Skocz do zawartości
IcyGhost998

Modernizacja platformy AM4: CPU i GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Potrzebuję dokonać upgrade'u mojego komputera. Mój obecny procesor stał się mało przydatną ozdobą (za lekkie na cegłę, a jako procesor też nie działa). 

Obecnie mam takie podzespoły (te istotne):

CPU: Ryzen7 2700X (oddam na gwarancję, ale i tak planowałem upgrade)

MOBO: MSI X570 tomahawk

PSU: Corsair HX850

MEM: Corsair Vengence PRO rgb 3600mHz x32GB

GPU: MSI GTX970 100ME

Monitory: 2x iiyama 24" 1080p - w planie (tak do konca roku) wymiana jednego na 28" 4K

W komputerze brak HDD, wszystkie dyski są SSD - systemowy na M.2 oraz drugi M.2 2TB na pliki i kilka SATA SSD. Chłodzenie AIO Corsair H115i. 

Zastosowanie: praca (duże pliki excel - opracowanie danych, obróbka video, programy: Anylogic, trochę Photoshopa, AutoCAD; trochę gier (wiesiek3, cyberpunk, division 2, trochę nowszych 3A, których nie ogram pewnie nigdy, bo mam konsolę ale może...?

Potrzebuję wymienić CPU oraz GPU.

Co do CPU to myślałem nad Ryzen9 5900X ewentualnie o Ryzen7 5800X3D - zmiana platformy nie wchodzi w grę obecnie.

GPU - myślałem nad używanym RTX3070/ti, ale dorzucając ~1kPLN można wyrwać 4070 pytanie czy warto?

Podzespoły raczej świeże - wszystko na gwarancji oprócz grafiki. PSU prawie nowe, bo poprzedni padł w listopadzie.

Budżet nieokreślony, ale nie ma opcji, że zmienię platformę lub kupię rtx 4080. Raczej do 4 tysięcy, a co zostanie to pójdzie na wymianę obudowy, bo aktualna mi się znudziła 😆 

Edytowane przez IcyGhost998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

skoro już robić upgrade to po co się ograniczać ?

Procesor AMD Ryzen 9 5950X, 3.4 GHz, 64 MB, BOX (100-100000059WOF) 

RTX 4070 mniejsze zapotrzebowanie na prąd, oraz wsparcie dla DLSS 3 jak ktoś jest fanem rozmazanego obrazu , XD

np.

Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 4070 Gaming OC 12GB GDDR6X (GV-N4070GAMING OC-12GD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...