Skocz do zawartości
lemosv

[6000-6500] Zestaw pod grafikę 3d

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuję jak najlepszego zestawu pod Corona Renderer - silnik wykorzystuje tylko CPU. Więc potrzebuje mieć go na wypasie. Złożyłem taki zestaw https://www.x-kom.pl/lista/9ysnxnwfx jednak mam problem bo dochodzi on do 7 tyś. Czy według was można gdzieś go odchudzić? Myślałam o gorszej płycie głównej i zasilaczu 750W oraz gorszym chłodzeniu. Jednak te procesory 13gen słyszałem że mocno się pocą. Więc pytanie czy miałoby to sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lemosv napisał:

Niestety GPU potrzebne, korzystam również z programów Adobe. 

No to kup jak najtańsze które spełnia wymagania (może 3050 zamiast 3060). Nie wiem jaki wpływ ma GPU na pracę w Adobe ale tutaj szukałbym oszczędności skoro priorytetem jest CPU. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 7900 (bez X) się tak nie grzeje jak to i7 13700K (i7 może pobrać nawet 253W, jeśli nawet włączysz zalecane przez producenta limity mocy).

Przy Ryzen 7900 można brać chłodzenie powietrzem (moim zdaniem bardziej niezawodne niż AiO) .

Pamięci brałbym nonOC, np. Crucial CT16G56C46U5 itp., które działają na standardowym, "niepodkręconym" napięciu (dla DDR5 to 1,1V) przy prędkości minimum 5200 MT/s (tyle ma w spec. ten Ryzen)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2023 o 22:36, Kyle napisał:

Ryzen 7900 (bez X) się tak nie grzeje jak to i7 13700K (i7 może pobrać nawet 253W, jeśli nawet włączysz zalecane przez producenta limity mocy).

Przy Ryzen 7900 można brać chłodzenie powietrzem (moim zdaniem bardziej niezawodne niż AiO) .

Pamięci brałbym nonOC, np. Crucial CT16G56C46U5 itp., które działają na standardowym, "niepodkręconym" napięciu (dla DDR5 to 1,1V) przy prędkości minimum 5200 MT/s (tyle ma w spec. ten Ryzen)

Niestety koszyk wyszedł bardzo podobnie. -300zl na tym chłodzeniu bo procek w takiej samej cenie i płyta główna też, a dodatkowo RAM droższy. Zasilacz zbiłem do 750W, ale to też żadna oszczędność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...