Skocz do zawartości
Szary-Wilk

Problem z bialymi ikonami na pulpicie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Od zakupu mojego PC mam problem z wyświetlaniem ikon gier, programów. Sa one często białe zamiast przedstawiać ikonkę danego programu lub gry. Nie są to zawsze zle wyświetlane te same ikony , raz jedne raz inne. Gdzie morze być przyczyna takiego stanu ?.

pulpit.thumb.jpg.a82736e86b221b5b306f408493f4f980.jpg

Procesor    Intel(R) Core(TM) i9-9900KF CPU @ 3.60GHz, 3600 MHz, Rdzenie: 8, Procesory logiczne: 16

Produkt płyty głównej    Z390-A PRO (MS-7B98)

32 GB ram

Karta grafiki Nvidia RTX 3080 TI MSI 


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mr.T... napisał(a):

takie coś to by sygnalizowało ze system nie ma dostępu do danego pliku , czyli na pulpicie ikonka jest a samego pliku nie ma na dysku.

a jak klikniesz w taka ikonkę to gra włącza się normalnie ?  

Dostęp ma bo dana gra czy program sie uruchamia, po uruchomieniu PC na nowo jak pisałem wyżej znów inne ikonki sie nie pokazują. Te co aktualnie są białe znów poprawnie sie wyświetlają poprawnie. I jak widzę nie tylko ja mam ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Szary-Wilk napisał:

I jak widzę nie tylko ja mam ten problem

a jaka posiadacie kompilacje systemu ?

i właśnie trzeba by podrożyć temat , na czym dokładnie polega problem, czy po przez jakieś ustawienia systemu, czy opcje np. sterownika grafiki. 

bo ja się z czym takim raczej nie spotykam. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób skróty na nowo i po problemie. Jak robisz skróty do plików lokalnych to taki problem nie występuje. Jak robisz skróty do gier odpalanych przez jakiś launcher (steam itp.)  to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) kliknij prawym przysickiem skrót -> właściwości -> zmień ikonę -> zobacz czy kieruje do właściwego programu -> jeżeli nie , wskaż odpowiedni plik exe

2) możesz przebudować cache ikon (nieprawidłowy/uszkodzony cache to dość częsty problem Windy, zwłaszcza po update'ach) - w skrócie polega to na zatrzymaniu exploratora Windows, usunięcia z C:\Users\%username%\AppData\Local\Microsoft\Windows\Explorer plików iconcache*.db i uruchomieniu exploratora Windows ponownie

W sieci jest pełno poradników jak zrobić - np. https://www.makeuseof.com/windows-rebuild-icon-cache/, ale tak w skrócie uruchom command line(cmd.exe) i wpisz/wklej kolejno:

taskkill /f /im explorer.exe
cd /d %userprofile%\AppData\Local\Microsoft\Windows\Explorer
del iconcache_*.db
explorer

Windows powinien przebudować sam cache - ewentualnie zrestartuj kompa.

Edytowane przez radiradi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,  sprawdzę dziś po pracy. Tylko tak jak pisałem wyżej,  przy każdym uruchomieniu komputera są inne ikonki białe. Czasem wszystkie są poprawnie wyświetlane a czasem jest tak że ikonka jest pokazana ale dużo mniejsza jak powinna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...