Skocz do zawartości
siwy_bos

4x8GB czy 2x16GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Przygotowuje komputer do grania w Hogwarts legacy i stwierdziłem, że przydałoby się dodać/wymienić trochę ramu. 

Aktualnie mam Pamięć Patriot Viper BLACKOUT DDR4 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16. 

I moje pytanie jest takie. Czy lepiej wywalić wszystko i kupić 2x16? Czy wystarczy dołożyć kolejne 2x8 ? 

Procek to Intel i5-10600KF a płyta Gigabyte B560M D3H. 

Pozdrawiam! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, planuje grać w Hogwarts legacy które ma w rekomendowanych 32GB ramu więc zastanawiam się czy lepiej mieć 4 kości po 8 GB (bo mogę dokupić dokładnie te same Ramy co mam teraz( czy jednak lepiej wymienić je na 2x16GB. Kasa nie jest tu żadnym problemem.  Kartę mam RTX 3060.

Edytowane przez siwy_bos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Thomas1999PL napisał:

Gdyby autor zdecydował się na te RAM-y, to można urwać na nich jeszcze kilkanaście zł - https://www.ceneo.pl/113305226.

Również je kupiłem pod i5-12400, ale czekam na dostawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, siwy_bos napisał(a):

Iść w ten sam model? Czy kupić coś innego/lepszego? 

Ram ma duże znaczenie, w szczególności jego taktowanie, opóźnień, natomiast w tym wypadku 2x16 vs. 2x8 gb może byc zupełnie bez znaczenia. Oczywiście,  gdybyś kupil nowy kit 2x16, z lepszym taktowanie oraz lepszym opóźnieniem, to odczujesz różnice, ale nie z uwagi na większą pojemność. 

Zakup ramu powinien mieć w twoim wypadku niższy priorytet od np. Wymiany karty, która faktycznie da więcej fps. Po sprzedazy swojej i dolozeniu tylu pln, ile za ten kit 2x16, na pewno odczujesz różnice.

Co do ramu i wymagań tworcy często piszą głupoty. Np. Ostatnio rx 6800xt był na rowni z rtx 4080 przy wymaganiach forspoken, więc jakby...

Czy jest różnica przy 2x16 vs. 2x8 -  jest, w alokacji. Przy 2x16 będziesz miał podczas grania użyte pewnie 16gb ramu, a przy 2x8 miałbyś 10gb, ale to jedynie wykorzystanie dostępnych zasobów. 32gb na ten moment potrzebne do grania+strumieniowaniaitd. Lub do renderingu, maszyn wirtualnych itd. Jak tylko grasz i nie masz w tle przeglądarki z 100 kart plus, to nie będzie najmniejszej różnic, gdy kity mają takie same latency (taktowanie oraz opóźnienia).

Edytowane przez Raidenorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...