Skocz do zawartości
se2abf

Budżet ~15k PLN - zestaw do pracy z wirtualkami, 128GB RAM, wydajny dysk, CPU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio złożyłem komputer w 2009 roku, więc jestem trochę w tyle, jeśli chodzi o najnowsze technologie i trendy. Zwracam się z prośbą o pomoc w doborze komponentów do nowego zestawu.

Kryteria i wymagania:

  • Budżet: około 15k PLN (gotów do elastyczności - generalnie po gotowych zestawach średnio widziałem, że budżet oscyluje w tej kwocie, ale jest on ruchomy w obie strony).
  • Zastosowanie: 90% praca z intensywnym wykorzystaniem dysku, CPU i RAM (używam wielu wirtualnych maszyn), 10% gry.
  • CPU: Wielowątkowość jest kluczem, rozważam Intel Core i9-13900KS (~3600 PLN).
  • RAM: Aktualnie zużywam 64GB, ale ograniczam się, dlatego myślę o przynajmniej 128GB DDR5, z możliwością rozbudowy w przyszłości.
  • Dysk: Używałem SSD, ale myślę o przejściu na PCIe. Rozważam zakup dwóch Kingston 2TB M.2 PCIe Gen4 NVMe KC3000 (~1100 PLN/szt).
  • Płyta Główna: Gigabyte Z790 AORUS ELITE AX (~1400 PLN).
  • Grafika: ZOTAC GeForce RTX 4090 Gaming Trinity OC 24GB (~8000 PLN) - chcę móc grać w nowe tytuły w najwyższej jakości.
  • Pozostałe: Obudowa, zasilacz i chłodzenie - bez konkretnej preferencji, zależy mi na trwałości i stabilności.

W przeszłości miałem problemy z niekompatybilnymi zestawami, więc chciałbym unikać takich problemów tym razem. Chcę stabilnego, nieprzegrzewającego się komputera bez potrzeby overclockingu.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie oraz uwagi dotyczące wymienionych komponentów czy propozycji innych części, które warto rozważyć!

Dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

hmmm, ciekawie to sobie policzyłeś XD

CPU -3400 PLN , po za tym, czym to skutecznie chłodzić przy pełnym obciążeniu, tutaj nawet stosując UD-CPU i chłodzenie wodne procesor może przekraczać 90 stopni. 

płyty główne Gigabyte słabo prowadzą pamięć, Asus czy MSI robią to lepiej , oraz w tym modelu niskiej jakości kodek audio , w podobnych pieniądzach można zakupić np.

Asus PRIME Z790-A WIFI -1400 PLN 

pamięć ram 128GB obecnie w zestawach 4x32GB 5200MHz lub 4x32GB 5600MHz około 2300pln np.

Kingston FURY 128GB (4x32GB) 5600MHz CL40 Beast  (KF556C40BBK4-128)

dysk SSD dopłacił bym do wersji

Kingston Fury Renegade 2TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (SFYRD/2000G) cena tez około 550pln czyli x2 , 1100pln 

karta graficzna  

Zotac Gaming GeForce RTX 4090 Trinity OC 24GB GDDR6X (ZT-D40900J-10P) około 8000 tys. 

EJ bez dysku/dysków już mamy 15000 PLN 

to gdzie budżet na zakup zasilacza przynajmniej ATX 3.0 1000W , obudowy i wydajnego zestawu AIO ? 

 

3 godziny temu, se2abf napisał:

dlatego myślę o przynajmniej 128GB DDR5, z możliwością rozbudowy w przyszłości.

czas pokaże czy zostaną wypuszczone odpowiednie moduły.

 

3 godziny temu, se2abf napisał:

chcę móc grać w nowe tytuły w najwyższej jakości.

 to zależy od rozdzielczości i optymalizacji danej gry.

 

3 godziny temu, se2abf napisał:

Obudowa, zasilacz i chłodzenie - bez konkretnej preferencji, zależy mi na trwałości i stabilności

zasilacz można kupić dużej mocy aby sobie chodził na pół gwizdka i z długim okresem gwarancyjnym ale za wersje TOP trzeba dopłacić.

zestawy AIO to nie są często ciche, bezawaryjne i bez obsługowe zestawy, najczęściej dyskretnie zdycha bloko pompka , oraz raz na dwa lata wypadało by płyn z układu spuścić, układ przepłukać, zalać nowym płynem i odpowietrzyć, o popatrz jakoś producenci nie zamieszczają tego w opisie produktu XD    

3 godziny temu, se2abf napisał:

W przeszłości miałem problemy z niekompatybilnymi zestawami, więc chciałbym unikać takich problemów tym razem. Chcę stabilnego, nieprzegrzewającego się komputera bez potrzeby overclockingu.

trzeba zawracać uwagę na to jak się dobiera podzespoły, i cena zakupu też ma znaczenie , idąc po taniości nie ma co oczekiwać jakości, bo potem taki zestaw odbija się czkawka ...  

 np. moje zdanie jest takie i nie trzeba się z nim zgadzać, kupujesz procesor, to w podobnych pieniądzach zakup płytę główna. 

jak chcesz aby PC czyli np. CPU się nie przegrzewał, to UD-CPU plus limity mocy , potem ograniczenie zegarów to zegarów bazowych czyli wyłączenie trybu Turbo, albo inny CPU, lub rozwiązanie nie standardowe zamiast AIO, ręcznie dobierany agregat chłodniczy i kogoś kto to podłączy XD 

czy rozważałeś zestaw na AMD i AM5 ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.T..., właśnie o to mi chodziło, dzięki za analizę problemu :).

 

Co do kosztów to nie widzę problemu w przekroczeniu 15k, był to dla mnie po prostu punkt odniesienia.

 

Zacznę od końca:

 

1 hour ago, Mr.T... said:

czy rozważałeś zestaw na AMD i AM5 ?

nie widzę przeciwskazań, potrzebuje po prostu duża ilość wątków i taktowanie im większe tym lepiej, ale nie musimy się zabijać.

 

1 hour ago, Mr.T... said:

CPU -3400 PLN , po za tym, czym to skutecznie chłodzić przy pełnym obciążeniu, tutaj nawet stosując UD-CPU i chłodzenie wodne procesor może przekraczać 90 stopni. 

jeżeli będziemy w stanie wziąc nieco mniej wydajny procesor, ale z temperaturami, które nie będą wymagały:

 

1 hour ago, Mr.T... said:

ręcznie dobierany agregat chłodniczy i kogoś kto to podłączy XD 

to jestem jak najbardziej za, z racji, że nie jestem aż tak uwiązany co do kosztów i 1k na procesorze nie zorbi mi większej róznicy przy zakupie na najbliższe 5 lat, to po prostu wybrałem najmocniejszą wersję jaką znalazłem... przy takeij konfiguracji nie będę się bił o taką różnicę w cenie na CPU.

 

obecnie po twojej analizie wychodzi mi, tak:

CPU: (doradź coś proszę z AMD z uwagi na powyższe), widzę, że flagowcem chyba jest AMD Ryzen 9 7950X, ma mniej rdzeni nmiż intel, ale jeśłi rozwiąże problem chłodzenia i obniżania taktowań, to wydaje się być sensowne.

Płyta: (jak wyżej), odpowiednikiem dla wymienionej przez Ciebie dla Intela, będzie ASUS PRIME X670-P dla amd?

Ram: Kingston FURY 128GB (4x32GB) 5600MHz CL40 Beast  (KF556C40BBK4-128)

Dysk: Kingston Fury Renegade 2TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (SFYRD/2000G) cena tez około 550pln czyli x2 , 1100pln

Grafika: Zotac Gaming GeForce RTX 4090 Trinity OC 24GB GDDR6X (ZT-D40900J-10P) około 8000

 

Wygląda to sensownie? Jak będziemy mieli już zatwierdzone rpzez Ciebie bebechy, to śmiało możemy podjąć się tematu obudowy, która to pomieści, chłodzenia i zasilacza.

 

Docnieam pomoc i przyznaję, że jestem mile zaskoczony szczegołową odpowiedzią!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczekaj chwile Intel ma mieć nowe procesory, może będzie więcej za podobne pieniądze.

Na Intelu będziesz mieć wyżej taktowany RAM,
Przy obsadzeniu 4 slotów często kończy się na 4800MHz dla AMD i 5600MHz na Intelu.
Nowe Intele mają mieć poprawiony kontroler pamięci wiec powinny lepiej wypadać.

Edytowane przez Setnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, Setnik said:

Zaczekaj chwile Intel ma mieć nowe procesory, może będzie więcej za podobne pieniądze.

Na Intelu będziesz mieć wyżej taktowany RAM,
Przy obsadzeniu 4 slotów często kończy się na 4800MHz dla AMD i 5600MHz na Intelu.
Nowe Intele mają mieć poprawiony kontroler pamięci wiec powinny lepiej wypadać.

heh, to jest odwieczny problem, idąc tym tropem to tak można czekać do kolejnych premier różnych podezespołów.

 

Z tego co widzę premiera jest przewidziana na koniec października, co wcale nie jest pewne, a od premiery do sprzedaży pewnie też trochę minie, a tyle czas aż nie mam. Jeśli nic sie nię zmieni w ciągu miesiąca w tym zakresie, to narazie optuje za wskazówkami @Mr.T...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, se2abf napisał:

dlatego myślę o przynajmniej 128GB DDR5, z możliwością rozbudowy w przyszłości.

Za dużo sobie nie rozbudujesz.

Tak czytam i do Twoich zastosowań potrzebujesz 2 PC, jeden do grania, drugi serwer. Tak średnio łączą się te zastosowania.

https://getprice.pl/pl/konfiguratory/9159-fujitsu-rx4770-m2-12x-sff-konfigurator.html#/301-dysk25-brak_dysku/347-25_wybrane-brak/441-e7_48_88xx_v2_lga2011-4x_e7_4880_v2_4x_15_cores_cache_375mb_250_ghz/51-ramddr3r32_64-256gb_32x_8gb

+ PC za resztę. To jest zdecydowanie lepsze rozwiązanie.

4 godziny temu, Setnik napisał:

Zaczekaj chwile Intel ma mieć nowe procesory, może będzie więcej za podobne pieniądze

Nie będzie, wygląda na to że będzie to samo, tylko lekko podniesione zegary i TDP 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, se2abf napisał:

heh, to jest odwieczny problem, idąc tym tropem to tak można czekać do kolejnych premier różnych podezespołów.

kupowanie podzespołów zaraz po premierze to nie jest dobre rozwiązanie, bo naganiacze sprzedaży zwani youtuberami raczej nie wspominają o występujących problemach "wieku dziecięco" i takie tematy są przemilczane...

ale do tematu odwieczny problem Intel czy AMD , co wybrać ? , czyli co będzie bardziej wydajne pod zakładane np. programy/gry, cena zakupu, kultura pracy , jaka platforma zapewni dłuższą żywotność po przez nowe CPU. 

to są dosyć istotne pytania

obecnie można porównać Intel i9 13900KS vs AMD Ryzen 9 7950X3D

wydajność jeśli nie przekracza 10% to nie można wskazać ze dany procesor będzie lepszym wyborem, cena zakupu, różnica około 200pln przy takiej cenie to żadna różnica, kultura pracy, obecnie chyba nie da się tylko złożyć klocki lego i już, tylko dla każdej platformy trzeba wejść do biosu i CPU trochę pomoc , aby temperatury nie zbijały zegarów... , żywotność platformy , u Intela ta sama polityka od lat, natomiast AMD i podstawka AM5 można powiedzieć ze dopiero startuje i patrząc jak długo była wspierana podstawka AM4 to wybór AMD może być lepszym wyborem. 

czyli np.

Procesor AMD Ryzen 9 7950X3D, 4.2 GHz, 128 MB, BOX (100-100000908WOF)

nie jestem fanem polecania tanich płyt głównych , tylko co dla jednego będzie już za drogo dla innego będzie ok, ale to tylko propozycja a nie zachęcanie do kupna.

Płyta główna Asus ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI

chyba ze możesz sobie pozwolić na

Płyta główna Asus ROG STRIX X670E-E GAMING WIFI  

Pamięć Kingston Fury Beast RGB, DDR5, 128 GB, 5600MHz, CL40 (KF556C40BWAK4-128)

Chłodzenie wodne Deepcool LT720 ARGB (R-LT720-BKAMNF-G-1) i gwarancja 60 miesięcy

lub

Chłodzenie wodne Arctic Liquid Freezer II 360 (ACFRE00068A) i gwarancja 72 miesiące

zasilacz , przy takim zestawie ja poniżej 1000W bym nie schodził.

i np. pod względem ceny 

MSI MPG A1000G 1000W 80 Plus Gold ATX 3.0

be quiet! Pure Power 12 M 1000W (BN345)

lub

Seasonic VERTEX GX 1000W 80 Plus Gold ATX 3.0

ale w podobnej cenie można już zakupić

Zasilacz be quiet! Straight Power 12 1200W (BN339)  

obudowa , tutaj każdemu nie da się dogodzić , czy może być duża ? , czy jednak mniejsza, ale tak aby wszystko bez komplikacji się zmieściło , zwłaszcza AIO na górze.

i np.

Obudowa Lian Li LANCOOL 216 (LANCOOL216-X)

Obudowa Fractal Design Meshify 2 Lite RGB TG Light Tint (FD-C-MEL2A-05)

czy trochę droższe

Obudowa Lian Li LANCOOL III (LANCOOL 3-X)

Obudowa Fractal Design Meshify 2 RGB TG Light Tint (FD-C-MES2A-06)   

 

 

 

 

         

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Bonusso3 said:

Tak czytam i do Twoich zastosowań potrzebujesz 2 PC, jeden do grania, drugi serwer. Tak średnio łączą się te zastosowania.

https://getprice.pl/pl/konfiguratory/9159-fujitsu-rx4770-m2-12x-sff-konfigurator.html#/301-dysk25-brak_dysku/347-25_wybrane-brak/441-e7_48_88xx_v2_lga2011-4x_e7_4880_v2_4x_15_cores_cache_375mb_250_ghz/51-ramddr3r32_64-256gb_32x_8gb

+ PC za resztę. To jest zdecydowanie lepsze rozwiązanie.

@Bonusso3 Pomysł fajny! Z tym, że nie mam na to nawet miejsca obecnie, to jest do rozważenia w momencie kiedy przestanie mi starczać te 128 GB RAMU. Dzięki za hint-Zmieniłeś trochę mój światopogląd bo tego nie rozpatrywałem, ale to na przyszłość. Na dzień dzisiejszy ze względu na wygodę chcę mieć to wszystko w ramach jednej stacji, godząc się po prostu na pewne kompormisy.
 

@Mr.T...

pozwolę sobie podsumować:

Procesor AMD Ryzen 9 7950X3D, 4.2 GHz, 128 MB, BOX (100-100000908WOF) ~3200

Płyta główna: Asus ROG STRIX X670E-E GAMING WIFI  ~2400 (z tego co zdążyłem na szybko przejrzeć opinie, to ma problem z bootowaniem około 30 sec, ale nie jest dla mnie to jakieś krytyczne, bowiem rzadko wyłączam PC)

Grafika: Zotac Gaming GeForce RTX 4090 Trinity OC 24GB GDDR6X (ZT-D40900J-10P) około 8000

Pamięć: Kingston Fury Beast RGB, DDR5, 128 GB, 5600MHz, CL40 (KF556C40BWAK4-128) ~2400

Dysk: Kingston Fury Renegade 2TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (SFYRD/2000G) cena tez około 550pln czyli x2 , ~1100

Chłodzenie: Chłodzenie wodne Arctic Liquid Freezer II 420 (ACFRE00092A) ~500 zł (nie lubię dyskoteki, a ten kolorystycznie bardziej  wydaje się stonowany i ma chłodnicę 420 (czy Deepcool LT720 ARGB będzie wydajniejszy?)

Zasilacz: Zasilacz be quiet! Straight Power 12 1200W (BN339) ~1100

Obudowa Fractal Design Meshify 2 XL Black TG Light Tint ~1000 - tu nie wiem, która obudowa lepsza, wizualnie obie są w porządku, nie chę żadnego RGB ani nic w tym stylu, ważne żeby chłodnicę się dało na tym zamontować i żeby kurz nie wplatywał do środka 😄

6 hours ago, Mr.T... said:

obudowa , tutaj każdemu nie da się dogodzić , czy może być duża ? , czy jednak mniejsza, ale tak aby wszystko bez komplikacji się zmieściło , zwłaszcza AIO na górze.

ja osobiście preferuje więcej przestrzeni, więc im większa tym lepsza, nie mam później zamiaru tego składać jak chirurg i uciskać wszystko byle się zmieściło.

 

Edytowane przez se2abf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, se2abf napisał:

Chłodzenie wodne Arctic Liquid Freezer II 420

patrzaj trochę na opisy i specyfikacje produktów zwłaszcza czy AIO 420 zmieści się do obudowy np. na górze. 

wedle opisu obudowy

Fractal Design Meshify 2 RGB TG Light Tint, AIO 420 się nie zmieści 

trzeba by zakupić np.

Obudowa Fractal Design Meshify 2 XL TG Light Tint (FD-C-MES2X-02)

Chłodzenie wodne Deepcool LT720 ARGB (R-LT720-BKAMNF-G-1) do działania nie jest wymagane podłączanie RGB i instalowanie oprogramowania.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, umknęło mi to, nie spojrzałem tylko na specyfikację, że nie mieści się chłodnica 420 😕

podmieniłem już w zestawieniu obudowę, na tą większą. Teraz wydaje się, że wszystko ze sobą zagra. Czy widać jeszcze coś na pierwszy rzut oka, czy mi coś umknęło?

Edytowane przez se2abf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do vm tylko ryzen.
U mnie aktualnie kilka 3900x / 128 ram. Windows server, system na nvmd, a boty (z grafiką) na zwykłym crucial mx, jak się zajadą to kupuję nowe. Chłodzenie stockowe, obudowa be quitet 500dx + wentyle be quiet, undervoltage dostrojony do moich potrzeb, profil chłodzenia w biosie "z ręki". Przy 80-90% cpu temperatury ponad 60st C.
Dużo zależy od tego co chcesz robić na vm. Potrzebny będzie proxy / vps ?
Kompy chodzą od lat (wymieniam kiedy potrzeba) 24/7, zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybó już padł na ryzena, za doradztwem @Mr.T..., generalnie jeśli nie ma żadnych obiekcji to będę powoli składał:

 

4 hours ago, se2abf said:

Procesor AMD Ryzen 9 7950X3D, 4.2 GHz, 128 MB, BOX (100-100000908WOF) ~3200

Płyta główna: Asus ROG STRIX X670E-E GAMING WIFI  ~2400 (z tego co zdążyłem na szybko przejrzeć opinie, to ma problem z bootowaniem około 30 sec, ale nie jest dla mnie to jakieś krytyczne, bowiem rzadko wyłączam PC)

Grafika: Zotac Gaming GeForce RTX 4090 Trinity OC 24GB GDDR6X (ZT-D40900J-10P) około 8000

Pamięć: Kingston Fury Beast RGB, DDR5, 128 GB, 5600MHz, CL40 (KF556C40BWAK4-128) ~2400

Dysk: Kingston Fury Renegade 2TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (SFYRD/2000G) cena tez około 550pln czyli x2 , ~1100

Chłodzenie: Chłodzenie wodne Arctic Liquid Freezer II 420 (ACFRE00092A) ~500 zł (nie lubię dyskoteki, a ten kolorystycznie bardziej  wydaje się stonowany i ma chłodnicę 420 (czy Deepcool LT720 ARGB będzie wydajniejszy?)

Zasilacz: Zasilacz be quiet! Straight Power 12 1200W (BN339) ~1100

Obudowa Fractal Design Meshify 2 XL Black TG Light Tint ~1000

 

co do wirtualek, to nie są maszyny robocze w takim kontekście jak myślisz. To zwykłe wirtualki w VMware, chodzi po prostu o to, że muszę separować różne środowiska i mam na nich całe systemy razem z softwarem (windowsy i linuxy), więc to po prostu pełnoprawne instancje i zrzuty innych kompów w dużym skrócie, które muszą działać równolegle, bo pracuję na wszystkich naraz, a są dość zasobożerne przy włączonych wszystkich toolach i oprogramowaniu które używam, ale ten zestaw dźwignie to z dużym zapasem o co mi chodziło :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tym bardziej wolałbym coś obok PCta. Bo jak chcesz coś pograć to i tak wszystko musisz ubić. Ja do takich zabaw mam Fujitsu TX1320 M3 8 wątków/64GB na proxmox i to działa w tle, ciągnie jakieś 20-25W i jest wielkości laptopa, tylko trochę grubsze.  A PCet to PCet, służy do pracy i grania. Jest to o wiele wygodniejsze niż startowanie za każdym razem VMware czy podobnych hypervisorów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brzmi to super i wezmę sobie to na tapetę w niedalekiej przyszłości.

 

trochę offtop się rozwinął, ale jak takie serwerki typu:

 

2 hours ago, Bonusso3 said:

Fujitsu TX1320 M3 8 wątków/64GB

radzą sobie ze zintegrowaną kartą graficzną? nie ma problemu przy kilku wirtualkach naraz z interfejsem graficznym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Windows konkretnie? Nie powiem Ci bo ta maszynka nie widziała jeszcze Windowsa 😉 Max co odpalałem to 2 Fedory z GUI i działało to. Tylko obraz po sieci więc pomimo 2,5Gbps łącza jakość taka sobie, ale to nie do tego jest używane

Odezwij się na priv albo załóż osobny temat to pogadamy o tym 😉 

Edytowane przez Bonusso3
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bonusso3

dzięki! potestuję sobie taki config i zobaczę jak to działa. Tym czasem koniec offtopu.

 

@Mr.T...

myślisz, że to co wymieniłem z Twoich sugestii, ma już sens? wszystko ze sobą powinna współgrać? Czy widzisz może jakieś uchybienia :)?

 

12 hours ago, se2abf said:

Procesor AMD Ryzen 9 7950X3D, 4.2 GHz, 128 MB, BOX (100-100000908WOF) ~3200

Płyta główna: Asus ROG STRIX X670E-E GAMING WIFI  ~2400 (z tego co zdążyłem na szybko przejrzeć opinie, to ma problem z bootowaniem około 30 sec, ale nie jest dla mnie to jakieś krytyczne, bowiem rzadko wyłączam PC)

Grafika: Zotac Gaming GeForce RTX 4090 Trinity OC 24GB GDDR6X (ZT-D40900J-10P) około 8000

Pamięć: Kingston Fury Beast RGB, DDR5, 128 GB, 5600MHz, CL40 (KF556C40BWAK4-128) ~2400

Dysk: Kingston Fury Renegade 2TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (SFYRD/2000G) cena tez około 550pln czyli x2 , ~1100

Chłodzenie: Chłodzenie wodne Arctic Liquid Freezer II 420 (ACFRE00092A) ~500 zł (nie lubię dyskoteki, a ten kolorystycznie bardziej  wydaje się stonowany i ma chłodnicę 420 (czy Deepcool LT720 ARGB będzie wydajniejszy?)

Zasilacz: Zasilacz be quiet! Straight Power 12 1200W (BN339) ~1100

Obudowa Fractal Design Meshify 2 XL Black TG Light Tint ~1000

jak nie ma przeciwwskazań zaczynam zamawiać powoli części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...