Skocz do zawartości
LatajaceKoty

Ulepszenie komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu zastanawiam się nad drobnym ulepszeniem mojego staruszka. Aktualnie to są specyfikacje mojego pcta:
Pentium (R) Dual-core E6500 @ 2.93GHz
NVIDIA GeForce GTX 650 Ti
4 GB ramu
Gigabyte EG31M-S2
Zasilacz Chieftec CTG-500-80P bulk
Z tego co się dowiedziałem to właśnie procesor i ilość ramu jest największą kulą u nogi.
Zdaje sobie sprawę, że karta również nie jest najwyższej półki, ale komputer ma raczej być do gier typu cs lol czy wot. Do nowszych produkcji mam konsole.
Oczywiście wymienić też muszę płytę główną i ram, chciał bym 8gb. Znalazłem taki gotowy zestaw:
Procesor: Intel Core i5 2400 - 4x3.1GHz
Płyta główna: Lenovo is6xm
8GB RAM DDR3 (4x2GB)
Całość w cenie 530 zł
I tutaj pytanie czy takie coś się opłaca, czy będzie ze sobą współgrało i czy przyniesie wzrost wydajności? Czy macie może jakieś lepsze propozycje, może jednak wymiana karty graficznej jest niezbędna. Dzięki z góry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

pewnie byłeś zainteresowany ta oferta ? , i przekonała ciebie 7 pozycja, XD 

https://allegro.pl/oferta/zestaw-plyta-glowna-intel-core-i5-2400-8gb-7289769239

chcąc zrobić upgrade sprzętu, to tak jak napisał goral2099, nie pchaj się z jednego zabytku w drugi, obecnie zakup CPU 4r/4w pod granie, to tak trochę mija się z celem co najmniej 4r/8w , taki i5 2400 to owszem razem z 8GB Ramu i SSD 120GB to podstawka do Internetu, bo w filmy w 4k to nie wiem czy ten CPU już nie powie pass ...   

twoja karta graficzna ten GTX 650Ti to posiada 1GB pamięci czy już 2GB ? , to dosyć istotne bo jak ma tylko 1GB to tez już szału nie zrobi w grach ,napisałeś ze grasz w Wota, ta gra tez ma wymagania no chyba ze wszystkie suwaki od ustawień graficznych przesuwamy na maxa w lewo. 

ten zestaw zaproponowany z alledrogo to był by spoko jak CPU posiadał by igpu, każdy obecnie nowy cpu z dopiskiem F nie posiada igpu ,no i czemu się czepiam ? ,bo pytanie jest, jak płyta główna jest obecnie ustawiona, do instalacji systemu ? , chodzi mi o CMS enabled or disabled ?, ano nie mało jest przypadków ze jak jest CMS enabled czyli jest wsparcie dla obsługi starszych kart graficznych, chociaż oni piszą ze jest to tryb dla starszych systemów operacyjnych, i okaże się ze w tym trybie płyta główna może nie widzieć właśnie dysku pod M.2. , a ten twój  RTX to raczej nie wspiera trybu UEFI, a jak CMS zrobimy na disabled, czyli aby bios pokazywał ze dysk pod M.2 jest widoczny z poziomu biosu, to i instalator Windowsa tyż go będzie widział, ale to po restarcie może być tak ze ino "wiatrak'i będą się kręcić a ekran pozostanie czorny.          

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...