Skocz do zawartości
th3calm

Kompatybilność podzespołów PC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem trochę zielony w temacie składania PC. Mógłby mi ktoś podpowiedzieć czy poniższy zestaw będzie ze sobą dobrze współpracował? Może niektóre części da radę wymienić na tańsze zamienniki o podobnej jakości? Budżet do około 20k ale nie chcę przepłacać jak nie muszę.

Dzięki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, KamikazePL77 said:

A do czego ten komputer ma być używany i jakie masz wymagania jeżeli do gier, jaki monitor/tv planujesz podłączać. 

A jakie to ma znaczenie do czego będzie używał w/w konfiguracji ... Ma pieniądze to kupuje 

 

1 hour ago, th3calm said:

Cześć, jestem trochę zielony w temacie składania PC. Mógłby mi ktoś podpowiedzieć czy poniższy zestaw będzie ze sobą dobrze współpracował? Może niektóre części da radę wymienić na tańsze zamienniki o podobnej jakości? Budżet do około 20k ale nie chcę przepłacać jak nie muszę.

Dzięki.

 

Konfig jest ok , zastanów się nad jakimś AIO zamiast chłodzić procka powietrzem, ewentualnie coś wydajniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, KamikazePL77 napisał(a):

A do czego ten komputer ma być używany i jakie masz wymagania jeżeli do gier, jaki monitor/tv planujesz podłączać. 

Od dawna nie miałem czasu na granie i chciałbym nadrobić zaległości w dobrej jakości 🙂

Monitor już kupiłem taki.

 

25 minut temu, masin napisał(a):

A jakie to ma znaczenie do czego będzie używał w/w konfiguracji ... Ma pieniądze to kupuje 

 

Konfig jest ok , zastanów się nad jakimś AIO zamiast chłodzić procka powietrzem, ewentualnie coś wydajniejszego.

Dziękuje, jeśli chodzi o chłodzenie, rozumiem że AIO oznacza chłodzenie wodne. Znasz coś godnego polecenia kompatybilne z w/w procesorem?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, th3calm said:

Od dawna nie miałem czasu na granie i chciałbym nadrobić zaległości w dobrej jakości 🙂

Monitor już kupiłem taki.

 

Dziękuje, jeśli chodzi o chłodzenie, rozumiem że AIO oznacza chłodzenie wodne. Znasz coś godnego polecenia kompatybilne z w/w procesorem?
 

Tu niech się już wypowiedzą posiadacze takiego CPU 🙂 Ja jadę na AMD i alphacool 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

przy takim budżecie i tylko jeden dysk SSD pod M.2 ?  przydało by się jeden dysk pod system 500/512GB , można też 1TB i drugi 1-2TB pod gry.

Dysk SSD Kingston FURY Renegade 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (SFYRS/1000G )

Dysk SSD Kingston FURY Renegade 2 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (SFYRD/2000G)

zasilacze osiągają najlepsza sprawność w okolicach 50-60% obciążenia, wiec przy takim zestawie, 1200W jest całkiem dobrym podejściem.  

obudowa cena ... 

zestaw chłodzący to sobie znalazłeś fikuśny XD , jak to potem wyczyścić przedmuchać ? 

i7 i 13gen. jeśli już powietrzne to tylko coś z wyższej pułki, pytanie jak z kompatybilnością czy zestaw chłodzący nie będzie haczył o radiatory sekcji zasilania ? 

oczywiście wszyscy polecą 

Chłodzenie CPU Noctua NH-D15 chromax.black, ale czy nie będzie problemu z zamontowaniem ?  

ja bym polecił

Chłodzenie CPU Scythe FUMA 2 Rev. B (SCFM-2100)

płyta główna możliwe ze zmienił bym na :

Płyta główna Asus ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI

albo

Płyta główna MSI MPG Z790 EDGE WIFI DDR4

pamięć ram 2x16 i 6000MHz

Pamięć Kingston Fury Beast, DDR5, 32 GB, 6000MHz, CL36 (KF560C36BBEK2-32)

po wstępnych testach , dobrze wypada RTX od Gigabyte

Gigabyte GeForce RTX 4090 GAMING OC 24GB GDDR6X  

 

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestie, różnie bywa z dostępnością tych podzespołów ale udało mi się poskładać coś takiego

Chciałem się również zapytać nie lepiej kupić rtx 4080? Przeczytałem parę recenzji i zastanawiam się czy 4090 nie będzie overkillem. Z drugiej strony 4080 jest oceniany jako źle wyceniona karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, th3calm napisał:

Dziękuję za sugestie, różnie bywa z dostępnością tych podzespołów ale udało mi się poskładać coś takiego

Chciałem się również zapytać nie lepiej kupić rtx 4080? Przeczytałem parę recenzji i zastanawiam się czy 4090 nie będzie overkillem. Z drugiej strony 4080 jest oceniany jako źle wyceniona karta.

to już sam musisz sobie odpowiedzieć , jakiej karty o jakiej wydajności potrzebujesz.

temperaturowo RTX 4080 na pewno będzie dobrze, a to czy jest właściwie wyceniona to rynek pokaże i sprzedaż,

bo np. nowe CPU od AMD raczej nie sprzedają się jak ciepłe bułeczki i już są obniżki XD          

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...