Skocz do zawartości
phranzee

Screenshoty pulpitów Windows

Rekomendowane odpowiedzi

Tray do object docka : http://www.wincustomize.com/skins.asp?c=1&...SkinID=3916&u=0

kiedys go mialem tyle ze objectdock zajmuje wiecej zasobow niz yz'dock

 

A i korzystajac z chwili wolnego czasu i dobrego humoru po wynikach egzamu (4,5 dostalem :) ) zrobilem sobie nowy pulpicik :)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

etam gentoo. jest już nowe samurize 1.55 oraz poprawka wygaszacza ekranu 1.55a ;)

 

nei chce mi się tłumaczyć więc nowości:

 

* abs. always on top for Client

* horizontal graphs/histograms

* rubyscript support

* animated GIF support

* instance manager application

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche wiecej na temat

Serious Samurize v1.55 Release

<Serious Samurize v1.55 mirror 1>

<Serious Samurize v1.55 mirror 2>

<Serious Samurize v1.55 mirror 3>

Bugfixes:

* fixed WMI crashing bug

* fixed vertical alignment issue

* fixed paste decimal issue

* fixed 1-px antialiased graph bug

* fixed bizarre floating point error

* fixed rare activescript bug

* fixed all decimal separator issues

* fixed rectangle glitch

* fixed config editor script saving bug

* ... plus a few more

Improvements:

* added "actual" pagefile usage to memory meter

* new AMPI (kudos to Tropics)

* new Screensaver (kudos to Tropics)

* middle mouse button = paste

* tweaked scrolling

* heaps of missing translations added

* improved config loading error handling

* improved script execution

* improved script error reporting

* minor tweaks to config editor

* Winamp % playlist completion

* DateTime week number

* advanced WMI selection

* scroll pausing

* nopng/noxml options for Server

* text truncation

* selected config/language file indicated in menus

* new sample C++ source plugin (thanks AdamC)

* bottom panel in config editor shown by default for new installations

* client "Run on startup" option

New Features:

* abs. always on top for Client

* horizontal graphs/histograms

* rubyscript support

* animated GIF support

* instance manager application

oraz

Serious Samurize Screensaver Update 1.55a

<Samurize Screensaver Update 1.55a>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobne poprawki. Dodatkowy plugin w lewym górnym rogu i plugin sprawdzania poczty którego nie widać. Zmieniony format wyswietlania godziny, dorzuciłem date i ukryłem ikonki koło zegara(funkcja dostepna pod menu tej ikonki na lewo od zegara)

 

Pulpit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

Mam pytanko.

Odkad zainstalowałem nowa wersje Samurize czyli 1.55 to zamiast kropek ma przecinki gdy wyswietlam dane o pojemnosci dyskow i inne z dokladnoscia do trzech liczb po przecinku.

 

Czy to norma w wersji 1.55, czy mozna to jakos zmienic bo wole 48.324 zamiast 48,324.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc mam pytanie dotyczace Astona ile on zabiera wam RAMu ??

wszyscy chwalą te alternatywne shelle że zabierają mało ja jade na win 98 no i niestety 128 RAMu obecnie, niemam właczonych w astonie zadnych wtyczek ponad to co potrzebne czyli jeden toolbar i tyle i wciąga mi koło 25-30 MB. W sumie w 98 mniej bierze explorer. Co do stabilności o której ktoś wczesniej mówił to może umnie jest to spowodwane deficytem :) RAMu ale jak wlacze np. tuner tv + Opera + Overnet to mam niebeiski ekran gwarantowany :) no i jest jeszcze dziwna rzecz są np. gierki i programy które się nie instalują pod Astonem tzn. niby się instalują ale potem sie okazuje że ich niema :) ale wystarczy go wyłączyć tzn wybrać explorera i zainstalowac poczym przełaczyć się i wszystko działa to tak w ramach informacji jak by ktoś miał problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc mam pytanie dotyczace Astona ile on zabiera wam RAMu ??  

wszyscy chwalą te alternatywne shelle że zabierają mało ja jade na win 98 no i niestety 128 RAMu obecnie, niemam właczonych w astonie zadnych wtyczek ponad to co potrzebne czyli jeden toolbar i tyle i wciąga  mi koło 25-30 MB. W sumie w 98 mniej bierze explorer. Co do stabilności o której ktoś wczesniej mówił to może umnie jest to spowodwane deficytem :) RAMu ale jak wlacze np. tuner tv + Opera + Overnet to mam niebeiski ekran gwarantowany  :) no i jest jeszcze dziwna rzecz są np. gierki i programy które się nie instalują pod Astonem tzn. niby się instalują ale potem sie okazuje że ich niema  :) ale wystarczy go wyłączyć tzn wybrać explorera i zainstalowac  poczym przełaczyć się i wszystko działa to tak w ramach informacji jak by ktoś miał problemy.

u mnie [windows 2003] pulpit jak wyżej [http://mevius.kompz.org/pulpit.gif] aston zajmuje max 7-8MB ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

 

ten samurize jest posrany !!! zlookalem sobie ten topic niedawno i tak mnie cos wzielo zeby sobie zrobic kalendarzyc, ta pogode i inne <span style="color:red;">[ciach!]</span>lki na pulpicie...no to ja sobie patrze wszyscy pisza ze latwe, patrze tyle ladnych <span style="color:red;">[ciach!]</span>lek maja no to sciagnalem....zainstalowalem ten szit i sciagnalem pare cfg z www.samurize.com ... no ok...po resecie kompa wlaczam go i biore "wybierz plik z cfg" no i powiedzmy biore sobie Falcone v1.2...no i tutaj takie buraki mam:

1. wszystko jest malutkie i porozmazywane...mam 1024x768 32bit

2. zamiast CNN chcialbym miec cos polskiego bo po kiego **** mi jakies CNN...

3. pogoda jest looz tylko szkoda ze pokazuje mi San Diego, CA (92145)

4. sciagnalem sobie jakis scrypcik z pogoda z onetu ale za **** nie wiem jak go uruchomic z tym :o

5. w pogodzie wolalbym miec po polsku napisane chociaz to nie jest konieczne za bardzo...

6. winamp dziala good wiec tutaj sie nie ma czego czepic

7. WSZYSTKO JEST TAKIE MALE I POROZMAZYWANE (NAPISY) ZE MUSZE SIEDZIEC 10 CM OD MONITORA ZEBY COS WIDZIEC :o

 

a takto to moze byc :P moze wiecie jak mi pomoc??

 

moj "mocarz" to :

:twisted: p3 670 :twisted:

256ram

:twisted: rivatnt2 m64 :twisted:

 

prosze o pomoc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troliq

1. Zaznacz wszystko i powieksz rozmiar czcionki i ew. typ

2. www.samurize.prv.pl

3. Czytaj plik cfg - zmien tam kod na jaki chcesz z weather.com

4. www.samurize.prv.pl nie onet.pl

5. Sam spolszcz w cfg skryptu i cfg samurize

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troliq

1. Zaznacz wszystko i powieksz rozmiar czcionki i ew. typ

2. www.samurize.prv.pl

3. Czytaj plik cfg - zmien tam kod na jaki chcesz z weather.com

4. www.samurize.prv.pl nie onet.pl

5. Sam spolszcz w cfg skryptu i cfg samurize

 

dobra czcionke to juz wiem jak, ale nie daloby sie jakos tego zrobic odrazu calego?? bo takie klikanie i powiekszanie co chwilke okienka jest strasznie uciazliwe...

 

na tym www.samurize.prv.pl nic nie ma co bym zrozumial...zreszta tak jest napisane jak zrobic od poczatku a nie jak edytowac...

 

ad3. czytaj plik cfg?? ja tutaj takiego czegos nie widze...

 

ad4. nie kminie o co ci chodzi za bardzo...sciagnalem ten skrypt z pogoda i cos tam pisalo ze bedzie pogoda z onet.pl a ty mi piszesz ze z www.samurize.prv.pl .... zdeka sie zamotalem

 

ad5. sory ale moglbys napisac o co ci chodzi w skrypcie a o co w samurize?? jaka roznica?? bo jak robie zeby dodalo jakis skrypt albo napis to nie edytuje tylko chce utworzyc nowy...

 

sory za moja tempote ale kazdy od czegos zaczynal...pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bym umial to zrobic to tez by mi zajelo 5 min...ale ja jestem calkowicie zielony i dalej za **** nie wiem jak zmienic ta pogode zeby byla ze szczecina podawana...

tutaj masz FAQ do Desktop Weather

wszystko opisane krok po kroku

http://samurize.hslab.pl/modules.php?op=mo...aq=yes&id_cat=3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troliq a do kogo Y masz pretensje? Nasza to wina ze nie umisz pogody ustawic? Poczytaj sobie faki... tam wszystko jest. Dla ułatwienia dodam że musissz wpisać gdzies :] odpowiedni numer identyfikacyjny miasta dla którego chcesz informacje pogodowe...

Moze zamiast samuriza skorzystaj z SYSMETRIXA.. tez potrafi pare ciekawych rzeczy (pogode tysz ma) i jest zrobiony bardziej pod usera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam do Was pretensji...tylko czasem jak ktos czegos nie umie (ja) a ten kto umie ( wy ) gada do niego jezykiem nie za latwym wiec jak mi nie wychodzi to chyba mam prawo sie denerwowac...nie denerwuje sie na was tylko na ten pogramik :P

 

 

paolowawa ----------> dzieki bardzo :)

 

ps. nie czujcie sie urazeni :P jestem przemeczony :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawde mówiąc wole osobiscie sysmetrixa, choc jest mniej elastyczny od samuriza, a i tak narazie uzywam standardowego thejmsa do sysmetrixa, bo własnie moduje sobie astona zeby był zgodnie tematycznie z modem mojego kompa :] którego tez w miedzy czasie zaczynam robic. Taki full mod bedzie >:]

 

nurtuje mnie tylko 1... po co.. bo moze jest jakis sens... widzimy z kumplem... i cieszy nas to bardzo :]... jak w samurize pojawia sie odczyt danych z windy, które nie ulegają zmianie podczas nomalnej pracy kompa tj. model procesora, nazwa komputera i inne takie duperele... Prosze o sensowną odpowiedz... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troliq:

1. zaznacz caly konfig i zmien czcionke :) powinno zmienic wszystkim

2. ściągnij to, rozpakuj i wsadz do katalogu z Samurizem. Po czym w edytorze wybierz ten skrypt i odpowiednie funkcje :) To naprawde jest latwo tylko trudno brzmi.

3. Kliknij tu by sie dowiedziec

4. Co do tego to ja zle zrozumialem i sie poprawiam - zrob to co w punkcie 2

5. Na www.samurize.prv.pl w dziale skrypty

skrypty z pogoda (polecam DesktopWeatherXML) maja swoje pliki ini i vbs w ktorym sa przechowywane informacje. I jesli chcesz spolszczyc to nazwy dni tygodnia i inne zmienne zmieniasz w pliku ini a stale typu predkosc wiatru itp w edytorze konfigu w samurize klikajac na napisy

 

Tak poza tym to na samurize.prv.pl poczytaj faq i artykuly :) Powodzenia i nie poddawaj sie latwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki juz pogoda dziala :D

 

tylko odnosnie tej czcionki...jak zaznacze caly cfg to nie mam ocji zmiany czcionki...mam najnowszego samurize'a

 

robie tak:

1. jak zaznaczam pojedynczy napis to pokazuja mi sie 3 zakldaki po prawej...biore "display" i tam na samym dole moge czcionke zmienic.

2. zaznaczam caly cfg, tzn. wszystkie okienka i juz mi sie nie pokazuja te zakladki po prawej stronie...i nie wiem jak zmienic ta czcionke i wielkosc okienek...prosze o pomoc

 

i dzieki bardzo za poprzednie rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...