Skocz do zawartości
Yarps Dritt' Adr Atta

RTX 3080 czy RX 6800 XT

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję wymianę grafiki. W oczekiwaniu na jakikolwiek spadek cen rozważam opcje jak w temacie. Założenia są takie, że platforma AMD X570 i R9 3900X (może docelowo R9 5900X), monitor 4k 60Hz 31,5". Zestaw zwodowany (mono blok i grafika). Na razie nie planuję zmiany monitora (aż ucywilizują się ceny 4k powyżej 27"). Cały czas używam 1080ti i trochę brakuje mocy na nowsze tytuły (niekoniecznie Cyberpunk, raczej RDR2 i W3 na modach). Rozwiązanie nie jest na lata (łudzę się, że dostępność się poprawi przy kolejnych generacjach), później ewentualnie ta karta wyląduje w zestawie 1440p.

Ray tracing nie jest dla mnie priorytetem. Zastanawia mnie kwestia sterowników do grafiki AMD w kontekście platformy AMD. Podobno były z tym problemy. Jak jest teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o stery to od roku mam 5600xt i tylko w farmingu 22 czasem wywali sterownik ale to znany problem z grą. W innych nie miałam problemu. Wcześniej GTX970 przez 2 lata i często wywaliło mi sterownik w FS19 gdzie 5600xt ani razu. Nie ma co demonizować sterów AMD.

Co do grafy to do 4k to lepiej 3080 wypada. 6800 dusi się w wyższej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem 6800 XT i radeon wypada moim zdaneim lepiej niz 3080,zarowno w 4k jak i w 1440p.  Mialem przez 3 tygodnie 3080 i wymienilem na 6900 xt z ktorej jestem mega zadowony. Nalezy jeszcze pamietac o smart access, jak masz procesor Ryzen z nowej serii to masz jeszcze dodatkowe dopal do predkosci. Jezeli chodzi o raytracing to ja go nie widze niestety i nie ma dla mnie znaczenia.

Edytowane przez Arcibalt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On 1/29/2022 at 9:27 PM, Arcibalt said:

Nalezy jeszcze pamietac o smart access, jak masz procesor Ryzen z nowej serii to masz jeszcze dodatkowe dopal do predkosci. Jezeli chodzi o raytracing to ja go nie widze niestety i nie ma dla mnie znaczenia.

Który działa również z kartami NV a sama gra musi wspierać ta technologię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...