Jump to content
frantick

Firewall z gui?

Recommended Posts

Hej, przeglądając komentarze w artykule https://www.purepc.pl/po-30-latach-istnienia-linux-w-koncu-ugryzl-kawalek-tortu-windows-powoli-traci-swoje-udzialy naszlo mnie pytanie, które uznałem ze nie wymaga zakladania osobnego konta żeby tylko sobie za komentować, ale zmierzając do sedna sprawy, jak to w tematach na temat OS ludzie się przerzucanie czemu "ich" jest lepszy (i czemu jeszcze linux nie zdominował świata :P) i właśnie tu pojawia się moje pytanie. Czy kojarzy ktoś czy pojawił się jakiś firewall* z GUI na Linuxa (nie liczac Ubuntowego GUFW)? A juz wogole taki ktory by design blokuje wszystko?

To jest chyba jedyna rzecz która trzyma mnie jszcze na windowsie, i tak wiem ze są iptables ale to nie jest tak wygodne jak w obecnym rozwiązaniu na win z którego korzystam, że mogę sobie wejść i łatwo podejrzeć jakie appki/procesy żądały dostępu do neta i dodac im regule a cala reszta off. 

Pomimo ze z roku na rok operatorzy są coraz bardziej hojni w GB internetu jakie można zjeść, łącząc się z zadupia gdzie net komórkowy jest jedynym wyjściem chciał bym ograniczać rachunki
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

tele, ze OP chodzilo o aplikacje / GUI dla desktopu. Ty piszesz o oprogramowaniu wymagającego dodatkowej maszyny. Poza tym pfsense OIDP to unix/freebsd. Osobiście na żadnego Linuxa nie widziałem aplikacji kontrolującej reguły fw lub wysyłającej powiadomienia nt. ruchu. Osobiście na każdym PC używam glasswire i mimo że komercyjna to warto, bo daje sporo kontroli nad tym co wychodzi i przychodzi z/do  komputera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


×
×
  • Create New...