Skocz do zawartości
morfeusz747

Upgrade GPU i CPU

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mój zestaw wygląda następująco:

  • i7-10700KF
  • MSI MAG Z490 Tomahawk
  • BeQuiet DarkPro 11 650W
  • Asus RTX 3070 TUF OC 8GB
  • Patriot Viper Steel 16GB (2x8GB 4000Mhz DDR4)
  • SilentiumPC Navis RGB 280

Zastanawiam się nad wymianą CPU na i9-11900KF oraz nad GPU Asus RTX 3090 TUF OC 24GB?

O ile sens jest wymiany GPU to zastanawiam się czy przeskoczyć z CPU? Unikam 12 i 13gen ze względu na wymianę płyty głównej.

Co myślicie o zaproponowej GPU? Raczej w serię 4000 nie celuje ze względu na chore ceny. Może macie jakieś inne pomysły?

Ogólnie nad upgradem myślę, ponieważ PC trochę "dławi się" w grach 4K (mała ilość VRAM).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie zaobserwowałem problem w FarCry 6 oraz Forza Horizon 5. 

Podane ceny 4080 dotyczą wersji Founder Edition i cholera wie ile będą kosztować referendy. Nie mówię nie dla 4080 12GB bo sam jestem ciekaw jak ona wyjdzie przy takim 3090.

Ciekawy film:

https://youtu.be/8EqyU_5EjLM

Edytowane przez morfeusz747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Escape from Tarkov jeszcze potrzebował więcej niż 8GB, było to widać szczególnie na mapie Reserve i to było kilka lat temu. Teraz nie wiem bo unikam ruskich gier. No to mamy już na liście 3 gry. 10/12GB to takie kompletne minimum na dzisiejsze czasy. Szczególnie że 8GB było pakowane do kart za 199$ laaaata temu (RX480/RX580). Jak wyjdzie 4070 8GB to parsknę śmiechem tak że aż szpiki polecą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się ruszyło z RTX 3090, bo za 5999zl już można dostać. 
Według mnie taki RTX 4080 12GB to powinien być RTX 4070. 

Wg mnie te karty powinny się nazywać 80/70/60 odpowiednio. Biorąc pod uwagę % ilość rdzeni / shaderow.

6d3d90a6fca9cb01aca7ae9100807c92.jpg


Czekam na ruch AMD, a na przeczekanie kupie sobie A770.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...