Skocz do zawartości
Veilroth

Zamiana EA271U na jakiś większy monitor do pracy biurowej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Potrzebuję Waszej pomocy. Od dwóch lat pracuję na monitorze

https://www.sharpnecdisplays.eu/p/pl/pl/products/details/t/monitory-desktopowe/zaawansowane-monitory-biznesowe/rp/ea271u.xhtml

Mam pracę biurową, nie pracuję w grafice komputerowej, od biedy obejrzę jakiś film albo pogram w nieśmiertelnego Skyrima z modami 🙂

Na monitorze pracuje mi się doskonale, ale zaczyna być dla mnie za mały kiedy muszę pracować na wielu dokumentach jednocześnie. Pracuję zawsze w poziomie, nigdy w pionie.

Możecie polecić jakiś większy monitor 32/34? Albo jakiś zakrzywiony o podobnych parametrach?

Budżet otwarty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bonusso3 napisał:

Może warto spróbować 21:9? Obszaru roboczego raczej nie zabraknie. Jak weźmiesz 34" w standardowych proporcjach to za dużo się nie zmieni.

https://www.morele.net/monitor-iiyama-g-master-gb3467wqsu-b5-red-eagle-12580379/

Dzięki za propozycję, ale czy ten monitor to nie będzie swoistego rodzaju downgrade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Veilroth napisał(a):

Dzięki za propozycję, ale czy ten monitor to nie będzie swoistego rodzaju downgrade?

Będzie, przesiadka z 4k na UWQHD może rozczarować jeżeli chodzi o jakość obrazu.... Przestrzeni roboczej będziesz miał teoretycznie więcej jednak "pikseloza" będzie widoczna.
W formacie podanym przez @Kyle ( "poszerzone 4K") ciężko będzie znaleźć coś mniejszego niż 40" i tańszego niż 6000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeżeli budżet otwarty, i masz sprzęt, który go ogarnie oraz wystarczającą ilość miejsca to polecam:
https://www.samsung.com/pl/monitors/gaming/odyssey-neo-g9-g95nc-57-inch-240hz-curved-dual-uhd-ls57cg952nuxen/

Dual UHD, chyba nie ma obecnie czegoś lepszego. Sam mam, używam głównie do pracy i jest genialny.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, rvenix napisał:

Cześć,

jeżeli budżet otwarty, i masz sprzęt, który go ogarnie oraz wystarczającą ilość miejsca to polecam:
https://www.samsung.com/pl/monitors/gaming/odyssey-neo-g9-g95nc-57-inch-240hz-curved-dual-uhd-ls57cg952nuxen/

Dual UHD, chyba nie ma obecnie czegoś lepszego. Sam mam, używam głównie do pracy i jest genialny.

Pozdrawiam,

Straszna stolnica 🙂

Zapomniałem wspomnieć, że używam switch'a KVM na trzy kompy i on obsługuje tylko:

Supports maximum resolution up to 3840x2160 4K@60Hz, 3440x1440@60hz/120Hz

Także ta Ilyama nie wydaje się złym pomysłem. Chyba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było od tego zacząć, to diametralnie zmienia podejście. Zamów sobie tą Iiyama i zobacz czy podejdzie, jak nie to oddasz.

Ten G9 (pierwsza rewizja bodajże 49") to tak na prawdę dwa monitory w jednej obudowie. Wiem że po jednym kablu większość laptopów (w tym MacBooki) nie działają. Ale przez stacje dokującą jak podepniesz dwa DP to działa spoko. Jest to jakaś opcja ale strasznie duży jest. W pracy takie mamy bo na jednego VESA da się to trzymać. Ale to raczej koniec plusów. Tzn programiści mówią że bajka, dla mnie to za dużo.

Taki 21:9 jest optymalny moim zdaniem.

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...