Skocz do zawartości
frantick

Firewall z gui?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, przeglądając komentarze w artykule https://www.purepc.pl/po-30-latach-istnienia-linux-w-koncu-ugryzl-kawalek-tortu-windows-powoli-traci-swoje-udzialy naszlo mnie pytanie, które uznałem ze nie wymaga zakladania osobnego konta żeby tylko sobie za komentować, ale zmierzając do sedna sprawy, jak to w tematach na temat OS ludzie się przerzucanie czemu "ich" jest lepszy (i czemu jeszcze linux nie zdominował świata :P) i właśnie tu pojawia się moje pytanie. Czy kojarzy ktoś czy pojawił się jakiś firewall* z GUI na Linuxa (nie liczac Ubuntowego GUFW)? A juz wogole taki ktory by design blokuje wszystko?

To jest chyba jedyna rzecz która trzyma mnie jszcze na windowsie, i tak wiem ze są iptables ale to nie jest tak wygodne jak w obecnym rozwiązaniu na win z którego korzystam, że mogę sobie wejść i łatwo podejrzeć jakie appki/procesy żądały dostępu do neta i dodac im regule a cala reszta off. 

Pomimo ze z roku na rok operatorzy są coraz bardziej hojni w GB internetu jakie można zjeść, łącząc się z zadupia gdzie net komórkowy jest jedynym wyjściem chciał bym ograniczać rachunki
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tele, ze OP chodzilo o aplikacje / GUI dla desktopu. Ty piszesz o oprogramowaniu wymagającego dodatkowej maszyny. Poza tym pfsense OIDP to unix/freebsd. Osobiście na żadnego Linuxa nie widziałem aplikacji kontrolującej reguły fw lub wysyłającej powiadomienia nt. ruchu. Osobiście na każdym PC używam glasswire i mimo że komercyjna to warto, bo daje sporo kontroli nad tym co wychodzi i przychodzi z/do  komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...