Skocz do zawartości
Tojaniety

Zewnętrzny zegar BCLK na b760/660 które płyty mają możliwość OC przez BCLK ? Czy tylko Z ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Proszę koledzy i koleżanki o pomoc w dobraniu sprzętu .

Posiadam( z loterii  🙂  ) pamięci DDR5 kingston fury 5600 cl40 na hynixach więc płyta pod ddr5 .Co prawda ma jeszcze Patrioty viper steel 4400cl19 ale jednak ddr5.Niestety AMD ma kosmiczne ceny więc intel będzie grany, płyta jak w tytule do podkręcania przez bclk cpu bez K.budzet do 3000pln, procek minimum 13400.

Płyta atx założyłem że będzie taniej z prockiem bez K .

Posiadam LC na cpu igpu więc będe przerzucał 360x120x45mm rad. Bloki i pompa od barrow.Blok pod cpu mam intelowski więc tylko mocowanie dokupię bądź dorobię jęśli da radę otwory dalej zrobić 😉

obecnie na asus x470 prime-pro ,2700@4ghz/1,275v PVS4400cl19@3466mhz14cl 1,38v economic .Max nie szukałem ale na 3600idzie ram kontroler leciutko a proc na 4,3ghz .

Do tego vega 56@64air bios 1715mhz 1040hbm PPT125% do 270W więc delikatnie 😉 

 

Proszę o pomoc w dobraniu zestawu może być z zagranicznego sklepu .Niestety rodzime sklepy walą bandyckie marże.

Edytowane przez Tojaniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kręcić, to rozważ czy nie lepiej wybrać coś z K. K mają odblokowane napięcie VCSSA(albo VCCSA) dla RAM i oczywiście odblokowany mnożnik.

Do kręcenia przez BCLK (więcej niż symbolicznie) potrzeba płyty z zewnętrznym generatorem, więc tutaj nie wystarczy kupić jakąś płytę Z.

Masz 3000zł na płytę + CPU jak rozumiem, więc 1600zł i5 13600KF i zostaje 1400 na płytę "Z" - spokojnie coś ciekawego pod DDR5 kupisz (choćby Z790 GAMING X za 13xx zł)

https://www.gigabyte.com/Motherboard/Z790-GAMING-X-rev-10#kf

za 10XX zł są Z690 GamingX DDR5, ale tutaj dochodzi kwestia aktualizacji BIOS, by procesor 13 generacji ruszył.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby MSI B760 Mortal Max, czy jakoś tak maja możliwość krecenia CPU....Przynajmniej tak twierdzili...Ale osobiście popieram wypowiedź Kyle-go, lepiej wziąść coś na Z790+CPU "K" jak już chcesz kręcić.

Edytowane przez DrizZz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc tak wiem że potrzebny jest external generator clock i tu właśnie chciałbym mieć jasność które płyty na b760 je mają .

Myślę o b760 asusa rog strix  lub z790ggigabyte aorus elite ax jest z wi fi6e .Czyli wezmę (plan ?!)13600k i któreś z tych mobo .

Teraz Plan musi dojrzeć /zakiełkować he he 🙂 dzięki za pomoc Panowie .

Ogólnie intel zamknął temat OC BCLK po ostatnim arcie na głównej stronie tematu niema .Umarło forum ale to tendencja ogólna że ludziom nie chce się pomagać czytaj - marnować czasu .Na ulicy kogoś zapytasz o godzinę to jak na wariata patrzą czasami....

Temat do zamknięcia .Dziękuję.

Edytowane przez Tojaniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...