Skocz do zawartości
NorbertPL5

zablokowane fps na max 40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z laptopem msi gf75 thin 95c. Już próbowałem wszystkiego mam we wszystkich grach ograniczenie fps do 40fps nie moge sobie z tym poradzić synchro wyłączone gdzie to jest tylko możliwe. Ma ktoś jakieś pomysły co może jeszcze być nie tak?

MSI afterburner odinstalowałem nic nie dało, mam najnowsze dopiero co zainstalowane sterowniki, bo myślałem że to przez to, nic nie pomogło. 

Ma ktoś podobny problem z tym lapkiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie masz aktywnych limitów fps (w sterownikach i grach), synchronizacja jest wyłączona (w sterownikach i grach), a ponadto GPU i CPU się "nudzi" a we wszystkich grach nigdy nie masz więcej jak 40 fps? ... nawet w takim "Dead Space" (taki przykład bardzo mało wymagającej gry, w której na GTX 1650 miałem ponad 100fps w 4K na max detalach).

Windows masz najnowszy? (Windows 11 z wszystkimi aktualizacjami) BIOS do laptopa zaktualizowany?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety właśnie we wszystkich grach nawet głupim minecraft co nie wymaga jakiegoś mocnego pc/lapka. Win mam 10 bo nie chce 11 i bios aktualny. Ale dowiedziałem się że jest w nvidii takie coś jak whisper Mode i to też powoduje ograniczenie klatek żeby laptop głośno nie chodził właśnie idę to sprawdzić i dam znać czy przez to jest o ograniczenie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...