Skocz do zawartości
VonV3in

Geforce'y rtx 5000

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sądzicie czy bardzo pojdzie power consumption do gory? Wybieram wlasnie zasilacz (juz nty dzien) i szukam czegos co poradzi sobie conajmniej z ta i jeszcze z nastepna generacja kart. Roznie w roznych miejscach pisza, ale biorac pod uwage to ile moze dostarczyc ten kabel 16 pin (600w) i gniazdo pcie 5.0 (75w)  to razem daje max 675 wat na karte, reszta to pozostale podzespoly i procesor procesor dajmy na to 7950x czy 8950x (zakladam bardziej pradozerny chociaz za pewne jak bede zmienial z 7900x3d to pewnie tez na wersje 3d - mniej pradozerna.) to wychodzi gdzies tak z 675 karta 240-270procesor to razem daje tak pod 1000 zakladajac jakies oc procesora. 1200 tu wystarczy - ale spotkalem sie tez z takim glosem ze nowe karty moga wymagac zasilania z 2 wtyczek 16 pin.. Czy sadzicie ze to w ogole mozliwe? Jak bedzie trzeba to sie szarpne 5 stow do gory i kupie 1650 dla swietego spokoju.

Ale jeszcze co mi chodzi po glowie - moga zmieniac ta problematyczna wtyczke 12vhpwr na jakas inna i zostane z przeplaconym zasilaczem z ktorego bede pobieral moze 50%mocy (4x150w po nowym adapterze i to tyle). Tez mnie ciekawi jak to rozwiaza bo gdzies pisano chyba na benchmark pl ze maja wprowadzic poprawiony wtyk 12V-2×6 co zrobia z tymi 12vhpwr zaczna masowo sprzedawac adaptery? Chyba ze obie wtyczki beda ze soba kompatybilne to jest szansa ze zobaczymy jakas himerę 1000w wtedy 1650w bedzie mial sens. Komputer mi sie spieprzyl i musze cos kupic na szybko - tak to bym sie zastanawial w styczniu lutym, moze by bylo cos wiadomo bo to zawsze troche blizej premiery. A tak to kombinuj..

Co sądzicie mam upatrzony be quiet pure power 12 1200 m za 800zl i thermaltake thoughpower gf3 1650 w razie co za 1300

Pomozcie cos - co sadzicie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2023 o 19:40, VonV3in napisał:

Jak sądzicie czy bardzo pojdzie power consumption do gory?

Sądzę, że może pójść w dół (RTX 4070 192bit 12GB GDDR6X VRAM PCI-E x16 4.0 200-215W -> RTX 5070 128bit 16GB GDDR7 VRAM PCI-E x8 5.0 190W).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...