Skocz do zawartości
jesgut

Budowa peceta z używanych części za łączną kwotę 1,5k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Planuje złożyć PC z używanych części , posiadam już płytę główną którą kupiłem pare miesięcy temu - asrock a320m dvs r3.0, zasilacz 550w(markowy) oraz obudowę, z nowych części mam na x komie upatrzony dysk 512 gb od lexara za 90 zł (promocja), 16gb ramu ddr4 3000mhz od gskilla za 140zł oraz pastę i kabel zasilający za jakieś 30zł, teraz zostaje mi kupić kartę oraz cpu. Myślałem nad sparowaniem ryzena 5 2600 z rx'em 6600 bądź ryzena 5 3600 z gtx'em 1660 super. Łączna kwota jaką chciałbym przeznaczyć na sam komputer to jeszcze 1100 zł a pozostałe +-300 na monitor i klawiaturę. Możecie pomóc w wybraniu zestawu bądź proponować jakieś inne, np. żeby sprzedać to wszystko i kupić inne części, daje pełna dowolność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

taki trochę kombinowany ten zestaw, ciekawe jak to będzie działać po złożeniu ? ,  XD 

Ryzen czy to seria 1000 czy 2000 to słabo wypadają jako procesor pod gry , także Ryzen 5 3600 to dobra opcja zakupowa z wykorzystaniem pod gry. 

skoro już zakupiłeś płytę główna to co tu pomagać w wybraniu zestawu ?  , i do tego płyta główna bez  gniazda M.2 ?, ma ino SATA cztery gniada.  

polecić to można cos z nowych, bo nikt nie będzie siedział xxx czasu i przeglądał oferty sprzętu używanego, a jeśli już używany, to tylko jak jest jeszcze na gwarancji producenta.

skoro ma być procesor 

Procesor AMD Ryzen 5 3600, 3.6 GHz, 32 MB, BOX (100-100000031AWOF)

i do tego płyta główna po taniości .np

Płyta główna MSI PRO B550M-P GEN3

lub dopłacić do 

Płyta główna Asus TUF GAMING B450-PLUS II

oraz pamięć ram np.

Pamięć Kingston Fury Renegade, DDR4, 16 GB, 3600MHz, CL16 (KF436C16RBK2/16)

lub

Pamięć Lexar Thor, DDR4, 16 GB, 3600MHz, CL18 (LD4BU008G-R3600GDWG)

a ten dysk o pojemności 512GB to wisz to tak trochę krok w wstecz, bo obecnie gry waza coraz wincyj, bo jeden tytuł to już często ponad 120-150GB do tego system i po instalacji 2 gier za dużo miejsca nie zostanie XD 

 

  

    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...