Skocz do zawartości
Bebelek

Zestaw od internetu, codziennego użytku 1900zł

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Planuję zbudować komputer, mój budżet to 1900zł na podstawkę, bez karty graficznej.
Co myślicie o tym zestawie? Da się coś jeszcze poprawić? Nie mam zbyt dużej wiedzy, za wszystkie rady i wskazówki dziękuję.

Przeznaczenie komputera: Internet, codziennego użytkowania, mam w planach pod koniec wakacji kupić jakąś kartę np rx 6600
Rzeczy na jakich mi zależy to energooszczędność, a z tego co czytałem AMD Ryzen 5 5600g jest w tym dobry w tym aspekcie, chociaż zastanawiam się również nad 5 4600g, ale nie wiem czy warto jeżeli chodzi o pobór prądu.

Zdjęcie zestawu wysłałem w załączniku
Z góry dziękuję za wszelkie komentarze, każdemu dam plusika-reakcja, bo tylko tyle mogę dać.
Życzę miłego dnia :)

sdsadas.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jakoś płyta główna bez radiatorów na sekcji zasilania do mnie nie przemawia , oraz ma wyjście VGA tylko HDMI 

dopłacił bym do 

ASUS PRIME B450M-A II

lub

Asus PRIME B450-PLUS

lub

MSI B450M PRO-VDH MAX

Seasonik to klasa sama w sobie, ale zawsze planując dedykowana kartę graficzna warto rozważyć zasilacz o trochę większej mocy, w podobnej cenie można zakupić np.

Zasilacz MSI MAG A650BN 650W (306-7ZP2B11-CE0) 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bebelek napisał:

Jakbym chciał zbudować coś na intelu, np tutaj wstawiam ss? @Mr.T...

Zrzut ekranu 2023-06-3 o 16.45.30.png

ach te budżetowe płyty główne  XD , nie jestem ich zwolennikiem ... ale budżet jest jaki jest.

Płyta główna Asus PRIME B660M-A WIFI D4    ale trzeba by sporo dołożyć  

patrząc czysto wydajnościowo to do przeglądania Internetu, czy planując dedykowana kartę graficzna RX 6600, zakładam do grania, to lepszym wyborem był by zestaw na Intelu , natomiast kupując tu i teraz i wykorzystując igpu z CPU do grania, to zestaw z Ryzenem 5600G i jego AMD Radeon Vega 7, raczej mocno pozostawia w tyle ta i3 i jej Intel UHD Graphics 730.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mr.T... napisał(a):

ach te budżetowe płyty główne  XD , nie jestem ich zwolennikiem ... ale budżet jest jaki jest.

Płyta główna Asus PRIME B660M-A WIFI D4    ale trzeba by sporo dołożyć  

patrząc czysto wydajnościowo to do przeglądania Internetu, czy planując dedykowana kartę graficzna RX 6600, zakładam do grania, to lepszym wyborem był by zestaw na Intelu , natomiast kupując tu i teraz i wykorzystując igpu z CPU do grania, to zestaw z Ryzenem 5600G i jego AMD Radeon Vega 7, raczej mocno pozostawia w tyle ta i3 i jej Intel UHD Graphics 730.

 

Jeżeli chodzi o budżetowe płyty pod intela i3 12100, masz jakieś propozycję? (WIFI i innych rzeczy nie potrzebuję, tym mniej tym lepiej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bebelek napisał:

eżeli chodzi o budżetowe płyty pod intela i3 12100, masz jakieś propozycję? (WIFI i innych rzeczy nie potrzebuję, tym mniej tym lepiej)

tutaj tylko chodzi o to aby na sekcji zasilania płyty głównej były radiatory, za Wi-Fi tutaj dopłaca się 30pln.

 jak zakupisz ta Gigabyte H610M H DDR4, to tez będzie działać tylko, potem nie narzekaj ze np. cewki piszczą XD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mr.T... napisał(a):

tutaj tylko chodzi o to aby na sekcji zasilania płyty głównej były radiatory, za Wi-Fi tutaj dopłaca się 30pln.

 jak zakupisz ta Gigabyte H610M H DDR4, to tez będzie działać tylko, potem nie narzekaj ze np. cewki piszczą XD 

Rozumiem, czyli https://proline.pl/plyta-glowna-asus-prime-b660m-k-d4-ddr4-lga1700-p8112980 będzie git? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bebelek napisał:

 zdecydowanie lepiej , tylko

ASUS PRIME B660M-K D4 DDR4 

a

Asus PRIME B660M-A WIFI D4 

to są dwie różne płyty główne, i cena tez by trzeba dopłacić 150pln. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mr.T... napisał(a):

 zdecydowanie lepiej , tylko

ASUS PRIME B660M-K D4 DDR4 

a

Asus PRIME B660M-A WIFI D4 

to są dwie różne płyty główne, i cena tez by trzeba dopłacić 150pln. 

A wiesz może który procesor będzie pobierał więcej prądu w idlu jak i pod obciążeniem obciążeniem jeżeli chodzi AMD Ryzen 5600g vs intel i3 12100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Bebelek napisał:

A wiesz może który procesor będzie pobierał więcej prądu w idlu jak i pod obciążeniem obciążeniem jeżeli chodzi AMD Ryzen 5600g vs intel i3 12100?

AMD Ryzen 5600g w idlu około 30W, pod obciążeniem potrafi dobić do 105W, a po OC 140W

intel i3 12100 w idlu 30-50W, pod obciążeniem potrafi dobić do 120W, a po OC nawet 190W 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Mr.T... napisał(a):

AMD Ryzen 5600g w idlu około 30W, pod obciążeniem potrafi dobić do 105W, a po OC 140W

intel i3 12100 w idlu 30-50W, pod obciążeniem potrafi dobić do 120W, a po OC nawet 190W 

 

Można wiedzieć skąd masz te dane? Bo np na filmikach na yt z programów hw info pokazuje 6w do 10w idlu w i3 12100 a w ryzenie 8w do 15w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...