc>

<loc id="USWI0371" type="1">Krakow, WI</loc>

gdzie PLXX0012 jest owym kodem, który wklepujesz w vbs'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...gdzie PLXX0012 jest owym kodem, który wklepujesz w vbs'a

Tak wyglada u mnie ta czesc pliku vbs w ktorej podajemy parametry.

const LOCID  = "PLXX0012" ' Set this to your "loc id" from the above instructions.const UNIT   = "m"     ' Set the units. Standard(°F) or Metric(°C) (VALUES = [ s or m ]).const DAYF   = "5"     ' Multi-day forecast information for some or all forecast elements (VALUE = [ 1 to 10 ]). Note: 5 is default for this script.const IMAGES = "weather.com"   ' Set this to the folder name of the images you would like to use from the SkinsDesktopWeatherXMLImages folder (VALUES = [ weather.com ]).const SAMURIZE_DIRECTORY = "D:PROGRAMYSamurize" ' Change the path if it is different than yours.

Mam podany kod dla Krakowa, zmienilem tez jednostki na °C i podalem poprawna sciezke do Samurize "D:PROGRAMYSamurize" i... nic :cry: skrypt wyswietla wszedzie NA ale nie wyswietla tego obrazka sloneczka z napisem NA. Co jest nie tak czy da sie to jakos zmienic :?:

Na defaultowych ustawieniach skrypt tez nie dziala :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... wedlug tego co tu jest napisane:

const UNIT   = "m"     ' Set the units. Standard(°F) or Metric(°C) (VALUES = [ s or m ]).

to po wybraniu "m" powinny sie wyswietlac °C a u mnie jest wszedzie NA -zmienilem na "s" i zaskoczylo a temperatury mam w °C :) Teraz tylko trzeba pogrzebac w skrypcie i moze bedzie wyswietlal po polskiemu.

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Koola

 

nie bedzie pokazywal prawdopodobnie pogody dla krakowa, poniewaz weather.com ma bledy z tym miastem.

 

pozdrawiam

 

:B - Rewolucja jest blisko #3 Vienio/Pele / Autentyk II * 4:30 *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.... mam problem z OBJECT DOCK.....

zauwazylem ze w momece gdy wejdo do menu start/programy, ObjectDock sie zawiesza...... odrazy zabiera 100% zasobow procesora...

Kombinowalem juz sam ale nie moge dojsc dlaczego tak sie dzieje... Ktos mi poleil progrram YZDOck, nie jestem pewny czy to ta nazwa, ale on dziala tylko z WinXp, a ja mam 2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poradzilem sobie z problemem :).

okazalo sie, ze w Startprogramy mialem za duzo na liscie :), momo ze nie zajmowala ona calej wysokosci ekranu.

 

A tyle sie nameczylem. prubowalem zastapic pasek startu ObjectBar'em, ale calkowicie nie przpadl mi do gustu, zmienialem nawet opoznienie rozwijania podmenu na defaultowe :).

Sciagam tego Mobydocka, to tez wersja beta ale sprubyje cos pomajstrowac z nim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam uprzejmą prośbę nim odeślecie mnie do przeczytania tego wielkiekog wątku. Otóż chciałbym się tylko dowiedzieć czy osoba taka jak ja, nie znająca się za bardzo na pisaniu skryptów itp. może pokusić się o modyfikacje desktopu korzystając z gotowych elementów. nie pragnę wiele , chciałbym wiedzieć tylko:

1. ile mam miejsca na dyskach

2. czt pojawiają się jakieś nowe wątki na interesujących mnie forach (np. Tweak) (jakiego typu muszą to fora-chodzi o sposób budowy czy język, nie wiem)

3. sprawdzanie poczty.

 

jeśli ktoś jest łaskawy niech zaproponuje mi program króry może takie rzeczy zrobic (samurize?) i podpowie, gdzie szukac gotowych sktyptów.

 

Wasza odpowiedz pozwoli mi zająć się głębiej tematam. Chciałbym wiedzieć jednak , czy jest możliwe i ___w miare łatwe__ do zrobienia.

 

Dziekuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam uprzejmą prośbę nim odeślecie mnie do przeczytania tego wielkiekog wątku. Otóż chciałbym się tylko dowiedzieć czy osoba taka jak ja, nie znająca się za bardzo na pisaniu skryptów itp. może pokusić się o modyfikacje desktopu korzystając z gotowych elementów. nie pragnę wiele , chciałbym wiedzieć tylko:

1. ile mam miejsca na dyskach

2. czt pojawiają się jakieś nowe wątki na interesujących mnie forach (np. Tweak)  (jakiego typu muszą to fora-chodzi o sposób budowy czy język, nie wiem)

3. sprawdzanie poczty.

 

jeśli ktoś jest łaskawy niech zaproponuje mi program króry może takie rzeczy zrobic (samurize?) i podpowie, gdzie szukac gotowych sktyptów. 

 

Wasza odpowiedz pozwoli mi zająć się głębiej tematam. Chciałbym wiedzieć jednak , czy jest możliwe i ___w miare łatwe__ do zrobienia. 

Dziekuję.

jasne ze moze.....na poczatek

http://samurize.hslab.pl/modules.php?op=mo...&artid=1&page=1

pozniej wejdz na http://samurize.hslab.pl/

tam masz forum.....poczytaj sobie posty duzo zrozumiesz

pozniej poczytaj

Tworzenie konfiga

http://samurize.hslab.pl/modules.php?op=mo...&artid=2&page=1

jesli troche zrozumiesz....mozesz samemu zrobić pulpit...jesli nie.....sciagnij sobie coś z gotwych konfigów....lub skryptów

http://www.samurize.com/modules/mydownloads/

http://samurize.hslab.pl/modules.php?op=mo...oads&file=index

 

jesli nie masz ochoty....mozesz tesz posłużyć sie gotowym programem

nazywa sie SysMetrix

http://www.xymantix.com/sysmetrix/download.html

Wybór należy do ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...