Skocz do zawartości
VVilkacy

Który Radeon do 5 000 zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Chcę zanabyć kartę, więc w tym budżecie będzie to XTX lub ew. XT. Sęk w tym, że najprawdopodobniej nie będę mógł mu nałożyć żadnych kagańców, więc karta jak wyjdzie z pudełka, tak będzie działać (chyba, że ma fizyczny przycisk do zmiany BIOS-u). Zależy mi przede wszystkim na kulturalnej pracy przy znośnych temperaturach. ;) Myślicie, że warto dopłacić te 500 zł do np. Nitro? Z góry odrzucam gigabajta, bo gardzę tą marką. I raczej wolałbym się trzymać partnerów AMD, z oczywistych względów.

Obudowa to Phanteks P600S z defaultowymi wentylami, a na procu siedzi D15, więc może trochę dusić kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

jeśli już zdecydowałeś się na kartę od czerwonych uwzględniając + i - , ( raczej UD-undervolting jest wskazany, a jak go przeprowadzić bez problemu znajdziesz na YT) , brak wsparcia dla DLSS , jak ktoś nie włącza śledzenia promieni RT to karta bardzo wydajna , a no i nie zależnie od producenta można trafić obecnie na sztukę z piszczącymi cewkami ... 

 Sapphire to ceniony producent i uważam ze warto dopłacić do wersji Nitro+ 

Karta graficzna Sapphire Nitro+ Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24GB GDDR6 (11322-01-40G)

ino karta wymaga zasilania -Złącza zasilania 3x 8-PIN , posiadasz odpowiedni zasilacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia wyboru i rozważania plusów i minusów. Inaczej wolałbym dopłacić do 4080, bo to już niedaleka droga (względem Nitro). Poradniki mi nic nie dadzą, bo nie będę miał dostępu ani do Adrenalin, ani Afterburnera. Zasilacz jest jak najbardziej w porządku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.techpowerup.com/review/sapphire-radeon-rx-7900-xtx-nitro/35.html
Wygląda na to że w Nitrusku dokonali jakiejś magii i wentylatory pomimo iż kręcą się a 1500rpm to są tak samo ciche jak 1300rpm w Asus TUF. To w sumie możliwe bo da się zmniejszać hałas samym kształtem śmigieł. Nitro też boostuje najwyżej, czyli będzie miał najwyższą wydajność, aczkolwiek Asrock Taichi na cichym biosie ma wyborne 1000rpm i znowu taka sama sytuacja czyli jest to okupione niższym boostem. Nitro to nadal pewnie najlepsze chłodzenie, ale szkoda że tego biosa quiet nie zrobili jeszcze cichszym. Do tego quick connect fans czyli zero stresu i nie trzeba karty wysyłać na gwarancję jak wentylator padnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2023 o 11:03, VVilkacy napisał:

Poradniki mi nic nie dadzą, bo nie będę miał dostępu ani do Adrenalin, ani Afterburnera

hmmm , dziwna sprawa ?

kupujesz dla Siebie czy dla kogoś ? , bez możliwości montażu czy pierwszego uruchomienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2023 o 06:34, Mr.T... napisał(a):

hmmm , dziwna sprawa ?

kupujesz dla Siebie czy dla kogoś ? , bez możliwości montażu czy pierwszego uruchomienia ?

Kupuję dla siebie. Po prostu nie używam Windowsa i nie będę miał dostępu do tak fajowego softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj kupiłem Asrocka Taichi, wprawdzie rx 7900xt, ale tak na świeżo - ustawiłem od razu bios cichy i karta jest z budy niesłyszalna, cewki ani wentylatory nie hałasują (pierwsze pół godziny po intalacji miałem bok otwarty i też cisza, ale to może być syndrom radości z zakupów). Jedyny mankament jak na razie - duże i ciężkie bydle. No i niestety Dying Light z ray tracingiem się na niej wykrzacza.

Edytowane przez Szeryf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Szeryf napisał(a):

Ja wczoraj kupiłem Asrocka Taichi, wprawdzie rx 7900xt, ale tak na świeżo - ustawiłem od razu bios cichy i karta jest z budy niesłyszalna, cewki ani wentylatory nie hałasują (pierwsze pół godziny po intalacji miałem bok otwarty i też cisza, ale to może być syndrom radości z zakupów). Jedyny mankament jak na razie - duże i ciężkie bydle. No i niestety Dying Light z ray tracingiem się na niej wykrzacza.

Jak przekonałeś siebie, żeby zamiast topowego XT, nie wziąć podstawowego modelu XTX? Inną sprawą jest, że nigdzie nie widziałem Taichi XTX w cenie porówynywalnej do Nitro+. Kupowałeś z zagranicy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w mediaexpert a i tak lekko przekroczyłem budżet (4079 vs 4500 za xtx - wiem, że niby warto,ale *&(* to i tak kupa kasy na rozrywkę).  Po drugie xtx wymagają mocniejszego zasilacza, ale szczerze, to co kupiłem i tak jest absurdalnie drogie, usprawiedliwiam się przed sobą, że w pakiecie dają starfielda w wersji premium, czyli na premiere jakies 500pln zostaje w kieszeni.  Generalnie nie zależało mi na tym, żeby kupić xtx, generalnie przymierzałem się do 6950, ale w międzyczasie ceny skoczyły i za podobną cenę mozna było kupić nowszą generację. Jak dla mnie 6950 przestalo sie kalkulować. I ostatnia kwestia - 7900xtx żądają zasilacza 1KW (moj msi 850w i tak dalby radę, ale to była kolejna cegiełka by nie wydawać wiecej kasy).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, VVilkacy napisał:

Kupuję dla siebie. Po prostu nie używam Windowsa i nie będę miał dostępu do tak fajowego softu.

uuu zabrzmiało tajemniczo XD 

czyli albo Linux , albo "górnictwo", ale czy obecnie to się jeszcze opłaca ? XD  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...