Skocz do zawartości
arataus

Modernizacja komputera AMD

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Planuję modernizację swojego kompa nastawionego typowo na granie.

Aktualna konfiguracja wygląda tak:

CPU: AMD Ryzen 5 2600X

Płyta główna: ASUS PRIME X470-PRO

RAM: G.SKILL FlareX AMD Ryzen 16GB [2x8GB 3200MHz DDR4 CL14 DIMM]

GPU: ASUS Radeon RX Vega 64 STRIX GAMING 8G OC

PSU: be quiet! Straight Power 11 850W

Na początek myślałem o zakupie AMD Ryzen 7 5800X3D i jakiegoś Radeona RX 7900 XT lub XTX ale bez wymiany płyty głównej i RAMu. Co o tym myślicie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Chloru napisał(a):

Dobry plan. Pamiętaj tylko o update biosu wcześniej oraz ograniczonej wydajności Radeonow w przypadku raytracingu. Oczywiście wszystko też zależy od tytułów w które chcesz grać i rozdzielczości.
 

Dzięki za odpowiedź. BIOS już mam zaktualizowany 🙂

Póki nie ogarnę jakiegoś monitora 1440p, komputer będzie podpięty pod TV 4K.

42 minuty temu, Mr.T... napisał(a):

Witam

czy Vega 64 będzie wystawiana na sprzedaż ? 

 

Przyznam, że nie myślałem o tym. Na pewno nie odrazu po modernizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bonusso3 napisał(a):

RAM puść na 3600 żeby procka nie ograniczał, a tak to bardzo dobry plan.

Dzięki za sugestie.

A wiesz może czy te pamięci, na tej płycie i z tym prockiem będą tak działać na tych gotowych profilach? Czy będę musiał bawić się ustawieniami w BIOSie? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co moge ci polecic z praktyki bo sam zlozylem i wiem ze perfekcyjnie dziala to:

procek - Ryzen 7 7800X3D

grafika -Asrock RX 7900 XTX taihi

plyta - Asrock x670E Taichi

ram - 2x16 crosair 6000 ddr5

.Jak dotychczas zadna gra nie stawila mi najmniejszego oporu na maksymalnych ustawieniach, zarowno na tv 4k 120 hz z vrr jak i monitorze 5120 x 1440 z 240 Hz.

Po budowaniu kilku konfiguracji, ten zestaw jest najwydajniejszy, nawet w porownaniu z zestawiami z kartami nvidi.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z autopsji wiem ze nie ma sensu pakowac nowy prcesor i grafike na stara plyte, dlatego napisalem koncowa konfiguracje, ktora dziala szybko ale i co najwazniejsze stabilnie. Jezeli ktos decyduje sie na wymiane 2 najdrozszych komponentow, to moze warto sie zastanowic nad dolozeniem kilku zl do plyty. Natomiast podalem nazwy zakupionych komponentow, bo nie zawsze wszystko dziala jak nalezy od roznych firm. np mialem bardzo duze problemy z stabilnym dzialaniem systemu w polaczeniu grafiki od msi z plyta od asrocka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Też wychodzę z takiego założenia że sprzęt powinien być jednego producenta. Widać to w pierwszym poście. 🙂

Płytę główną też planuję wymienić ale nieco później i też będzie od ASUSa. Wtedy też będę dobierał pamięci z tej listy co inżynierowie ASUSa rekomendują. 

Niestety należę do tych osób co to nie lubi eksperymentować na sprzęcie i woli kupić coś co jest sprawdzone i wierzy że będzie bez problemu działać od pierwszego uruchomienia 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie taki byl moj zamiar, podac optymalny i sprawdzony zestaw, ktory dziala bezproblemowo ( prawie jak konsola ). Kolega Bonusso3 troszke za bardzo sie podescytowal i odrazu zarzucil mi malostkowosc i przechwalanie sie ( jak by bylo czym). Ja nie tyle eksperymentowalem, co szukalem optymalnego zlozenia razem komponentow, ktore sie nie gryza. Kazdy ma jakies swoje doswiadzenia, ja sie zawiodlem na asusie od ktorego karta nvidi 2 krotnie mi sie popsula, potem przesiadlem sie na msi, ktore takze niekoniecznie dziala ze soba " w zgodzie", ostatecznie postawilem na asrocka i to byl strzal w 10, przy powlaczanych AMD EXPO na ramie, smart access, wszystko dziala mi bardzo stabilnie, nic nie wywala, nie zawiesza, nie przegrzewa. W polsce ciezko znalesc osoby ktore inwestuja w zestawy z radeonem na pokladzie, mimo ze sa wydajniejsze za mniejsza cene, no ale coz tak to juz sie przyjelo, jak karta to geforce, jak konsola to playstation i nic poza tym.

Jezeli chcialbys zostac na starej plycie to AM4 to radeon 6900 XT takze daje naprawde rade, polecam karte prosto od AMD referencyjna, mialem saphire nitro + ladnei wygladala ale mialem bardzo duze problemy z tempreatura, starsznie sie grzala (70-90) stopni, referancyjna dziala w (60-70) stopniach.

Edytowane przez Arcibalt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...