Skocz do zawartości
Astec

Zestaw z AMD FX i R9 390X/980Ti

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
Jako że dawno nie zbudowałem, niejako dla zabawy, żadnego PC pojawił się apetyt na nowy zestaw  zbudowany głównie z części, które mam w domu. Zdaję sobie sprawę, że złożony zestaw nie będzie demonem wydajności, o efektywności energetycznej mogę zapomnieć, a i pewnie o nabywcę może być ciężko, ale czego nie robi się dla zabawy. Chcę się trochę pobawić nowo zdudowanym zestawem, zaspokoić ciekawość, a potem sprzedać w dobre ręce.
Obecnie posiadam:
- AMD FX 8350,
- MSI 970 Gaming AM3+,
- 2x4 GB DDR3 1866 MHz,
- Termaltake Smart SE 630W,
- Adata SU800 256 GB,
- SPC Fera 3 RGB.
Czego nie mam? Karty graficznej oraz obudowy i właśnie te komponenty musiałbym dokupić. Co do obudowy kupie jakąś z epoki/lekko używaną/nową, ale to kwestia drugorzędna i jeszcze do przemyślenia. Z doborem GPU jest już większy problem. Po głębszym rekonesansie wyłoniłem 4 modele tj. GTX 980/980Ti lub Radeona R9 390/390X. Z jednej strony nie chcę przesadzać i wybrać kartę, która będzie w znacznym stopniu ograniczana przez FX, a z drugiej chcę by zestaw był dobrze wyważony. Co do budżetu jestem gotowy wydać 500-600 PLN na kartę graficzną i jak najmniej (~150 PLN) na obudowę. Będę szukał okazji lub próbował się targować, żeby choć trochę poprawić "stopę zwrotu inwestycji". Czynnikami hamującymi są: moc zasilacza, wydajność FX i zdrowy rozsądek. Pytanie tylko jak wygląda narzut sterownika na CPU (Radeon->FX), która karta była by optymalna i za ile można by sprzedać taki zestaw. Jako że nigdy nie miałem FX i karty tego pokroju zastanawia mnie także wydajność takiego połączenia. Co myślicie o moim pomyśle? Warto się bawić w takie coś czy nawet szkoda zachodu?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat o tym komputerze zacząłeś w grudniu. Tam dałem Ci link do filmu.

Karty które wytypowałeś mogą być za mocne.

Edytowane przez pietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...